Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia misji France in Chaos w kampanii The Hundred Years War.

Ostatnia aktualizacja: 9 listopada 2021

Na niniejszej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie analizę misji France in Chaos w kampanii The Hundred Years War. Podpowiadamy jak zebrać złoto i zakończyć najazdy na osadę Evreux. Z tej strony dowiecie się jak obronić klasztor w Cocherel przed rebeliantami i jak zniszczyć obóz wroga.

Obrona Evreux

Misja rozpoczyna się w mieście Evreux. Wyślijcie swoje wojsko przed północno wschodnią bramę i odbudujcie zniszczone obiekty, zanim doszczętnie spłoną.

W pierwszej kolejności naprawcie budynki wojskowe i Centrum Miasta - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W pierwszej kolejności naprawcie budynki wojskowe i Centrum Miasta. Następnie zajmijcie się domami oraz wieżami strażniczymi. Możecie też dokończyć fortyfikację i postawić więcej wież strażniczych.

Następnie poślijcie robotników do zbierania surowców i zacznijcie produkować nowych żołnierzy. Punkt zbiórki (Rally Point) ustawcie przy północno zachodniej bramie. Zwiadowcą (Scout) odkryjcie najbliższe tereny i pozbierajcie okoliczne owce.

Na Wasze miasto zaczną napadać angielscy najeźdźcy - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Na Wasze miasto zaczną napadać angielscy najeźdźcy. Są 2 sposoby na zatrzymanie najazdów. Należy zniszczyć angielską bazę, znajdującą się na północny zachód od miasta lub zapłacić daninę w wysokości 1000 sztuk złota.

W okolicy nie znajdziecie żadnej kopalni złota. Aby zdobyć surowiec na daninę musicie jak najszybciej odzyskać 2 pozostałe miasta.

W pobliżu Evreux znajdziecie kilka skrzyń ze złotem, pilnowane przez wilki.

Zostawcie grupę żołnierzy przy północno zachodniej bramie i wyruszcie na podbój Jouy i Croisy.

Odzyskanie wiosek

Zbierzcie minimum 15 łuczników i 15 piechoty i wyruszcie drogą na północy wschód. Wyeliminujcie wszystkich nieprzyjaciół w Jouy, aby odzyskać wioskę. Po odzyskaniu wioski wyślijcie ich mieszkańców do pracy na farmach.

Idąc na wschód, znajdziecie Święte Miejsce (Sacred Site) - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Idąc na wschód, znajdziecie Święte Miejsce (Sacred Site). Jeśli Święte Miejsce będzie należeć do wroga, zabijcie wszystkie jednostki wojskowe wraz z jednostką religijną i zneutralizujcie święty obiekt. Aby zneutralizować Święte Miejsce, należące do wroga, Wasze jednostki muszą stanąć w czerwonym okręgu, do momentu aż czerwony pasek pod nazwą obiektu zniknie.

Kontynuujcie podróż na wschód, aż dojdziecie do końca mapy. Po przejęciu Croisy zatrudnijcie mieszkańców do pracy w kopalni złota.

Dzięki przejęciu Croisy, w szybkim tempie zbierzecie niezbędną ilość złota do zatrzymania najazdów anglików na miasto Evreux.

W pobliżu zachodniej części miasta Cocherel znajduje się 2 Święte Miejsce - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W pobliżu zachodniej części miasta Cocherel znajduje się 2 Święte Miejsce. Poślijcie tam kilku żołnierzy, aby odciąć dopływ złota do skarbca nieprzyjaciela.

Zostawcie trochę żołnierzy w miastach Jouy i Croisy i wyruszcie na ostatnią wioskę.

Odzyskanie i obrona Cocherel

Przed wyruszeniem na Cocherel nie zapomnijcie zostawić kilku żołnierzy przy Świętym Miejscu, między miastek Jouy i Croisy. Zbierzcie 30 żołnierzy piechoty i 30 łuczników i wyruszcie na Cocherel.

Najeżdżając na ostatnią wioskę, należy najpierw zniszczyć 2 wieże obserwacyjne i bramę do miasta - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Najeżdżając na ostatnią wioskę, należy najpierw zniszczyć 2 wieże obserwacyjne i bramę do miasta. Po przedostaniu się do środka, pozbądźcie się wszystkich jednostek wroga.

Gdy odzyskacie miasto Cocherel, automatycznie przejdziecie do III ery. Dzięki temu uzyskacie dostęp do jednostek religijnych. Możecie teraz nająć kilku Mnichów do przejęcia Świętych Miejsc.

Po odzyskaniu miasta zaatakują Was nieprzyjaciele przy północnej bramie - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po odzyskaniu miasta zaatakują Was nieprzyjaciele przy północnej bramie. Nowym celem misji będzie obrona miasta oraz budynku sakralnego. Zostawcie mały oddział żołnierzy przy północnej bramie i zbierzcie wojsko, aby wyruszyć na obóz wroga przy północnym krańcu mapy.

Wybudujcie Stajnie i zacznijcie produkować nowe jednostki we wszystkich budynkach militarnych.

Najazd na obóz wroga

Wyruszając na obóz wroga Wasza armia powinna składać się z:

  1. 70 łuczników,
  2. 50 piechoty,
  3. 6 Mnichów,
  4. 10 jeźdźców,
Pogrupujcie swoje wojsko i wyruszcie na północ - Age of Empires 4: France in Chaos (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Pogrupujcie swoje wojsko i wyruszcie na północ. Po drodze możecie napotkać na oddział jeźdźców nieprzyjaciela.

Gdy dotrzecie do obozu, rozpocznie się bitwa. W lewym górnym rogu ekranu pojawi się pasek, przedstawiający postęp walki

Na początku wybiegną na Was łucznicy. Szybko zaatakujcie ich kawalerią i piechotą. Gdy do walki włączą się jeźdźcy i włócznicy nieprzyjaciela, wyślijcie na nich swoich łuczników. Mnisi powinni stać w bezpiecznej odległości i regenerować zdrowie przy linii frontu.