Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia The Combat of the Thirty w kampanii The Hundred Years War.

Niniejsza strona poradnika do Age of Empires 4 przedstawia opis przejścia misji The Combat of the Thirty w kampanii The Hundred Years War. Dzięki naszym wskazówkom wygracie bitwę w Halfay Oak.

Pozyskiwanie sprzymierzeńców

Misja rozpoczyna się od pozyskania sprzymierzeńców do walki z Anglikami. Kolejność werbowania sojuszników jest dowolna, zalecamy jednak abyście skorzystali z poniższych porad.

Zaznaczcie marszałka Jean De Beaumanoir i udajcie się w wyznaczone miejsce na mapie - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zaznaczcie marszałka Jean De Beaumanoir i udajcie się w wyznaczone miejsce na mapie. Przyłączy się do Was Sir Olivier Arrel wraz z kilkoma włócznikami.

Następnie wybijcie wilki, atakujące mieszkańców wioski.

Podążajcie wzdłuż ścieżki i podejdźcie do francuskiego championa zwanego Sir Guy de Rochefort, który będzie stał przy farmach i młynie - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podążajcie wzdłuż ścieżki i podejdźcie do francuskiego championa zwanego Sir Guy de Rochefort, który będzie stał przy farmach i młynie. Po zyskaniu nowych sojuszników pokonajcie angielskich jeźdźców, napadających na wioskę.

Następnie udajcie się na południowy wschód - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Następnie udajcie się na południowy wschód. Przy wieży obserwacyjnej będzie stał Sir Geoffroy du Bois. Wraz z nowym sprzymierzeńcem będziecie musieli pokonać angielskich łuczników i obronić posterunek przez określony czas, odliczany w lewym górnym rogu ekranu.

Podążajcie drogą na wschód, aż dojdziecie do mostu - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podążajcie drogą na wschód, aż dojdziecie do mostu. Na moście będzie musieli stoczyć pojedynek z Sir Yves Charruel. Atakujcie go do momentu, aż zniknie połowa paska jego życia.

Następnie zaznaczcie całe Wasze wojsko i wejdźcie do Halfway Oak.

Walka w Halfway Oak

Kolejnym celem misji będzie wygranie bitwy na arenie w Halfway Oak, składającej się na 2 części.

W tym momencie możecie odblokować osiągnięcie Du Bois Are Back in Town. Więcej o tym przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

W prawym górnym rogu ekranu wyświetlani będą Wasi sprzymierzeńcy - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W prawym górnym rogu ekranu wyświetlani będą Wasi sprzymierzeńcy. Wybierzcie 2 championów wraz z ich żołnierzami i udajcie się na arenę.

Angielska armia złożona będzie z samej piechoty, włóczników i kilku rycerzy. Do tej bitwy zalecamy wybrać Sir Oliviera Arrel wraz z jego włócznikami oraz Yves Charruel z jego mocną piechotą.

Po wkroczeniu na arenę zacznie się 1 część bitwy - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po wkroczeniu na arenę zacznie się 1 część bitwy. Waszym zadaniem będzie przetrwanie bitwy i poniesienie jak najmniejszych strat w jednostkach.

Gdy zacznie się walka, wykorzystajcie zdolności Waszych liderów, pozostawiając zdolność regeneracji (Healing) do momentu, aż zauważycie że poziom życia Waszych żołnierzy zacznie drastycznie spadać.

Uważajcie na zdrowie Waszych liderów, będą oni potrzebni do 2 walki. Gdy zauważycie, że otrzymują poważne obrażenia, spróbujcie uciec od napastnika.

Gdy zabijecie 15 angielskich żołnierzy, 1 część bitwy dobiegnie końca, a Wasze wojsko opuści arenę - Age of Empires 4: The Combat of the Thirty (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy zabijecie 15 angielskich żołnierzy, 1 część bitwy dobiegnie końca, a Wasze wojsko opuści arenę. Kliknijcie na budynek kowala i wykupcie dostępne ulepszenia.

Ponownie wejdźcie na arenę i rozpocznijcie 2 część bitwy. Wykorzystajcie zdolności Waszych przywódców i uważajcie na ich paski zdrowia. Gdy poziom życia wojska znacznie zmaleje użyjcie umiejętności regeneracji.

Pokonajcie wszystkich wrogów, aby ukończyć misję.