Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia The Fall of Xiangyang w misji The Mongol Empire.

Poniższa strona poradnika do Age of Empires 4 przedstawia opis przejścia misji The Fall of Xiangyang w kampanii The Mongol Empire. Podpowiadamy w jaki sposób obronić szlaki handlowe przed najazdem chińczyków oraz jak podbić Fancheng i Xiangyang.

Podczas przechodzenia tej misji możecie odblokować osiągnięcie Boom Boom Pao. Więcej o tym przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

Obrona szlaków handlowych

Po rozpoczęciu misji najmijcie minimum 3 dodatkowych Kupców (Traders) w budynku The Silver Tree i przypiszcie ich do Marketów zaznaczonych na minimapie - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po rozpoczęciu misji najmijcie minimum 3 dodatkowych Kupców (Traders) w budynku The Silver Tree i przypiszcie ich do Marketów zaznaczonych na minimapie. Dzięki temu zyskacie premię do sprowadzanych towarów.

Bezczynnych Mieszkańców (Villagers) zatrudnijcie do zbierania pożywienia oraz postawcie namiot religijny przy budynku Ovoo.

Podzielcie wojsko stojące przed Waszym fortem na 2 grupy i wyślijcie je do obrony 2 obozów zaznaczonych na minimapie - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podzielcie wojsko stojące przed Waszym fortem na 2 grupy i wyślijcie je do obrony 2 obozów zaznaczonych na minimapie. Zacznijcie produkować nowe jednostki konne i ustawcie Punkty Zbiórki (Rally Points) przy posterunkach. Najmijcie kilku Szamanów (Shamans) i wyślijcie ich do pomocy przy obronie fortów.

Nie wyczerpujcie na razie zapasów kamienia. Musicie uzbierać aż 1000 sztuk do budowy specjalnego trebusza.

Najazdy na obozy sojusznika z czasem przybiorą na sile. Wrogie oddziały będą pojawiać się z coraz większą liczbą machin wojennych. Nie zwlekajcie więc z atakiem na Fancheng. Im szybciej podbijecie miasto, tym prędzej zakończą się ataki na forty kupieckie.

Podbój Fancheng

Najmijcie nowe jednostki piechoty i dołączcie je do armii przebywające w forcie wraz z liderem Ismail. Wykupcie ulepszenia dla Waszego wojska, wygenerujcie kilku Szamanów i machiny balistyczne. Tak przygotowaną armię wyślijcie pod jeden z mostów do Fangcheng.

W tym momencie powinniście już uzbierać 1000 sztuk kamienia - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W tym momencie powinniście już uzbierać 1000 sztuk kamienia. Wybierzcie lidera Ismail i zbudujcie Huihui Pao. Jest to niezwykle potężny trebusz o ogromnym zasięgu.

Zacznijcie najpierw burzyć wszystkie wieże przy rzece. Następnie zniszczcie jedną z bram prowadzącą do miasta i część murów, aby łatwiej przedostać się do środka.

Następnie naprawcie most przy pomocy Waszej piechoty - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Następnie naprawcie most przy pomocy Waszej piechoty. Wyeliminujcie wszystkie wrogie jednostki na moście, następnie wejdźcie na mury i pokonajcie wszystkie oddziały broniące Fancheng. Trebuszem zacznijcie niszczyć Zabytek Barbican.

Skorzystajcie ze specjalnej zdolności Waszego lidera, aby na 2 minuty poszerzyć zasięg widzenia i poznać pozycję wrogich oddziałów.

Gdy Zabytek zostanie zburzony, a Wasze jednostki wyleczone przez Szamanów, przejdźcie do dalszej części miasta.

Postarajcie się najpierw zniszczyć wszystkie wieże i budynki strzelające do Waszej armii - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Postarajcie się najpierw zniszczyć wszystkie wieże i budynki strzelające do Waszej armii. Uważajcie również na murach w pobliżu Xiangyang, proch wystrzeliwany z Zabytku przy moście może dosięgnąć stojących tam wojowników.

Po wyeliminowaniu obrońców Fancheng przygotujcie się na podbój następnego miasta.

Podbój Xiangyang

Zniszczcie bramę do Xiangyang oraz wszystkie wieże przy murach - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zniszczcie bramę do Xiangyang oraz wszystkie wieże przy murach. Ustawiony przed mostem trebusz powinien z łatwością dosięgnąć Twierdzę. Gdy zostanie ona zburzona możecie przystąpić do odbudowy mostu.

W międzyczasie wykupcie dodatkowe wojsko i ustawcie Punkty Zbiórki przy moście do Xiangyang. Możecie również wysłać tam trochę wojowników, którzy wcześniej bronili fortów handlowych. Na tym etapie misji najazdy na obozy powinny się już skończyć.

Gdy wejdziecie na most zaatakuje Was oddział złożony z ciężkozbrojnej piechoty i łuczników - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy wejdziecie na most zaatakuje Was oddział złożony z ciężkozbrojnej piechoty i łuczników. Będą oni mieli na wyposażeniu również kilka machin balistycznych. Spróbujcie zwabić piechotę wroga przed most, aby ominęły Was strzały łuczników.

Gdy przedostaniecie się do miasta będzie na Was czekał oddział ciężkozbrojnej konnicy - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy przedostaniecie się do miasta będzie na Was czekał oddział ciężkozbrojnej konnicy. Po chwili wybiegną także jednostki lekkiej piechoty.

Przy pomocy trebusza zniszczcie dwie wieże oraz drewnianą bramę prowadzącą do ostatniego Zabytku w Xiangyang.

Po zniszczeniu fortyfikacji wyeliminujcie resztę oddziałów chińskiej armii i zburzcie Imperial Palace - Age of Empires 4: The Fall of Xiangyang (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po zniszczeniu fortyfikacji wyeliminujcie resztę oddziałów chińskiej armii i zburzcie Imperial Palace.