Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia The Great Wall w kampanii The Mongol Empire.

Na poniższej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia misji The Great Wall w kampanii The Mongol Empire. Przeczytacie tu najważniejsze informacje na temat zakładania osady cywilizacji mongolskiej. Dzięki naszym wskazówkom szybko zniszczycie wszystkie miasta i wioski wroga oraz Wielki Mur Chiński.

Mapa

Na niniejszej mapie zaznaczyliśmy wszystkie skrzynie ze złotem, surowce oraz pozostałe najważniejsze miejsca w misji The Great Wall.

Misja rozpoczyna się od zaplanowania ataku na obóz wroga - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry
  1. (1) Skrzynia ze złotem;
  2. (2) Złoto;
  3. (3) Market;
  4. (4) Kamień.

Podbój Zhangjiakou

Misja rozpoczyna się od zaplanowania ataku na obóz wroga. W tym celu musicie wysłać 2 Zwiadowców (Scouts) do zbadania terenu.

W tym momencie możecie odblokować osiągnięcie Yeah, Well, You Should See the Other Guy. Więcej o tym przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

Podążajcie ścieżką przez góry, uważając na stada wilków - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podążajcie ścieżką przez góry, uważając na stada wilków. Będąc na szczycie, zaatakuje was mały oddział włóczników, Wasi Zwiadowcy z łatwością powinni im uciec. Kontynuujcie podróż wzdłuż ścieżki, aż zejdziecie na sam dół.

Zaznaczcie całe Wasze wojsko i okrążcie obóz wroga - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zaznaczcie całe Wasze wojsko i okrążcie obóz wroga. Po drodze nie zapomnijcie zabrać skrzyni ze złotem.

Wyślijcie najpierw oddział łuczników, aby wyeliminować piechotę wroga, stojącą u podnóża góry. Następnie spalcie wieżę strzelniczą i wywabcie resztę jednostek nieprzyjaciela na otwarty teren.

Po pokonaniu obrońców miasta, natychmiast zniszczcie Twierdzę w Zhangjiakou - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po pokonaniu obrońców miasta, natychmiast zniszczcie Twierdzę w Zhangjiakou. Dzięki paleniu budynków wroga, zbierzecie surowce: jedzenie, drewno i złoto.

Zdobywanie zasobów podczas niszczenia budynków nieprzyjaciela jest unikalną cechą cywilizacji mongolskiej.

Zniszczcie resztę budynków w mieście, aby wykonać zadanie opcjonalne i zebrać 2000 surowców.

Zakładanie osady

Po splądrowaniu miasta, przybędą Mieszkańcy wraz z karawanami. Sprowadźcie ich za mur i postawcie namioty.

Rozłóżcie najpierw Centrum Miasta (Town Center) i postawcie przy nich Pastwiska (Pastures) - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Rozłóżcie najpierw Centrum Miasta (Town Center) i postawcie przy nich Pastwiska (Pastures). W tym celu należy najpierw zaznaczyć karawan i kliknąć na rozpakuj (Unpack).

Postawcie namiot Ger obok kopalni złota przy lesie. Następnie wybudujcie Landmark, aby przejść do następnej ery. Zatrudnijcie kilkoro mieszkańców do uboju owiec, pracy w kopalni i przy ścince drzew.

Postawcie namiot Ovoo na kamieniołomie, a następnie wybudujcie przy nim Kowala (Blacksmith) i rozpakujcie namiot z Koszarami (Barracks) - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Postawcie namiot Ovoo na kamieniołomie, a następnie wybudujcie przy nim Kowala (Blacksmith) i rozpakujcie namiot z Koszarami (Barracks). Każdy namiot militarny postawiony przy Ovoo otrzyma premię do produkowanych jednostek. Namiot Kowala odblokuje większą liczbę ulepszeń dla wojska.

Po przejściu do 2 ery postawcie Stajnie (Stables) i namiot łuczników (Archery Range). Wykupcie wszystkie dostępne ulepszenia dla wojska oraz najmijcie nowych Jeźdźców.

Niszczenie wiosek

Po rozłożeniu namiotów i założeniu osady zaczną na Was napadać wrogie oddziały. Następnym calem misji będzie zatrzymanie najazdów, niszcząc 3 pobliskie wioski.

Zacznijcie produkować nowe jednostki militarne i ustawcie je po wschodniej części osady - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zacznijcie produkować nowe jednostki militarne i ustawcie je po wschodniej części osady. Wyślijcie Zwiadowcę i zbadajcie pobliskie tereny.

Zbierzcie oddział konny, złożony ze zwykłych jeźdźców oraz łuczników i wyruszcie na zachodnią wioskę wroga. Wyślijcie najpierw łuczników i spróbujcie wywabić piechotę nieprzyjaciela z miasta. Następnie wybijcie resztę wrogiej armii i spalcie wszystkie budynki.

Wyprodukujcie dodatkowe jednostki militarne w Stajniach i wyruszcie na północy obóz - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wyprodukujcie dodatkowe jednostki militarne w Stajniach i wyruszcie na północy obóz. Po drodze natraficie na Market, zatrudnijcie kilkoro Kupców (Traders) i stwórzcie nowy szlak handlowy.

Podążając ścieżką możecie napotkać mały oddział chińskiej armii. Pokonajcie wszystkich nieprzyjaciół i zejdźcie z drogi. Udajcie się na wschód i zaatakujcie wioskę od strony kopalni złota.

Wyruszcie na ostatnią wioskę - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wyruszcie na ostatnią wioskę. Pokonajcie obrońców miasta, złożonych z kawalerii, piechoty i łuczników. Spalcie wszystkie budynki i podnieście skrzynie ze złotem, leżące przy Markecie.

Zniszczenie Yanqing

Po zatrzymaniu najazdów będzie mogli w spokoju splądrować Yanqing.

Wyruszcie całą armią na wschód i zaatakujcie pobliskie miasto, bronione przez garstkę piechoty i łuczników - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wyruszcie całą armią na wschód i zaatakujcie pobliskie miasto, bronione przez garstkę piechoty i łuczników. Następnie spalcie wszystkie budynki w Yanqing.

Po spaleniu miasta, spakujcie namioty militarne i przenieście je w pobliże mostu. Wyprodukujcie nowych żołnierzy i przygotujcie się na podbicie Wielkiego Muru.

Przełamanie Wielkiego Muru

Ostatnim celem misji będzie przełamanie Wielkiego Muru Chińskiego. Zbudujcie kilka taranów i wież oblężniczych, pogrupujcie swoje wojsko i wyruszcie na wschód.

Po drodze do muru możecie napotkać małe oddziały włóczników i łuczników - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po drodze do muru możecie napotkać małe oddziały włóczników i łuczników. Wasza piechota powinna z łatwością rozprawić się z nieprzyjacielem. Gdy dotrzecie na górę użyjcie taranów do zniszczenie 2 wież strażniczych.

Zaatakujcie włóczników, którzy wyskoczą na Was zza muru i natychmiast wyślijcie tarany do zniszczenia bramy - Age of Empires 4: The Great Wall (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zaatakujcie włóczników, którzy wyskoczą na Was zza muru i natychmiast wyślijcie tarany do zniszczenia bramy. Po przedostaniu się za mur wyeliminujcie niedobitków oraz spalcie Twierdzę Juyong.