Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Porady na start Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera porady na start dla początkujących graczy.

Na tej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie porady na start. Zamieściliśmy wiele przydatnych informacji, które pomogą Wam sprawnie rozpocząć przygodę.

Chrońcie swoje osady

Nigdy nie pozostawiajcie swoich osad bez opieki. Wyruszając na podbój upewnijcie się, że miasto jest chronione przez kilka grupek żołnierzy, ustawionych w takich miejscach jak główne drogi do osady lub mosty.

Rozwijając swoje miasta wybudujcie mury ochronne i baszty, aby osłonić budynki i mieszkańców przed najazdem wrogich jednostek.

Jednostki wojskowe

Wykorzystujcie Wasze jednostki wojskowe odpowiednio do ich zastosowania:

  1. Żołnierze tacy jak włócznicy czy ciężka piechota świetnie sprawdzi się do walki w zwarciu;
  2. Łucznicy i kusznicy powinni być trzymani w odpowiednim dystansie i chronieni przez piechotę.;
  3. Kawalerią szybko pozbędziecie się wrogich jednostek wyposażonych w łuki czy kusze. Mogą oni również dogonić uciekających niedobitków.

Zwiadowcy

Zwiadowcy (Scouts) to najszybsze jednostki konne, które mają wiele zastosowań - Age of Empires 4: Porady na start - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zwiadowcy (Scouts) to najszybsze jednostki konne, które mają wiele zastosowań. Dzięki nim możecie szybko odkryć niezbadany teren wokół osady. Służą oni również do zbierania miejscowych owiec.

Gdy zwiadowca podjedzie do owcy, na jej ciele pojaw się pasek w kolorze Waszego sztandaru i natychmiast zacznie za nim podążać. Tak odnalezione owce możecie zaznaczyć przytrzymując lewy przycisk myszy i nakazać im udanie się do wioski.

Choć zwiadowcy są wyposażeni w broń, nie nadają się do samodzielnej obrony miasta. Wyruszając na podbój zawsze zostawiajcie inne jednostki wojskowe, aby chronić Wasze miasta.

Umiejętności

Wojownicy oraz liderzy posiadają specjalne umiejętności - Age of Empires 4: Porady na start - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wojownicy oraz liderzy posiadają specjalne umiejętności. Wraz z rozwijaniem swoich miast i awansowania do następnej ery nowe zdolności zostaną odblokowane. Aktualnie posiadane umiejętności Waszych żołnierzy możecie sprawdzić po kliknięciu na wybraną jednostkę.

Łucznicy potrafią ożywić rannego lidera dzięki umiejętności Revive Leader. Po wybraniu zdolności, kliknijcie lewym przyciskiem myszy na dowódcę, aby go ocucić.

Specjalne umiejętności są niezwykle pomocne. Zapoznajcie się ze wszystkimi zdolnościami Waszych żołnierzy, umiejętne wykorzystanie ich z pewnością pomoże Wam w wygraniu niejednej bitwy.

Rozwijanie osady

Rozbudowując swoją osadę musicie zadbać o odpowiednią ilość surowców. Zatrudnijcie mieszkańców do ścinki drzew i uboju dzikiej zwierzyny lub owiec. Wybudowanie farm pozwoli na stałą produkcję żywności. Dodatkowe domy zwiększą maksymalną liczbę mieszkańców, którzy będą mogli zamieszkać w Waszej osadzie.

Sprawdźcie jakie materiały będą potrzebne do wybudowania koszar (Barracks), aby jak najszybciej zacząć zasilać swoją armię. Nowe budynku zostaną odblokowane po awansowaniu osady do następnej ery.

Awans do następnej ery uzyskacie po wybudowaniu specjalnych budowli (Landmarks), które zazwyczaj wymagają zebrania dużej ilości różnych surowców. Dzięki awansowaniu odblokowane zostaną m.in. stajnie (Stable) oraz budynek łuczników (Archery Range).

Magazynowanie surowców

Złoża surowców takie jak złoto i kamień często są oddalone od miast - Age of Empires 4: Porady na start - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Złoża surowców takie jak złoto i kamień często są oddalone od miast. Nie musicie budować przy nich nowych osad, ani czekać aż Wasi mieszkańcy przetransportują wydobyty materiał do najbliższej siedziby miasta. Przy znalezionej kopalni wybudujcie Mining camp, który służy do magazynowania tych surowców.

Obok lasów możecie postawić obozy drwali (Lumber camps), zaś młyny (Mills) pozwolą magazynować żywność z pobliskich farm i zwierząt.

Rally Point

Każdy budynek produkujący jednostki wojskowe posiada tzw - Age of Empires 4: Porady na start - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Każdy budynek produkujący jednostki wojskowe posiada tzw. punkt zbiórki (Rally Point), do którego uda się nowo wyprodukowany wojownik. Możecie ustawiać kolejno wiele punktów zbiórki przytrzymując Shift. Jeśli z jakiejś przyczyny nowa jednostka nie będzie mogła udać się w wyznaczone miejsce, przejdzie do następnego punktu.

Gdy szykujecie się do podboju lub akurat próbujecie przejąć miasto wroga, ustawcie punkty zbiórki niedaleko pola bitwa, aby wyprodukowane jednostki natychmiast zasiliły Waszą armię. Jeżeli zależy Wam na ochronie swojej osady, ustawcie punkty przy drogach lub na obrzeżach miasta.