Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia The Siege of Rochester w kampanii The Normans.

Poniższa strona poradnika do Age of Empires 4 zawiera opis przejścia misji The Siege of Rochester w kampanii The Normans. Dzięki naszym wskazówkom szybko rozbudujecie wioskę Chatham i przygotujecie swoje wojsko do podboju. Podpowiadamy jak odciąć wroga od surowców oraz jak zniszczyć zamek Rochester.

Rozbudowa wioski Chatham

Misja rozpoczyna się od pokonania rebeliantów i odbicia wioski - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Misja rozpoczyna się od pokonania rebeliantów i odbicia wioski. Gdy wybijecie wszystkich przeciwników zatrudnijcie mieszkańców do zbierania surowców. Wyślijcie Waszego zwiadowcę (Scout) na zwiady i pozbierajcie owce z pobliskich lasów.

Wybudujcie Mining Camp przy jednej z kopalni złota i zacznijcie zbierać kruszec.

Wasi robotnicy powinni w błyskawicznym tempie zebrać dużż ilość surowców - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wasi robotnicy powinni w błyskawicznym tempie zebrać dużż ilość surowców. Wybudujcie Landmark, aby przejść do kolejnej ery.

Postawcie również wszystkie budynki militarne oraz klasztor (Monastery). W Siege Workshop będziecie mogli tworzyć machiny oblężnicze, niezbędne do ukończenia misji.

Aby zapobiec powtarzającym się najazdom, postawcie mury obronne lub przydzielcie grupy żołnierzy do patrolowania okolicznych dróg i ścieżek leśnych - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Aby zapobiec powtarzającym się najazdom, postawcie mury obronne lub przydzielcie grupy żołnierzy do patrolowania okolicznych dróg i ścieżek leśnych.

Wykupcie wszystkie ulepszenia militarne i najmijcie wojowników. W Siege Workshop stwórzcie kilka machin oblężniczych i przygotujcie się na podbicie Rochester.

Trebusz to maszyna oblężnicza o bardzo dużym zasięgu i sile rażenia. Ustawiona w dobrej odległości od łuczników nieprzyjaciela idealnie sprawdzi się do niszczenia bram i fortyfikacji.

Sacred Sites i relikty

W wiosce znajduje się Święte Miejsce (Sacred Site) - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W wiosce znajduje się Święte Miejsce (Sacred Site). Wyślijcie tam Mnicha (Monk), aby przejąć Święte Miejsce, które systematycznie będzie napełniać Wasz skarbiec złotem.

Święte Miejsca są niezwykle cennymi strefami w grze. Powinny zawsze być chronione przez oddział wojska, aby nie przedostały się w ręce wroga.

Poszukajcie więcej Świętych Miejsc w okolicy i przejmijcie je.

Przemierzając okolicę natkniecie się na święty relikt (Relic) - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Przemierzając okolicę natkniecie się na święty relikt (Relic). Taki obiekt może podnieść jedynie Mnich (Monk). Przetransportujcie relikt do najbliższego Klasztoru (Monastery), aby generować dodatkowe złoto.

Odcięcie zapasów wroga

Gdy zbierzecie trochę armii wyruszcie na Rochester - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy zbierzecie trochę armii wyruszcie na Rochester. Po pokonaniu garstki żołnierzy pod murami miasta, w lewym górnym rogu ekranu pojawią się nowe cele misji.

Wyeliminujcie 6 kupców (Traders) zmierzających do pobliskiego marketu. Ich ikony i szlak będą widoczne na minimapie. Po drodze znajdziecie kolejne Święte Miejsca (Sacred Sites), przejmijcie je, aby odciąć wroga od dostępu do złota.

Nie zapomnijcie o pozostawieniu większej grupy wojowników przed Rochester, najazdy na Wasze miasto nadal mogą być częste.

Następnie spalcie 4 młyny (Mills) na wschodniej części mapy - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Następnie spalcie 4 młyny (Mills) na wschodniej części mapy. Gdy odetniecie produkcję żywności, rebelianci opuszczą Rochester. Wojsko nieprzyjaciela zostanie w ten sposób osłabione.

Oblężenie Rochester

Przygotujcie się na podbój zamku - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Przygotujcie się na podbój zamku. Wasze wojsko powinno składać się z minimum 30 żołnierzy dystansowych i 30 zwykłej piechoty. Produkujcie cały czas nowe jednostki i wysyłajcie je pod mury miasta.

Oblężenie zacznijcie od zburzenia bramy. Wyślijcie maszyny takie jak np. Trebusz i tarany (Battering Rams). Użyjcie wieżyczek oblężniczych, aby szybko przedostać się na mury miasta i wyeliminować wszystkich łuczników.

Gdy brama zostanie zniszczona zaatakujcie piechotą wrogie jednostki - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy brama zostanie zniszczona zaatakujcie piechotą wrogie jednostki. Wasi łucznicy powinni wspomagać piechotę i eliminować pozostałych niedobitków na murze.

Po przedostaniu się za mury miasta, wyślijcie kawalerię na łuczników wroga. Użyjcie taranów i trebuszy do niszczenia budynków militarnych i mieszkalnych. Dzięki temu wstrzymacie produkcję nowych jednostek oraz zmniejszycie maksymalną populację wroga.

Za kolejnymi murami miasta znajduje się wrogi oddział kawalerii - Age of Empires 4: The Siege of Rochester (The Normans) - solucja, opis przejścia - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Za kolejnymi murami miasta znajduje się wrogi oddział kawalerii. Wyślijcie na nich włóczników, żołnierze dystansowi powinni wspomagać piechotę i pozbywać się łuczników nieprzyjaciela.

Użyjcie machin oblężniczych, aby zburzyć bramę do zamku Rochester. Gdy przedostaniecie się do środka wybijcie ostatnie wrogie jednostki, zniszczcie 2 budynki militarne i zburzcie zamek.