Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia Fall of the Novgorod Republic w kampanii The Rise of Moscow.

Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2021

Na niniejszej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie opis misji Fall of the Novgorod Republic w kampanii The Rise of Moscow. Krok po kroku przeprowadzimy Was przez podbój Kuklino i Soltsy oraz bazy milicji. Na koniec wyjaśniamy jak szybko przedostać się za mury Nowogrodu.

Mapa

Na poniższej mapie zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze punkty podczas przechodzenia misji Fall of the Novgorod Republic.

Misja rozpoczyna się od podbicia 2 małych osad - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry
  1. (1) Święte Miejsce (Sacred Site),
  2. (2) Relikt,
  3. (3) Skrzynia ze złotem.

Przejęcie Kuklino i Soltsy

Misja rozpoczyna się od podbicia 2 małych osad. Zaznaczcie swoje wojsko i wyeliminujcie wszystkie jednostki broniące Kuklino.

Wyślijcie Mnicha-wojownika do przejęcia Świętego Miejsca (Sacred Site), znajdującego się w mieście - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wyślijcie Mnicha-wojownika do przejęcia Świętego Miejsca (Sacred Site), znajdującego się w mieście. Następne Święte Miejsce leży na północ od Kuklino. Dzięki Świętym Miejscom zyskacie stały przypływ złota.

Bezczynnych Mieszkańców (Villagers) najmijcie do polowania na jelenie przy pobliskiej Chacie Myśliwskiej (Hunting Cabin).

Ustawcie swoje wojsko przy moście do kolejnego miasta i najmijcie dodatkową piechotę. Specjalna zdolność Waszego lidera przyspieszy produkcję w budynkach znajdujących się w jego zasięgu. Gdy zbierzecie wojsko składające się z minimum 55 jednostek, wyruszcie na podbicie drugiego miasta.

Zaatakujcie bramę do miasta i po kolei eliminujcie wszystkie oddziały przeciwnika w Soltsy - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zaatakujcie bramę do miasta i po kolei eliminujcie wszystkie oddziały przeciwnika w Soltsy. Gdy przejmiecie osadę zatrudnijcie Mieszkańców do pracy w kopalni i natychmiast zacznijcie najmować dodatkowe jednostki w budynkach militarnych. W Soltsy znajdziecie również Klasztor (Monastery).

Po uzbieraniu wystarczającej ilości surowców wybudujcie Warsztat (Siege Workshop) i zainwestujcie w ulepszenia dla wojska. Gdy skończy się złoto w kopalni, wybudujcie nowe Chaty Myśliwskie, generujące złoto w zależności od ilości drzew znajdujących się w ich zasięgu.

Pokonanie milicji

Po podbiciu Soltsy ustawcie swoje wojsko przy drodze prowadzącej do obozu milicji. Co jakiś czas będą napadać na Was małe oddziały wrogów.

Wygenerujcie nowe jednostki piechoty i kawalerii oraz kilka katapult - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wygenerujcie nowe jednostki piechoty i kawalerii oraz kilka katapult. Pamiętajcie, że piechota cywilizacji Rusi może konstruować tarany (Battering Rams) i wieże oblężnicze (Siege Towers) bez potrzeby wykupienia odpowiednich badań nad tą technologią. Zbudujcie kilka taranów i wyruszcie na podbój obozu.

Zacznijcie niszczyć bramę do miasta przy użyciu machin oblężniczych - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zacznijcie niszczyć bramę do miasta przy użyciu machin oblężniczych. Gdy brama padnie natychmiast wyślijcie je na pobliskie wieże strzelnicze. Piechotą wyeliminujcie wszystkie jednostki broniące miasta. Poczekajcie, aż Mnisi wyleczą Wasze wojsko i zacznijcie palić drugą bramę.

Przy głównej bazie milicji będzie znajdował się oddział jeźdźców - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Przy głównej bazie milicji będzie znajdował się oddział jeźdźców. Wyślijcie swoich włóczników do pokonania kawalerii i przy użyciu taranów zniszczcie bazę wroga. Następnie spalcie kolejną bramę i wyeliminujcie resztę jednostek milicyjnych.

Podbój Nowogrodu

Ostatnim celem misji jest przedostanie się za mury Nowogrodu i zburzenie budynku Veche Bell. Zbudujcie kolejne tarany i kilka wież oblężniczych, aby szybko dostać się do środka i zniszczyć główną siedzibę miasta.

Gdy dotrzecie pod Nowogród zniszczcie drewniana fortyfikację miasta - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy dotrzecie pod Nowogród zniszczcie drewniana fortyfikację miasta. Tarany wyślijcie na wieże strzelnicze, piechotą i kawalerią eliminujcie wszystkie jednostki broniące obozu. Następnie spalcie kolejną drewnianą bramę i poczekajcie, aż Mnisi wyleczą Waszą armię.

Na końcu wyślijcie machiny oblężnicze do zniszczenia kamiennej bramy do miasta - Age of Empires 4: Fall of the Novgorod Republic (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Na końcu wyślijcie machiny oblężnicze do zniszczenia kamiennej bramy do miasta. Użyjcie wież oblężniczych (Siege Towers), aby szybko przedostać się na mury miasta i zyskać przewagę nad wrogiem. Gdy dostaniecie się do środka, natychmiast wyślijcie tarany do zburzenia Veche Bell.