Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia Blockade at Lumen Shan w misji The Mongol Empire.

Na niniejszej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia misji Blockade at Lumen Shan w kampanii The Mongol Empire. Wyjaśniamy gdzie postawić mury obronne, blokując trasę marszu chińskiej armii.

Budowanie blokady

Pierwszym zadaniem misji jest przejęcie kontroli nad miastem Lumen. Wyślijcie najpierw Zwiadowcę (Scout) do zbadania terenu i zlokalizowania wrogich oddziałów, chowających się między drzewami. W okolicznych lasach znajdziecie również kilka skrzyń z zaopatrzeniem.

Podążajcie wzdłuż ścieżki do Lumen i eliminujcie wszystkich wrogów napotkanych po drodze - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podążajcie wzdłuż ścieżki do Lumen i eliminujcie wszystkich wrogów napotkanych po drodze. Gdy zniszczycie fort nieprzyjaciela, odkryty zostanie cały obszar należący do Lumen. Pozbierajcie resztę skrzyń i podzielcie swoje wojsko na 2 grupy.

Gdy pojawią się nowe cele misji wyślijcie 1 oddział swojej armii przed most, znajdujący się na południowo wschodnim brzegu mapy, aby zablokować trasę marszu wrogich oddziałów - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy pojawią się nowe cele misji wyślijcie 1 oddział swojej armii przed most, znajdujący się na południowo wschodnim brzegu mapy, aby zablokować trasę marszu wrogich oddziałów.

Najmijcie kilku nowych Mieszkańców (Villagers) do pracy w kamieniołomie i kilku Kupców (Traders) do stworzenia nowego szlaku handlowego między miastem Lumen i Marketem Portowym w Hanshui.

2 oddział wyślijcie do miasta Bohekou, zaznaczonego na mapie - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

2 oddział wyślijcie do miasta Bohekou, zaznaczonego na mapie. Po przejęciu kontroli nad miastem, ustawcie wojsko przy drodze prowadzącej w góry, aby zablokować kolejne trasy wrogich jednostek.

W Bohekou zacznijcie najmować nowych wojowników i wybudujcie Klasztor (Monastery). Wykupcie kilku Michów (Monks) i wyślijcie ich do oddziałów blokujących drogi do Xiangyang i Fancheng.

W tym czasie Wasi robotnicy powinni zebrać już wystarczającą ilość kamienia do budowy fortyfikacji - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W tym czasie Wasi robotnicy powinni zebrać już wystarczającą ilość kamienia do budowy fortyfikacji. Postawcie mury, wraz z bramą i 2 wieżami. W każdej wieży wykupcie 1 z 2 dostępnych ulepszeń i ustawcie jednostki dystansowe na murze. Jednostki walczące w zwarciu poślijcie przed mur i przygotujcie się na fale nadchodzących wrogów.

Obrona murów

Po postawieniu murów pojawią się nowe cele misji - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po postawieniu murów pojawią się nowe cele misji. Będziecie musieli powstrzymać 8 oddziałów wrogiego wojska nadciągających z południa.

Przy każdym murze powinniście również postawić kilkoro Mieszkańców do odbudowy podniszczonej fortyfikacji.

Kolejne fale armii wroga będą wyposażone w machiny oblężnicze - Age of Empires 4: Blockade at Lumen Shan (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Kolejne fale armii wroga będą wyposażone w machiny oblężnicze. Postarajcie się w pierwszej kolejności zniszczyć maszyny balistyczne, które mogą zdziesiątkować Wasze wojsko.

Cały czas produkujcie nowe oddziały i wysyłajcie je do obrony murów. W przerwach między atakami, dopilnujcie aby Wasi Mnisi regenerowali zdrowie jednostkom militarnym.