Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Święte Cesarstwo Rzymskie - cywilizacja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika Age of Empires 4 znajdziecie najważniejsze informacje o Świętym Cesarstwie Rzymskim (Holy Roman Empire).

Poniższa strona poradnika do Age of Empires 4 zawiera opis cywilizacji rzymskiej. Opisaliśmy wszystkie premie, unikalne jednostki i technologie jakie posiada Święte Cesarstwo Rzymskie.

Święte Cesarstwo Rzymskie jest najpotężniejszą cywilizacją religijną w Age of Empires 4. Jej unikalna jednostka prałata, dostępna już od początku gry, potrafi zwiększać produktywność swoich Mieszkańców, zapewniając sobie szybki rozwój gospodarczy. Silny aspekt obronny czyni jej miasta niezwykle trudnymi do podbicia.

Bonusy

 1. Jednostka religijna dostępna już w I erze;
 2. Jednostka Man-At-Arms dostępna od II ery;
 3. Relikty trzymane w Twierdzach (Keeps), Wieżach strażniczych (Outposts) oraz Wieżach wzmacnia ich zasięg widzenia, obronę i daje bonus do zadawanych obrażeń;
 4. Relikty można zanosić również do doków, zwiększając tym samym prędkość ataku statkom;
 5. Koszt ulepszeń Wież i Twierdz zmniejszony o 25%;
 6. Mieszkańcy (Villagers) mogą nieść o 40% więcej surowców;
 7. Umiejętność Emergency Repairs, sprawia, że budynki będące w pobliżu Centrum Miasta (Town Center) przez określony czas same się naprawiają.

Unikalne jednostki

 1. Prelate - jednostka religijna, posiadająca zdolność, dzięki której Mieszkańcy będący w zasięgu prałata pracują o 40% szybciej przez 30 sekund;
 2. Landsknecht - lekka piechota z mieczem dwuręcznym, zdolna do zadawania obrażeń obszarowych.

Zabytki (Landmarks)

II era:

 1. Aechen Chapel - budynek religijny, zwiększający zasięg jednostki Prelate, gdy znajduje się w garnizonie;
 2. Meinwerk Palace - budynek militarny, posiadający cechy Kowala (Blacksmith). Technologie kosztują o 25% mniej.

III era:

 1. Burgrave Palace - budynek militarny, posiadający cechy Koszar (Barracks). Produkuje 5 jednostek za jednym razem;
 2. Regnitz Cathedral - budynek religijny. Relikty przyniesione do katedry generują 200% więcej złota.
IV era - Age of Empires 4: Święte Cesarstwo Rzymskie - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

IV era:

 1. Elzbach Palace - budynek obronny, posiadający cechy Twierdzy z 50% więcej punktów wytrzymałości. Wszystkie budynki będące pod wpływem tego obiektu otrzymują o 33% mniej obrażeń;
 2. Palace of Swabia - budynek ekonomiczny, posiadający cechy Centrum Miasta. Produkcja Mieszkańców w tym obiekcie jest o 75% szybsza i tańsza.

Unikalne technologie

II era:

 1. Marching Drills (Blacksmith) - piechota otrzymuje 10% premię do poruszania się;
 2. Fire Stations (Dock) - zwiększa szybkość naprawy doków o 100%.

III era:

 1. Heavy Maces (Barracks) - Men-at-Arms otrzymują bonus do ataku przeciwko ciężkozbrojnym jednostkom;
 2. Slate and Stone Construction (Keep) - wszystkie budynki otrzymują premię do obrony przeciwko płomieniom;
 3. Benediction (Monastery) - inspirowani Mieszkańcy wnoszą budynki o 15% szybciej;
 4. Devoutness (Monastery) - inspirowani Mieszkańcy zbierają surowce 10% szybciej;
 5. Inspired Warriors (Monastery) - jednostka Prelate zyskuje możliwość inspirowania wojska, co sprawia że jednostki militarne zyskują 1 punkt do pancerza i 15% premii do zadawanych obrażeń;
 6. Two-handed Weapons (Barracks) - Men-at-Arms otrzymują premię do ataku w zwarciu.

IV era:

 1. Reinforced Defenses (Keep) - fortyfikacja zyskuje 40% więcej punktów wytrzymałości;
 2. Riveted Chainmail (Barracks) - jednostki Spearmen otrzymują 3 dodatkowe punkty pancerza do walki w zwarciu.

Podsumowanie

Święte Cesarstwo Rzymskie jest idealne dla graczy, którzy lubią tworzyć armię na dużą skalę i projektować niezniszczalne fortece. Możliwość wykonania napraw awaryjnych zwiększa ogólne przetrwanie podczas najazdu wroga.

Relikty można przechowywać w niemal wszystkich budynkach, aby zwiększyć ich obronę, zasięg, pancerz i zadawane obrażenia. Doki, w których postawiony jest relikt, otrzymują premię do prędkości wszystkich statków. Naprawy statków zostają przyspieszone o 100%, co nie tylko zwiększa przeżywalność, ale także zapewnia gotowość do działania szybciej niż inne cywilizacje.

Prelate, unikalna jednostka religijna Świętego Cesarstwa Rzymskiego, już od początku gry przyczyni się do szybkiego wzrostu gospodarczego, dzięki swojej zdolności do inspirowania Mieszkańców - Age of Empires 4: Święte Cesarstwo Rzymskie - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Prelate, unikalna jednostka religijna Świętego Cesarstwa Rzymskiego, już od początku gry przyczyni się do szybkiego wzrostu gospodarczego, dzięki swojej zdolności do inspirowania Mieszkańców. Po wykupieniu odpowiedniej technologii, prałaci mogą zwiększyć prędkość i moc jednostek piechoty w celu maksymalnej wydajności wojskowej.

Kolejną kluczową jednostką Świętego Cesarstwa Rzymskiego jest Landsknecht, wojownik walczący w zwarciu, zdolny do zadawania ataków obszarowych. Są niesamowicie potężni i będą w stanie poradzić sobie z dużymi grupami wrogów. W połączeniu z prałatem, używającym swojej specjalnej zdolności, Wasze armie mogą stać się bardzo trudne do pokonania.

Grając Świętym Cesarstwem Rzymskim możecie szybko umocnić swoją pozycję, zbudować machiny oblężnicze i tworzyć unikalne jednostki o cennych umiejętnościach, dzięki którym stworzycie dominującą gospodarkę i pokonacie wszystkich atakujących nieprzyjaciół.