Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia Moscow versus Lithuania w kampanii The Rise of Moscow.

Ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2021

Na tej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie opis misji Moscow versus Lithuania w kampanii The Rise of Moscow. Krok po kroku tłumaczymy jak przejąć miasta oraz otrzymać dostęp do armat. Dzięki naszym wskazówkom wyeliminujecie wszystkich Kupców transportujących zaopatrzenie dla Litwinów oraz podbijecie Smoleńsk.

Mapa

Poniższa mapa zawiera najważniejsze miejsca i punkty w misji Moscow versus Lithuania.

Misja rozpoczyna się od przejęcia 3 małych miasteczek - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry
  1. (1) Miasto Krasny (armaty),
  2. (2) Market,
  3. (3) Skrzynia z zaopatrzeniem / Relikt.

Przejęcie miast

Misja rozpoczyna się od przejęcia 3 małych miasteczek. Dzięki przejęciu każdej osady odblokowane zostaną różne budynki militarne.

Zaznaczcie swoje wojsko i udajcie się na wschód do miasta Vyazma - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Zaznaczcie swoje wojsko i udajcie się na wschód do miasta Vyazma. Zniszczcie drewnianą bramę i wyeliminujcie wszystkie jednostki broniące wioskę. Następnie zacznijcie najmować nowych wojowników i ustawcie Punkt Zbiórki (Rally Point) przed zachodnią bramą.

Wyślijcie Zwiadowcę (Scout) do zbadania pobliskiego terenu i podnieście wszystkie znalezione skrzynie z zaopatrzeniem. Zatrudnijcie robotników do pracy w kopalni na obrzeżach miasta i wybudujcie dodatkowe Chaty Myśliwskie (Hunting Cabins) przy mocno zalesionym terenie, które będą generowały dodatkowe złoto.

Następnie udajcie się do Roslavl i przejmijcie osadę - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Następnie udajcie się do Roslavl i przejmijcie osadę. W tym mieście znajdować się będą Stajnie (Stable) oraz Klasztor (Monastery). Najmijcie kilku dodatkowych Jeźdźców oraz jednostki religijne i ustawcie wojsko między miastami Roslavl i Vyazma, skąd mogą atakować Was obrońcy miasta Yelnya.

Nie atakujcie na razie 3 osady. Przejmijcie najpierw miasto Krasny, dzięki któremu zyskacie dostęp do armat oraz innych machin oblężniczych.

W Roslavl postawcie Koszary (Barrack) i stwórzcie nowy oddział piechoty i kawalerii - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

W Roslavl postawcie Koszary (Barrack) i stwórzcie nowy oddział piechoty i kawalerii. Punkt Zbiórki ustawcie przy północno zachodniej bramie osady i wyślijcie tam również kilka jednostek dystansowych. Nakażcie piechocie zbudować kilka taranów i wyruszcie drogą na północ.

Przejęcie armat

Gdy dotrzecie do litewskiego obozu, otrzymacie powiadomienie o nowym celu misji - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy dotrzecie do litewskiego obozu, otrzymacie powiadomienie o nowym celu misji. Taranami zaatakujcie wieżę strzelniczą oraz bramę i wyeliminujcie wszystkie wrogie jednostki, aby przejąć miasto Krasny.

Przed miastem będzie stać kilka armat, szybko wyślijcie na nie swoją piechotę lub kawalerię, aby szybko pozbyć się zagrożenia. Następnie zburzcie budynki należące do wroga.

Po przejęciu miasta, wybudujcie Zabytek (Landmark) High Armory w pobliżu Warsztatu (Siege Workshop), dzięki czemu skrócicie czas produkcji machin oblężniczych - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po przejęciu miasta, wybudujcie Zabytek (Landmark) High Armory w pobliżu Warsztatu (Siege Workshop), dzięki czemu skrócicie czas produkcji machin oblężniczych. Po przejściu do IV ery wybudujcie Uniwersytet (University) i przeprowadźcie badania nad Chemią (Chemistry).

W miejscu zniszczonej litewskiej osady postawcie kilka budynków militarnych oraz Klasztor. Następnie ustawcie swój oddział za północną bramą Krasny i wyprodukujcie kilka dodatkowych armat.

Przed przejęciem ostatniej osady, w mieście Roslavl wybudujcie Warsztat, Klasztor oraz Stajnie i stwórzcie oddział złożony z piechoty, jeźdźców, Michów-wojowników oraz kilku armat - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Przed przejęciem ostatniej osady, w mieście Roslavl wybudujcie Warsztat, Klasztor oraz Stajnie i stwórzcie oddział złożony z piechoty, jeźdźców, Michów-wojowników oraz kilku armat. Nowy oddział ustawcie na końcu drogi, biegnącej od północnej bramy miasta.

Wyślijcie jedną armatę do oddziału stojącego między miastami Roslavl i Vyazma i przejmijcie 3 miasto Yelnya - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wyślijcie jedną armatę do oddziału stojącego między miastami Roslavl i Vyazma i przejmijcie 3 miasto Yelnya. W tej osadzie znajdziecie budynki Łuczników (Archery Range). Zacznijcie szybko produkować nowe jednostki dystansowe i doślijcie je do pozostałych oddziałów.

Odcięcie litewskich dostaw

Po przejęciu ostatniego miasta pojawią się nowe cele misji. W lewym górnym rogu ekranu wyświetli się pasek wskazując postęp przygotowania wrogiej armii do ataku. Musicie jak najszybciej dostać się na drogi prowadzące do Smoleńska i wyeliminować wszystkich zmierzających tam Kupców (Traders).

Jeśli przygotowaliście już oddział czekający przy drodze po wschodniej części mapy, udajcie się ścieżką na północ i zniszczcie bazę wroga, aby jak najszybciej dostać się na szlak Kupców - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Jeśli przygotowaliście już oddział czekający przy drodze po wschodniej części mapy, udajcie się ścieżką na północ i zniszczcie bazę wroga, aby jak najszybciej dostać się na szlak Kupców. Kilka armat powinno szybko rozprawić się z drewnianą fortyfikacją i budynkami.

Oddział czekający przy mieście Krasny wyślijcie na Kupców zamierzających od północnego zachodu - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Oddział czekający przy mieście Krasny wyślijcie na Kupców zamierzających od północnego zachodu. Poczekajcie po dwóch stronach Smoleńska i eliminujcie wszystkie wrogie jednostki pojawiające się na szlakach.

Podbój Smoleńska

Gdy wybijecie wszystkich Kupców pojawi się ostateczny cel misji - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy wybijecie wszystkich Kupców pojawi się ostateczny cel misji. Zbierzcie swoje wojsko i zaatakujcie Smoleńsk od dwóch stron.

Armatami zburzcie bramy oraz posterunki i wybijcie wszystkie jednostki broniące dostępu do miasta. Następnie zaatakujcie kamienne mury.

Po wtargnięciu do środka, pozbądźcie się szybko machin oblężniczych wroga - Age of Empires 4: Moscow versus Lithuania (The Rise of Moscow) - solucje - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po wtargnięciu do środka, pozbądźcie się szybko machin oblężniczych wroga. Jedna z armat powinna celować w litewskie oddziały strzelnicze. Po wyeliminowaniu wszystkich jednostek nieprzyjaciela misja zostanie ukończona.