Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 zawiera opis przejścia The Battle of Formigny w kampanii The Hundred Yaers War.

Poniższa strona poradnka do Age of Empires 4 przedstawia opis przejścia misji The Battle of Formigny w kampanii The Hundered Years War. Podpowiadamy jak znaleźć armię Kyriella i jak przygotować się na podbój Formigny. Dołączyliśmy również pomocną mapę, na której zaznaczyliśmy wszystkie skrzynie ze złotem.

Mapa

Na niniejszej mapie zaznaczyliśmy najważniejsze obiekty i miejsca w misji The Battle of Formigny.

Misja rozpoczyna się od walki w Carentan - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry
  1. (1) Skrzynia ze złotem;
  2. (2) Obóz wroga;
  3. (3) Market, Kowal i Arsenał;
  4. (4) Klasztor;
  5. (5) Armia Kyriella;
  6. (6) Formigny.

Poszukiwanie armii Kyriella

Misja rozpoczyna się od walki w Carentan. Dysponując jedynie garstką piechoty i łuczników postarajcie się pokonać jak najwięcej wrogich jednostek.

Po nieudanej obronie miasta Carentan zaznaczcie swoje wojsko i wyruszcie drogą na północ - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po nieudanej obronie miasta Carentan zaznaczcie swoje wojsko i wyruszcie drogą na północ. Gdy dotrzecie do Bricquebec, wyeliminujcie żołnierzy nieprzyjaciela i spalcie wszystkie budynki.

Podążając małą ścieżką na zachód, znajdziecie kilka farm oraz skrzynię ze złotem.

Wróćcie do Bricquebec i udajcie się na północny zachód - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Wróćcie do Bricquebec i udajcie się na północny zachód. Obrońcie miasto Valognes przed atakiem angielskich oddziałów i podnieście kufer ze złotem.

W Valognes możecie skorzystać z Marketu, Kowala (Blacksmith) i Zbrojowni (Arsenal). Wykupcie ulepszenia dla swojego wojska i wróćcie na główną drogę.

Udajcie się na południe i skręćcie na wschód - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Udajcie się na południe i skręćcie na wschód. Na końcu mapy znajdziecie małą wioskę z Klasztorem i kilkoma Mnichami. Poczekajcie chwilę, aż Mnisi wyleczą Wasze wojsko i nie zapomnijcie podnieść skrzyni ze złotem.

Na północ od wioski z Klasztorem znajduje się obóz wroga - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Na północ od wioski z Klasztorem znajduje się obóz wroga. Pokonajcie wszystkich nieprzyjaciół w Saint-Sauveur i podnieście kolejną skrzynię ze złotem.

Następnie udajcie się na północ wybierając ścieżkę po prawej stronie. Znajdziecie tam skrzynię ze złotem, pilnowaną przez stado wilków.

Wykupcie kolejne ulepszenia dla Waszego wojska i wyruszcie w stronę mostu.

Armia Kyriella

Armia Kyriella będzie na Was czekać za mostem. Oddziały złożone z łuczników ogrodzone będą blokadą z palisad. Gdy pokonacie małą grupkę żołnierzy i zniszczycie 2 wieże obserwacyjne, do Waszego wojska dołączy 6 armat.

W tym momencie możecie odblokować osiągnięcie Careful Cannons. Więcej o tym przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

Ustawcie swoją armię przed mostem i użyjcie armat, aby zniszczyć palisady nieprzyjaciela - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Ustawcie swoją armię przed mostem i użyjcie armat, aby zniszczyć palisady nieprzyjaciela. Po chwili wrogie oddziały powinny ruszać w Waszą stronę. Piechotą zaatakujcie włóczników wroga, Kawalerię wyślijcie na jednostki dystansowe. Po pokonaniu wystarczającej ilości wrogich żołnierzy, armia Kyriella wycofa się i stanie pod murami miasta.

Do Waszego wojska dołączy sojuszniczy oddział, nadchodzący z północy - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Do Waszego wojska dołączy sojuszniczy oddział, nadchodzący z północy. Poczekajcie aż Mnisi wyleczą Wasze jednostki i wyruszcie na ostatnią bitwę.

Mając przewagę nad wrogiem, zaatakujcie armię Kyriella z dwóch stron. Wasze armaty powinny zająć się burzeniem bramy i murów miasta.

Na koniec wybijcie pozostałych żołnierzy Kyriella w Formigny - Age of Empires 4: The Battle of Formigny (The Hundred Years War) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Na koniec wybijcie pozostałych żołnierzy Kyriella w Formigny.