Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów - cywilizacja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika Age of Empires 4 znajdziecie najważniejsze informacje o Dynastii Abbasydów.

Ostatnia aktualizacja: 3 grudnia 2021

Niniejsza strona poradnika do Age of Empires 4 zawiera opis Dynastii Abbasydów (Abbasid Dynasty). Wyjaśniamy na czym polega system przechodzenia przez Złoty Wiek (Golden Age), omawiamy Zabytek (Landmark) dostępny dla tej cywilizacji oraz wszystkie unikalne technologie i jednostki.

Dynastia Abbasydów to cywilizacja specjalizująca się w walce z kawalerią oraz rozwojem technologicznym, który pozwala na uzyskanie znaczących korzyści ekonomicznych. Złoty Wiek (Golden Age), unikalny system dla tej cywilizacji, zapewnia dodatkowe innowacyjne badania oraz inne wyjątkowe bonusy.

Bonusy

 1. Zbieranie pożywienia z krzaków jeżynowych o 25% szybsze. Brak możliwości pozyskiwania jedzenia z dzików;
 2. Jednostki piechoty mogą budować tarany i wieże oblężnicze bez ukończonych badań nad technologią oblężniczą;
 3. Awansowanie do następnego wieku odbywa się poprzez budowanie kolejnych skrzydeł do Zabytku House of Wisdom. Pobliskie budynki zyskują +5 do pancerza przeciwko ogniu;
 4. Osiągnięcie kolejnych etapów w Złotym Wieku (Golden Age) nagradzane dodatkowymi bonusami;
 5. Doki są o 50% tańsze.

Unikalne jednostki

 1. Camel Rider - lekkozbrojna kawaleria. Posiada aurę, która zmniejsza obrażenia zadawane przez pobliskie jednostki konne o 20%;
1 - Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry
 1. Camel Archer - lekkozbrojna jednostka kawalerii dystansowej. Posiada aurę, która zmniejsza obrażanie zadawane przez pobliskie jednostki konne o 20%;
 2. Imam - jednostka religijna.

Złoty Wiek (Golden Age)

Złoty Wiek to unikalny system Dynastii Abbasydów - Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Złoty Wiek to unikalny system Dynastii Abbasydów. Aktualny poziom Złotego Wieku sprawdzicie w jedynym dostępnym Zabytku (Landmark) dla tej cywilizacji, House of Wisdom. Budynki znajdujące się pod wpływem Zabytku przyczyniają się do podnoszenia poziomu Złotego Wieku.

Złoty Wiek podzielony jest na 3 poziomy:

 1. I poziom - 10 obiektów w zasięgu Zabytku zwiększa szybkość zbierania surowców o 10%;
 2. II poziom - 30 obiektów w zasięgu Zabytku zwiększa szybkość zbierania surowców i badań o 15%;
 3. III poziom - 60 obiektów w zasięgu Zabytku zwiększa szybkość zbierania surowców, badań i produkcji o 20%.

Zabytki (Landmarks)

W przeciwieństwie do reszty cywilizacji, Dynastia Abbasydów posiada tylko jeden Zabytek. Wybudowanie House of Wisdom, dobudowanie i rozbudowywanie 4 skrzydeł zapewnia im przechodzenie do kolejnej ery. Warto zaznaczyć, że konstruowanie skrzydeł odbywa się bez udziału Mieszkańców (Villagers).

II era:

 1. Preservation of Knowledge (Culture Wing) - koszt badań nad nową technologią zmniejszony o 30%;
 2. Fresh Foodstuffs (Economy Wing) - produkcja Mieszkańców (Villagers) tańsza o 50%;
 3. Camel Support (Military Wing) - jednostki na wielbłądach zwiększają pancerz pobliskiej piechoty o 1;
 4. Spice Roads (Trade Wing) - Kupcy (Traders) zwracają 30% więcej złota.

III era:

 1. Medical Centers (Culture Wing) - Twierdze (Keeps) regenerują zdrowie pobliskim jednostkom o 2 punkty co sekundę;
 2. Agriculture (Economy Wing) - Mieszkańcy zbierają jedzenie o 15% szybciej;
 3. Camel Rider Shields (Military Wing) - jednostki dystansowe na wielbłądach otrzymują tarcze, która zwiększa ich pancerz do walki w zwarciu o 3 punkty;
 4. Armored Caravans (Trade Wing) - Kupcy i statki handlowe zyskują 5 dodatkowych punktów do pancerza.
IV era - Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

IV era:

 1. Faith (Culture Wing) - jednostki religijne mogą nawracać (convert) bez trzymanego reliktu, ale mogą celować tylko w jedną jednostkę;
 2. Improved Processing (Economy Wing) - Mieszkańcy zbierają 8% więcej surowców;
 3. Boot Camp (Military Wing) - zwiększa wytrzymałość piechoty o 15%;
 4. Grand Bazaar (Trade Wing) - Kupcy przywożą również dodatkowe surowce. Ilość surowca jest równa 25% podstawowej kwoty złota, która zostałaby przywieziona. Rodzaj surowca można ustawić w Markecie.

Unikalne technologie

II era:

 1. Phalanx (House of Wisdom) - zwiększa zasięg ataku Włóczników o 100%.

III era:

 1. Teak Masts (Dock) - zwiększa wytrzymałość statkom Dhows o 100 punktów;
 2. Camel Handling (House of Wisdom) - zwiększa szybkość jednostek na wielbłądach o 15%.

IV era:

 1. Composite Bows (House of Wisdom) - skraca czas przeładowania łucznikom o 25%;
 2. Camel Barding (House of Wisdom) - zwiększa pancerz jednostkom dosiadającym wielbłądy o 2 punkty.

Podsumowanie

Unikalny system Abbasydów obraca się wokół Zabytku House od Wisdom, który należy rozbudowywać, aby cywilizacja ta rozwijała się przez wieki. Każde rozszerzenie Zabytku zapewnia dodatkową korzyść i dostęp do nowych unikalnych technologii. Budowanie kolejnych struktur w zasięgu Zabytku zbliża Abbasydów do osiągnięcia kolejnego poziomu Złotego Wieku (Golden Age), który nagradza ich zwiększonym tempem zbierania surowców, skróconym czasem badań, a nawet przyspieszoną produkcją.

Kluczem do wykorzystania premii Dynastii Abbasydów jest ciągłe prowadzenie badań w Zabytku i budynkach gromadzących zasoby. Spora liczba badań i technologii będzie potrzebować dużej ilości złota oraz solidny łańcuch dostaw żywności, drewna i kamienia.

Ustawienie szlaków handlowych to najlepszy sposób na zbudowanie silnej gospodarki. Dzięki odpowiedniemu rozbudowaniu House of Wisdom, Wasi Kupcy (Traders) mogą zyskać dodatkową premię do złota, a nawet przynosić wybrane surowce.

Dwie jednostki, które dadzą Wam przewagę nad wrogiem to łucznicy i jeźdźcy na wielbłądach Specjalizują się oni w zwalczaniu kawalerii, oraz zapewniają dodatkowe wsparcie piechocie - Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów - cywilizacja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Dwie jednostki, które dadzą Wam przewagę nad wrogiem to łucznicy i jeźdźcy na wielbłądach Specjalizują się oni w zwalczaniu kawalerii, oraz zapewniają dodatkowe wsparcie piechocie. Dzięki ich zwiększonej mobilności idealnie nadają się do ataku z flanki lub zwabienia wrogów w pułapkę.

Abbasydzi posiadają również wczesny dostęp do machin balistycznych, a ich piechota może tworzyć maszyny oblężnicze bez ukończonych badań nad tą technologią. Daje to im świetną okazję do wczesnego nękania wrogich miast.

Najlepszą strategią dla tej cywilizacji jest wykorzystanie każdej możliwej przewagi tak szybko, jak to tylko możliwe. Dynastia Abbasydów nie zachęca do zbytniego ekspansjonizmu, ze względu na system zabudować wokół ich jedynego Zabytku. Aby poradzić sobie z atakiem wrogów, zbudujcie solidne fortyfikacje do obrony swoich mieszkańców i szlaków handlowych.