Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja Age of Empires 4 poradnik, solucja

Ta strona poradnika Age of Empires 4 przedstawia opis przejścia The Song Fortress w kampanii The Mongol Empire.

Na tej stronie poradnika do Age of Empires 4 znajdziecie opis przejścia misji The Song Fortress w kampanii The Mongol Empire. Dzięki nam zbierzecie wszystkie skrzynie z surowcami oraz spalicie farmy i obozowiska wrogów. Podpowiadamy jak zniszczyć fort nieprzyjaciela i przygotować się na oblężenie Fancheng i Xiangyang.

Mapa

Na poniższej mapie zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca i obiekty w misji The Song Fortress.

Po rozpoczęciu misji wyeliminujcie wszystkie wrogie jednostki stojące przy drodze - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry
  1. (1) Skrzynie z zaopatrzeniem;
  2. (2) Market;
  3. (3) Obozy/farmy wroga;
  4. (4) Świątynia.

Zniszczenie fortu

Po rozpoczęciu misji wyeliminujcie wszystkie wrogie jednostki stojące przy drodze. Udajcie się wzdłuż ścieżki i pokonajcie oddział chińskiej armii zabezpieczający most.

Przed wyruszeniem w dalszą drogę, udajcie się wąską ścieżką na północ i spalcie wszystkie budynki wroga przy Markecie w Doutai - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Przed wyruszeniem w dalszą drogę, udajcie się wąską ścieżką na północ i spalcie wszystkie budynki wroga przy Markecie w Doutai. Surowce uzyskane z plądrowania budynków przydadzą Wam się na późniejszym etapie gry.

Wyślijcie Zwiadowcę (Scout) do zbadania całego terenu. W regionie możecie znaleźć skrzynie z zaopatrzeniem, kilka farm i małych obozów wroga.

Podążajcie wzdłuż głównej ścieżki, niszcząc po drodze wszystkie budynki należące do chińczyków - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Podążajcie wzdłuż głównej ścieżki, niszcząc po drodze wszystkie budynki należące do chińczyków.

Następny most będzie chroniony przez mały, zabarykadowany oddział. Skorzystajcie z małej ścieżki, aby obejść most i zaatakować nieprzyjaciela z dwóch stron.

Kontynuujcie podróż i zlikwidujcie wszystkie oddziały zabarykadowanych chińczyków, blokujących dojście do fortu od wschodu - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Kontynuujcie podróż i zlikwidujcie wszystkie oddziały zabarykadowanych chińczyków, blokujących dojście do fortu od wschodu. Gdy dotrzecie do obozu, od północy przybędą posiłki. Zaatakujcie fort Song od dwóch stron i zniszczcie wszystkie znajdujące się w nim namioty i budynki.

Po spaleniu fortu udajcie się do pobliskiej świątyni i poczekajcie aż Mnisi wyleczą Wasze wojsko - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Po spaleniu fortu udajcie się do pobliskiej świątyni i poczekajcie aż Mnisi wyleczą Wasze wojsko.

Oblężenie Fancheng i Xiangyang

Po dotarciu w wyznaczone miejsce spotkacie się z sojuszniczą armią, wyposażoną w machiny oblężnicze. Waszym zadaniem będzie ochrona machin przed atakiem wrogich jednostek.

Ustawcie swoją armię przy machinach i eliminujcie wszystkie oddziały chińczyków nadciągające od strony sąsiedniego mostu - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Ustawcie swoją armię przy machinach i eliminujcie wszystkie oddziały chińczyków nadciągające od strony sąsiedniego mostu.

Po wybiciu wrogich jednostek, przybędą namioty z obiektami militarnymi, pojawią się również nowe cele misji. Waszym zadaniem będzie okupowanie 3 mostów prowadzących do Fancheng i Xiangyang, zaznaczonych na minimapie. Podzielcie wojsko na 3 grupy i zajmijcie posterunki.

Postawcie namioty wojskowe w pobliżu posterunków, aby szybo zasilić swoje oddziały - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Postawcie namioty wojskowe w pobliżu posterunków, aby szybo zasilić swoje oddziały. Najmijcie przede wszystkim jednostki piechoty, które lepiej sprawdzą się podczas bitwy na wąskim moście.

Przy Zabytku (Landmark) The White Stupa, postawcie również Kowala (Blckasmith). The White Stupa generuje kamień bez potrzeby podłączenia do kamieniołomu oraz działa jak Ovoo. Budynki stojące przy Ovoo mogą produkować podwójną ilość jednostek militarnych oraz mają dostęp do ulepszonej technologii.

Gdy zbierzecie minimum 55 jednostek wojskowych przy każdym moście, rozpocznie się kontratak - Age of Empires 4: The Song Fortress (The Mongol Empire) - solucja - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy zbierzecie minimum 55 jednostek wojskowych przy każdym moście, rozpocznie się kontratak. Wyeliminujcie wszystkie fale wrogich oddziałów, nadchodzących z oblężonych miast, do momentu aż zapełni się pasek w lewym górnym rogu ekranu.