Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Age of Empires 4 - poradnik do gry

Age of Empires 4 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Age of Empires 4: Relikty - co to? Age of Empires 4 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie: czym są Relikty (Relics) w grze Age of Empires 4.

Niniejsza strona poradnika do Age of Empires 4 przedstawia odpowiedź na pytanie: czym są Relikty (Relics)? Wyjaśniamy do czego służą Relikty i jak je podnieść.

Relikt (Relic) to specjalny przedmiot, który może zostać podniesiony jedynie przez jednostki religijne, gdy Wasza cywilizacja osiągnie Erę Zamku (Castle Age) - Age of Empires 4: Relikty - co to? - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Relikt (Relic) to specjalny przedmiot, który może zostać podniesiony jedynie przez jednostki religijne, gdy Wasza cywilizacja osiągnie Erę Zamku (Castle Age).

Cywilizacje Cesarstwa Rzymskiego (Holy Roman Empire) i Sułtanatu Delhi (Delhi Sultanate) posiadają jednostki religijne już we wcześniejszych erach. Możliwość podnoszenia Reliktów dla tych cywilizacji będzie jednak zablokowana do momentu osiągnięcia Ery Zamku (Castle Age).

Po odnalezieniu Reliktu, jego ikona zostanie zaznaczona na minimapie w postaci złotego artefaktu.

Gdy odnajdziecie Relikt i spełnicie odpowiednie wymagania, wyślijcie do niego jednostkę religijną wraz z kilkoma żołnierzami do ochrony - Age of Empires 4: Relikty - co to? - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Gdy odnajdziecie Relikt i spełnicie odpowiednie wymagania, wyślijcie do niego jednostkę religijną wraz z kilkoma żołnierzami do ochrony. Zaznaczcie Waszą jednostkę religijną i kliknijcie prawym przyciskiem myszy na Relikt. Następnie kliknijcie prawym przyciskiem myszy na dowolny obiekt religijny, aby umieścić w nim święty przedmiot.

Każdy umieszczony Relikt w budynku sakralnym daje premię do produkcji złota. Niektóre budynki religijne mogą pomieścić jedynie 3 Relikty. Maksymalną ilość Reliktów sprawdzicie w informacjach o budynku.

Relikty mają również inne zastosowanie - Age of Empires 4: Relikty - co to? - Age of Empires 4 - poradnik do gry

Relikty mają również inne zastosowanie. Jednostka religijna trzymająca Relikt odblokuje zdolność Konwersji (Conversion), czyli przejścia wrogiej jednostki na Waszą stronę.

Rytuał przejęcia kontroli nad wrogiem może zostać szybko wychwycony przez nieprzyjaciela. Wasze jednostki religijne nie potrafią się bronić i posiadają bardzo mało punktów życia. Powinny być stale chronione przez oddział zbrojny, który osłoni ich przed atakiem.

W przeciwieństwie do typowych mnichów, Mnich-wojownik z cywilizacji Rusi (Rus) jest bardzo szybki i posiada więcej punktów życia.