Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz odpowiedź na bardzo ważne pytanie pod kątem eksploracji świata - kiedy można zdobyć własnego konia. Dowiesz się również jakie konie dostępne są w grze, jak przywoływać do siebie wierzchowca, czy koń Jina może ostatecznie zginąć, oraz czy można staczać walki nie schodząc z konia.

Na stronie są niewielkie spojlery fabularne na temat relacji Jina z jego wierzchowcem w dalszej części kampanii.

Jak zdobyć własnego konia?

Własnego wierzchowca możesz zdobyć już w trakcie rozgrywania prologu - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Własnego wierzchowca możesz zdobyć już w trakcie rozgrywania prologu. W trakcie wspólnego podróżowania z Yuną dotrzesz do stajni, w której będą znajdowały się 3 różne konie.

Możesz wybrać 1 z 3 koni i będzie to ostateczny wybór, tzn - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Możesz wybrać 1 z 3 koni i będzie to ostateczny wybór, tzn. nie będzie można się później z niego wycofać. Konie różnią się między sobą wyłącznie umaszczeniem. Mają one wszystkie identyczne "statystyki".

Po zdecydowaniu się na konia musisz wybrać dla niego imię i to też jest ostateczny wybór - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po zdecydowaniu się na konia musisz wybrać dla niego imię i to też jest ostateczny wybór. Jin będzie zwracał się do swojego wierzchowca na bazie wybranego w prologu imienia.

Jak przywołać konia?

Wierzchowca przywołuje się wciskając lewy kierunek na krzyżaku pada - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wierzchowca przywołuje się wciskając lewy kierunek na krzyżaku pada. Akcja ta może być tymczasowo niedostępna np. jeśli rozwiązujesz quest lub znajdujesz się w lokacji, do której koń nie może dotrzeć.

Jak wsiąść na konia?

Musisz ustawić się obok konia i wcisnąć R2 - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Musisz ustawić się obok konia i wcisnąć R2. Nie wciskaj Trójkąta, gdyż Jin wykona wtedy silny atak kataną. Na szczęście nawet jeśli twój koń zostanie przypadkowo uderzony, to jedynie na chwilę ucieknie i po chwili będziesz mógł ponowić próbę wskoczenia na jego grzbiet.

Czy koń bohatera może zginąć?

Koń należący do Jina nie może zginąć w trakcie swobodnej eksploracji świata gry - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Koń należący do Jina nie może zginąć w trakcie swobodnej eksploracji świata gry. Do śmierci zwierzęcia nie dojdzie jeśli zostanie ono zaatakowane przez przeciwników ani jeśli zaliczy upadek z dużej wysokości. W najgorszym wariancie Jin spadnie z konia, aczkolwiek tego typu wypadek nie powinien wiązać się z utratą punktów zdrowia.

SPOILER - Jin straci swojego pierwszego konia w wyniku postępów w głównej fabule - dojdzie do tego w końcowej części aktu 2. Nie wymusi to na bohaterze pieszych wędrówek po świecie gry. W akcie 3 najpierw otrzymasz "tymczasowego" wierzchowca, a następnie ponownie będziesz mógł wybrać nowego konia, nadać mu imię i "przypisać go" do głównego bohatera.

Czy można ulepszać konia?

Nie, w trakcie gry nie zwiększa się statystyk konia - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Nie, w trakcie gry nie zwiększa się statystyk konia. Zwierzę od samego początku dysponuje takimi samymi statystykami oraz zestawem ruchów.

Drobnym wyjątkiem jest umiejętność Cios z konia (Mounted Strike). Po jej zakupieniu Jin może wykonywać nowy efektowny atak po zeskoczeniu z konia, który jest w stanie ogłuszyć (Stagger) zaatakowanego przeciwnika.

Gra pozwala na podmianę siodła dla konia (opisaliśmy to dokładnie na osobnej stronie poradnika), ale przedmiot ten nie ma żadnych statystyk - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Gra pozwala na podmianę siodła dla konia (opisaliśmy to dokładnie na osobnej stronie poradnika), ale przedmiot ten nie ma żadnych statystyk. Jest to zmiana czysto kosmetyczna.

Czy można walczyć na koniu?

Tak, jest to możliwe i przedsmak walki na koniu czeka cię już w prologu gry - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Tak, jest to możliwe i przedsmak walki na koniu czeka cię już w prologu gry. Jin jest w stanie wykonywać zamachnięcia kataną oraz oddawać strzały z łuku, przy czym jeśli przeciwnik pomyślnie zaatakuje dosiadanego konia to bohater zostanie z niego zrzucony.

Gra pozwala również na szybkie zeskakiwanie z konia wciskając X. Może się to przydawać jeśli chcesz bardzo szybko zejść z konia i przystąpić do bezpośrednich walk z przeciwnikami.

Czy można korzystać z innych koni?

Tak, możesz wskakiwać na inne konie i podróżować na ich grzbiecie po świecie gry - Ghost of Tsushima: Koń - jak zdobyć? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Tak, możesz wskakiwać na inne konie i podróżować na ich grzbiecie po świecie gry. Nie będą one posiadały wybranego wcześniej siodła. Dodatkowo po wciśnięciu przycisku przywołania do Jina dotrze koń, który został wybrany w prologu.