Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Crafting Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Ghost of Tsushima znajdziesz podstawowe informacje na temat craftingu w grze. Dowiesz się przede wszystkim jak pozyskiwać materiały do craftingu i jakie mają one główne zastosowania. Odpowiadamy też na pytanie czy możliwe jest samodzielne wytwarzanie gadżetów.

Crafting w Ghost of Tsushima - ogólne założenia

Główny bohater poza drobnymi wyjątkami nie jest w stanie osobiście wytwarzać rzeczy w oparciu o pozyskane materiały do craftingu - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Główny bohater poza drobnymi wyjątkami nie jest w stanie osobiście wytwarzać rzeczy w oparciu o pozyskane materiały do craftingu. Nie możesz więc wykorzystać pozyskanych składników np. do wytworzenia strzał do łuku czy nożyków do rzucania.

Z pozyskiwanymi materiałami do craftingu możesz docierać do różnych specjalistów i handlarzy. Jin może następnie przekazywać im pozyskane składniki w zamian za uzupełnianie zapasów amunicji i gadżetów, przedmioty kosmetyczne oraz permanentne ulepszenia wyposażenia (np. katany, łuków czy pancerzy).

Wszystkie pozyskiwane materiały do craftingu składowane są w sakwie. Posiada ona pewne ograniczenia maksymalnej liczby przenoszonych składników, ale przez większość gry nie musisz się tym martwić. Najlepiej po prostu na bieżąco zużywać pozyskiwane materiały po to żeby zminimalizować potencjalne wystąpienie problemu przepełnienia torby.

Materiały do craftingu odnajduje się przede wszystkim w świecie gry. Rozglądaj się za różnego rodzaju połyskującymi obiektami - mogą to być np. sztabki, tkaniny czy krzaki. Materiały mogą też być nagrodami przyznawanymi np. za zaliczanie questów czy odbijanie lokacji spod kontroli Mongołów. Pamiętaj o tym, że zawsze możesz podejrzeć listę nagród jeszcze przed rozpoczęciem danej aktywności czy zadania. Jest to szczególnie przydatne jeśli szukasz rzadkiego materiału określonego typu.

Jednym ze wspomnianych wcześniej wyjątków są fioletowe oraz pomarańczowe kwiaty, za którymi możesz specjalnie rozglądać się od momentu odblokowania dmuchawki dzięki postępom w głównej fabule - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jednym ze wspomnianych wcześniej wyjątków są fioletowe oraz pomarańczowe kwiaty, za którymi możesz specjalnie rozglądać się od momentu odblokowania dmuchawki dzięki postępom w głównej fabule. Zbierzanie tych kwiatów prowadzi do natychmiastowego uzupełniania zapasu zatrutych strzałek oraz strzałek halucynacji (do odblokowania opcji wytwarzania strzałek halucynacji wymagane jest dodatkowo ukończenie pobocznego questu Duma przemija). Nie musisz rozglądać się za gotowymi strzałkami ani ich kupować.

Rodzaje materiałów do craftingu

W grze Ghost of Tsushima jest 12 kategorii materiałów do craftingu - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W grze Ghost of Tsushima jest 12 kategorii materiałów do craftingu. Aktualne zapasy możesz przeglądać otwierając sakwę w zakładce kolekcji.

NAZWA MATERIAŁU

JAK ZDOBYWAĆ?

ZASTOSOWANIA

Bambus

To często odnajdywany materiał. Odnajduj drzewka podczas eksploracji świata oraz gotowy ścięty bambus.

Odwiedzaj łuczarzy. Bambus to jeden ze składników do ulepszania łuków.

Drewno cisowe

Odnajduj drzewka podczas eksploracji świata oraz gotowe ścięte drewno.

Odwiedzaj łuczarzy. Drewno cisowe to jeden ze składników do ulepszania łuków.

Drewno hazenoki

To jeden z rzadszych materiałów. Odnajduj drzewka oraz gotowe ścięte drewno (przede wszystkim przy kapliczkach shinto).

Odwiedzaj łuczarzy. Drewno hazenoki to jeden ze składników do ulepszania łuków.

Żelazo

To często odnajdywany materiał. Badaj lokacje na mapie świata okupowane przez Mongołów.

Odwiedzaj zbrojmistrzów. Żelazo to jeden ze składników do ulepszania katany i tanto.

Stal

Badaj lokacje na mapie świata okupowane przez Mongołów.

Odwiedzaj zbrojmistrzów. Stal to jeden ze składników do ulepszania katany i tanto.

Złoto

To jeden z rzadszych materiałów. Badaj lokacje na mapie świata okupowane przez Mongołów. Złoto może też być jedną z nagród za odbijanie większych wrogich lokacji (np. mongolskich obozów wojskowych).

Odwiedzaj zbrojmistrzów. Złoto to jeden ze składników do ulepszania katany i tanto.

Len

Badaj świat gry oraz zajmuj się zaliczaniem opowieści Cuszimy (questów), w których jedną z nagród jest len.

Odwiedzaj płatnerzy. Len to jeden ze składników do ulepszania ubrań i zbroi.

Skóra

Badaj świat gry oraz zajmuj się zaliczaniem opowieści Cuszimy (questów), w których jedną z nagród jest skóra.

Uwaga - Nie chodzi tu o skóry zwierząt, które są oddzielnym rodzajem materiału do craftingu.

Odwiedzaj płatnerzy. Skóra to jeden ze składników do ulepszania ubrań i zbroi.

Jedwab

To jeden z rzadszych materiałów. Badaj świat gry oraz zajmuj się zaliczaniem opowieści Cuszimy (questów), w których biorą udział sojusznicy.

Odwiedzaj płatnerzy. Jedwab to jeden ze składników do ulepszania ubrań i zbroi.

Zapasy

To najczęściej odnajdywany rozdzaj materiałów. Zapasy odnajduje się dosłownie wszędzie.

Zapasy są jednym ze składników przy wszystkich rozdzajach ulepszeń wyposażenia. Mogą też być traktowane jako waluta w świecie gry i używane do kupowania innych materiałów oraz gadżetów i amunicji.

Kwiaty

Badaj świat gry i zrywaj rosnące kwiaty. Możesz zbierać kwiaty we wszystkich odmianach kolorystycznych. Unikalne są fioletowe kwiaty, które służą do wytwarzania strzałek do dmuchawki.

Odwiedzaj handlarzy. Kwiaty mogą być używane do odblokowywania barwników broni i strojów, a także do kupowania przedmiotów kosmetycznych (np. nowych odmian nakryć głowy).

Skóry drapieżników

Zabijaj psy obronne, dziki oraz niedźwiedzie. Każdy drapieżnik pozostawi po sobie jedną lub kilka sztuk skór. Nie atakuj natomiast sarn czy jeleni, bo nie pozostawią po sobie skór.

Odwiedzaj traperów. Skóry drapieżników przeznacza się na zwiększanie liczby przenoszonych gadżetów i amunicji.

Kupno i poświęcanie materiałów

W zdecydowanej większości przypadków specjalista z danej dziedziny (np - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W zdecydowanej większości przypadków specjalista z danej dziedziny (np. łuczarz) jest zainteresowany przyjmowaniem materiałów od bohatera. W taki sposób zamawiane są konkretne usługi, dotyczące np. upgrade'u broni na kolejny poziom po to żeby podnieść jej statystyki.

Wyjątkiem od opisanej powyżej reguły są traperzy oraz handlarze oferujące przedmioty kosmetyczne - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wyjątkiem od opisanej powyżej reguły są traperzy oraz handlarze oferujące przedmioty kosmetyczne. U traperów możesz kupować materiały do craftingu oraz amunicję i gadżety (np. bomby czy nożyki kunai). Walutą w tym przypadku są zapasy.

U handlarzy możesz kupować przedmioty kosmetyczne, np - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

U handlarzy możesz kupować przedmioty kosmetyczne, np. barwniki, nowe wzory mieczy Jina, czy unikalne nakrycia głowy. Walutą w tym przypadku są kwiaty.

Jak zdobywać więcej materiałów do craftingu?

Istnieje sposób na zwiększenie ogólnej liczby odnajdywanych materiałów do craftingu - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Istnieje sposób na zwiększenie ogólnej liczby odnajdywanych materiałów do craftingu. Możesz mianowicie pozyskać talizman Inari (Charm of Inari). Po umieszczeniu go w aktywnym slocie Jin będzie zdobywał więcej zapasów, skór drapieżników, bambusów oraz drewna cisowego. Premia zostanie przyznana za każdym razem gdy znajdziesz wspomniane składniki w świecie gry i zabierzesz je. Nie dotyczy ona nagród z zaliczania questów czy odbijania lokacji.

Wspomniany talizman możesz zdobyć dzięki odwiedzeniu kapliczki shinto - Ghost of Tsushima: Crafting - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wspomniany talizman możesz zdobyć dzięki odwiedzeniu kapliczki shinto. Zainteresuj się konkretnie kapliczką Arrow Peak Shrine z pierwszego regionu Cuszimy. Talizman to nagroda za zaliczenie wspinaczki i dotarcie do kapliczki na szczycie góry.