Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV poradnik Hearts of Iron IV

Lotnictwo

W przypadku tego drzewka sytuacja wygląda podobnie jak z drzewkiem ideologii. Mamy dwie możliwości które się wzajemnie wykluczają i musimy zdecydować, czy korzystniejsze będą dla nas premie związane z myśliwcami czy bombowcami. Warto zaznaczyć, że drzewko lotnictwa daje naprawdę duże korzyści i jeśli rokujesz swoje szanse na sukces w bitwach w powietrzu to nie powinieneś zwlekać z opracowaniem poniższych celów narodowych. Ciekawym zabiegiem zastosowanym w tym drzewku jest redukcja sytuacyjna, która zapewni ci premię, którą możesz wykorzystać w dowolny sposób. Wszystko zależy od tego czy kolejna technologia do wyboru mieści się w osi czasu czy wybiega z dostępem przed okres historyczny.

Poniżej znajdziesz odpowiednio pogrupowane cele związane z lotnictwem. Samo drzewko nie ma wielu dostępnych rozwiązań ale jego zakończenie jest szczególnie ciekawe.

Rozwój lotnictwa

Jeśli decydujesz się na rozwój lotnictwa to na pewno skierujesz się w tą sekcję celów narodowych. Ważne jest to, że do opracowania drugiego z wariantów w tabeli będziesz musiał najpierw zdecydować, czy więcej uwagi poświęcisz na rozwój bombowców czy myśliwców. Wszystko zależy od twojego stylu gry, ponieważ korzyści wynikające z opracowania poszczególnych celów są równie atrakcyjne.

Ikona

Nazwa

Korzyści

Rozwój lotnictwa - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Rozwój lotnictwa

Doświadczenie lotnictwa +25

Baza lotnicza +2

Doktryna powietrzna 1x 50%

Rozwój lotnictwa II - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Rozwój lotnictwa II

Doświadczenie lotnictwa +25

Baza lotnicza x2

Doktryna powietrzna 1x 50%

Komentarz: W przypadku podjęcia celów z powyższej tabeli możesz zdobyć cztery bazy lotnicze i doświadczenie potrzebne do utworzenia rozbudowanej eskadry. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe premie do prac nad doktrynami powietrznymi, które podobnie jak pozostałe doktryny zawierają ścieżki, które się wykluczają więc możesz opracować tylko jedną z nich. Ważne jest przede wszystkim to, że masz możliwość zdobycia baz lotniczych bez konieczności wznoszenia ich z wykorzystaniem własnego przemysłu.

Myśliwce

Przemyśl dokładnie kiedy chcesz opracowywać poszczególne cele i zarządzaj technologiami w taki sposób, żeby przed opracowaniem "Samolotów szturmowych" wykorzystać dostęp do prac nad wszystkimi technologiami zgodnymi z okresem historycznym. Jeśli tego nie zrobisz to uzyskasz natychmiastową premię w postaci redukcji czasu do opracowania technologii, ale jednocześnie połowicznie zmarnujesz potencjał tego celu, który pozwala wybiec poza swoją epokę bez ponoszenia dodatkowej kary. Przed wyborem technologii zorientuj się jeszcze ile czasu zostało do momentu gdy technologia będzie standardowo dostępna.

Ikona

Nazwa

Korzyści

Rozwój myśliwców - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Rozwój myśliwców

Myśliwiec międzywojenny 2x 50%

Myśliwiec I / II / III 2x 50%

Ciężki myśliwiec I / II / III 2x 50%

Samoloty szturmowe - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Samoloty szturmowe

Zmniejsza karę za przedwczesne badania o 100% lub zapewnia premię 50%, jeśli są prowadzone we właściwym czasie.

1x Modele samolotów b. wsparcia

Komentarz: Jeśli postanowisz rozwijać myśliwce to uzyskasz dostęp do bonusów z powyższej tabeli. Za ich pośrednictwem możesz skrócić czas potrzebny do opracowania poszczególnych typów myśliwców co wpłynie na twoją siłę w powietrzu.

Bombowce

Tak jak w poprzednim drzewku musisz dokładnie zorientować się czy korzyści wynikające z tych celów będą faktycznie dużo wnosić do twojej gry. Jeśli nie będziesz korzystał z bombowców w takim zakresie to warto udrożnić ścieżkę myśliwców, ponieważ po wybraniu jednej z opcji do eksperymentów rakietowych będziesz i tak potrzebował opracowania obu opcji drzewka. Jeśli zdecydujesz się na bombowce to postaraj się o generalny rozwój lotnictwa morskiego i pamiętaj żeby mieć jakąś linię brzegową :)

Ikona

Nazwa

Korzyści

Rozwój bombowców - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Rozwój bombowców

Bombowiec strategiczny I / II / III 2x 50%

Modele bombowców taktycznych 2x 50%

Lotnictwo morskie - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Lotnictwo morskie

Zmniejsza karę za przedwczesne badania o 100% lub zapewnia premię 50%, jeśli są prowadzone we właściwym czasie.

1x Modele bombowców morskich

Komentarz: W przypadku tego drzewka korzyści są równie atrakcyjne jak przy myśliwcach i to od ciebie zależy czy wolisz dominować w powietrzu czy wykańczać wroga za pomocą zmasowanych bombardowań. Warto zaznaczyć, że drugi z celów narodowych z tabeli związany jest z posiadaniem lotniskowców więc musisz dobrze rozważyć opracowanie tego celu.

Eksperymenty rakietowe

W tym wypadku nie powinieneś zbyt długo zwlekać. Jeśli jesteś jakkolwiek zainteresowany działaniami związanymi z technologia rakietową to powinieneś dążyć do tego celu bez względu na środki. Oczywiście samo korzystanie z silników odrzutowych nie przypieczętuje twojej wygranej w globalnym konflikcie, ale jeśli wystawisz samoloty korzystające z tego typu silników zanim zrobią to wrogowie to masz zdecydowanie większe szanse na sukces. Warto też odrobinę wcześniej poświęcić jeden zespół badawczy na stworzenie podstaw pod rozwój technologii, żeby całkiem sprawnie wykorzystać uzyskane bonusy.

Ikona

Nazwa

Korzyści

Technologia rakietowa - Lotnictwo | Cele narodowe w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Technologia rakietowa

Zmniejszenie kary za przedwczesne prace

Technologia rakietowa 2x50%

Technologia odrzutowa 2x50%

Komentarz: Jeden z ważniejszych celów narodowych. Za jego pośrednictwem zyskasz bardzo dużą redukcję do kary za przedwczesne prace i będziesz miał możliwość zyskania dużej przewagi w powietrzu. Zwróć uwagę, że premia dotyczy aż czterech technologii i są to technologie, które mogą mieć decydujący wpływ w prowadzeniu działań zbrojnych.