Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Kryjówka - gdzie założyć pierwszą bazę? The Forest poradnik

Pierwsza kryjówka w The Forest to podstawowa ochrona dla Twojej postaci - na poniższej stronie przedstawiamy, gdzie założyć pierwszą bazę, a konkretne porady pomogą pamiętać o dostępie do żywności czy drewna.

Przykład umiejscowienia kryjówki na względnie otwartym terenie, z dostępem do jedzenia. - The Forest: Kryjówka - gdzie założyć pierwszą bazę? - The Forest - poradnik do gry
Przykład umiejscowienia kryjówki na względnie otwartym terenie, z dostępem do jedzenia.

Umiejętne umiejscowienie kryjówki to połowa sukcesu w grze The Forest. Czy zechcesz postawić chatkę wewnątrz lasu, by mieć dostęp do dużej ilości drzew, narażając się przez to na niespodziewany atak wroga, czy rozbijesz swój obóz na płaskim i otwartym terenie, by widzieć co się dzieje dookoła ciebie, jednocześnie ograniczając zasób dostępnych surowców, zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Oto garść ważnych informacji dotyczących doboru miejsca kryjówki, o których zawsze powinieneś pamiętać:

  1. Dostęp do materiałów budowlanych (głównie drzew) - jest to o tyle ważne, że praktycznie każda konstrukcja w grze wymaga bali (Log) do ich wybudowania. Latanie tam i z powrotem przez pół wyspy, by dostarczyć do obozu parę pniaków to kiepski pomysł, gdyż tracisz na tym mnóstwo czasu, energii, a przede wszystkim jesteś narażony na spotkanie z wrogim patrolem. Dlatego też powinieneś umiejscowić swoją kryjówkę w pobliżu dużego skupiska drzew. Dobrym pomysłem jest także zlokalizowanie kryjówki na dnie zbocza, przez co ścięte bale będą toczyć się w kierunku twojego obozu.
  2. Dostęp do żywności - mogą to być rosnące w pobliżu jagody (byleby nie trujące!), hasające w oddali zwierzęta (które częściej można znaleźć w głębi lasu, wokół dużej ilości drzew), czy ryby pływające w stawie czy oceanie. Rozważ wszystkie możliwości i dobierz kryjówkę w zależności od własnych preferencji. Pamiętaj, iż jagody są stosunkowo łatwo dostępne, ale nie możesz ich przenosić i regenerują małą ilość energii i głodu.
  3. Możliwości obronne - idealnym miejscem na ulokowanie swojej kryjówki byłaby płaska, odsłonięta ze wszystkich stron polana. Ktoś może pomyśleć, że to kiepski pomysł, by być na widoku, ale daje to takie same możliwości także i tobie - jesteś więc w stanie wykryć zbliżający się patrol z oddali i odpowiednio się przygotować (poprzez wybranie broni i zakradnięcie się do niego, bądź ucieczkę). Pamiętaj, by przygotować sobie drogę ewentualnej ucieczki, jeśli coś pójdzie nie tak - ulokowanie obozu na zboczu góry jest atrakcyjne, dopóki nie musisz uciekać i skakać ze skarpy na dół.
  4. Brak wybudowanych przez kanibali symboli - wrogowie, podobnie jak ty, mogą budować konstrukcje przypominające kukły. Są różne rodzaje kukieł stawianych przez wroga, o różnorakim zastosowaniu, jednak w głównej mierze sprowadzają się do jednego - dają znać innym patrolom, że posiłek (czyli ty) może być w pobliżu, przez co częściej będziesz nękany, jeśli w pobliżu będą stać takie symbole.
Szkielet konstrukcji dużego schronienia. - The Forest: Kryjówka - gdzie założyć pierwszą bazę? - The Forest - poradnik do gry
Szkielet konstrukcji dużego schronienia.

Warto pamiętać także o kilku rzeczach, które mogą ułatwić bądź utrudnić kanibalom znalezienie i zabicie cię:

  1. Nie rozpalaj ogniska na otwartym, niezabudowanym ścianami terenie, gdyż, szczególnie w nocy, jest ono widoczne z bardzo dużej odległości i z pewnością przyciągnie niepożądanych gości. Zabuduj ognisko ścianami ze wszystkich stron - w ten sposób nie będzie go praktycznie widać. Pamiętaj jednak, by nie stawiać ogniska przy łóżku, na którym śpisz - po przebudzeniu się postać najpewniej w nie wpadnie, otrzymując solidną dawkę obrażeń.
  2. Jeśli jesteś cały czas atakowany przez duże grupy kanibali, rozważ przeprowadzkę. Jeśli mutanci wykryją twój obóz, a dodatkowo zabijesz znaczną ich ilość, jest prawie pewne, że będziesz nawiedzany przez coraz większe oddziały. Zmień miejsce swojej kryjówki, przynajmniej na chwilę i wróć do niej za kilka dni, gdy kanibale przestaną cię tam szukać. Pamiętaj jednak, iż kanibale znajdą twoją nową kryjówkę, gdyż tak są zaprogramowani - nie da się ukryć "na stałe".
  3. Nie śpij w niezabudowanej ścianami kryjówce, na otwartym terenie, przy rozpalonym ognisku, gdyż możesz być pewny, że po przebudzeniu zostaniesz zaatakowany.

Dobrym miejscem na ulokowanie swojej kryjówki, jest plaża, w okolicy której znajdziesz łódź z całą masą niezwykle przydatnego sprzętu. By dostać się do tego miejsca musisz, zakładając, że znajdujesz się na początku gry, przy rozbitym samolocie, ustawić się tak, by po swojej prawej stronie mieć wrak samolotu (jego tylną część, wraz z ogonem) i udać się w lewą stronę (z twojej perspektywy na zachód).

Wkrótce powinieneś trafić na mały obóz kanibali, zakryty częściowo przez drzewa, obok którego jest staw (wewnątrz znajdziesz Weak Spear). Udaj się następnie w przeciwnym kierunku do obozu mutantów (będziesz miał staw po prawej stronie), a po krótkiej chwili dotrzesz na plażę.

Wdrap się na łódź przycumowaną do brzegu i zbierz wszystkie przedmioty, a następnie zeskocz do wody - The Forest: Kryjówka - gdzie założyć pierwszą bazę? - The Forest - poradnik do gry

Wdrap się na łódź przycumowaną do brzegu i zbierz wszystkie przedmioty, a następnie zeskocz do wody. Ustaw się przed łodzią w taki sposób, by za plecami mieć plażę z której właśnie wskoczyłeś do wody (obrazek powyżej). Dopłyń do prawej krawędzi łodzi, skieruj kamerę w dół i biegnij przed siebie, co spowoduje, że zanurkujesz pod wodę. Teraz tylko zbierz pistolet na flary z dna pod łodzią i wynurz się na powierzchnie, po czym przystąp do budowy swojego schronienia według powyższych wskazówek.