Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Odstraszacze, ludzkie kukły The Forest poradnik

Effigy to kukły, które możesz zbudować w The Forest, aby odstraszyć atakujące fale kanibali i mutantów. W naszym poradniku poznasz wszystkie możliwe do zbudowania kukły oraz poznasz ich działanie.

Klimatyczna kartka przedstawiająca ludzkie kukły. - The Forest: Odstraszacze, ludzkie kukły - The Forest - poradnik do gry
Klimatyczna kartka przedstawiająca ludzkie kukły.

Ostatnia z dostępnych zakładek, Effigies, pozwala wznosić ludzkie kukły. Do wznoszenia tych budowli używane są fragmenty ciał mutantów, tj. głowy (Head), ręce (Arm) i nogi (Leg). Budowa kukieł (pod warunkiem, że zostaną one podpalone) służy odstraszaniu mutantów - zmniejszy to szansę na ich atak, choć nie zniweluje jej w zupełności.

Dostęp do tej zakładki zyskać można tylko wtedy, gdy parametr Sanity postaci spadnie poniżej 90% - stan parametru sprawdzić można w zakładce STATS w dzienniku przetrwania (Survival Guide). Parametr ten zmniejsza się, gdy postać zabija wrogów i/lub ćwiartuje ich ciała, przebywa w jaskiniach i je ludzkie mięso. Rośnie z kolei, gdy postać śpi, je nie-ludzkie mięso, słucha odtwarzacza muzyki, bądź siedzi na ławce.

Zakładka ta pozwala na wzniesienie następujących konstrukcji:

  1. Custom Effigy - jedyna kukła, której strukturę dostosować może gracz. Posiada identyczne właściwości jak pozostałe budowle z zakładki Effigy, różni się jednak tym, iż nie jest niezniszczalna - wrogowie mogą ją zniszczyć.
  2. Small Effigy - najmniejsza i najtańsza do stworzenia kukła, która ma szansę na odstraszenie wrogów, pod warunkiem, iż zostanie uprzednio podpalona.
  3. Large Effigy - większa i droższa od Small Effigy kukła. Utrzymuje się około pięć razy dłużej, niż pozostałe kukły w grze.
  4. Arm Effigy - kukła zrobiona wyłącznie z rąk nabitych na kije. Pod względem właściwości nie różni się niczym od Small Effigy.