Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Mam Cię, zjem Cię! W poradniku do gry The Forest znajdziesz wszystko co najważniejsze do przetrwania na niebezpiecznej wyspie. Tekst zawiera liczne porady dotyczące craftingu, budowania schronienia, pozyskiwania surowców czy walki z kanibalami i mutantami.

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2023

The Forest to jedna z najbardziej popularnych gier gatunku survival horror. W poniższym poradniku zostały zawarte wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym przetrwacie na tej niebezpiecznej i kanibalistycznej wyspie. Z naszego poradnika dowiecie się wszystkich niezbędnych informacji dotyczących wytwarzania przedmiotów, wnoszenia konstrukcji oraz w jaki sposób radzić sobie z przeciwnikami. Zapoznacie się również z całym interfejsem i mechanikami świata The Forest.

The Forest: Zawartość poradnika

Poradnik otwierają działy dotyczące podstawowych pojęć i wskazówek do gry The Forest. Dowiecie się z nich między innymi w jaki sposób wytwarzać przedmioty, jak ulepszać broń oraz jak wybrać lokalizację dla Waszej pierwszej kryjówki. Opisane przez nas mechanizmy rozgrywki pozwolą Wam zadbać o komfort psychiczny bohatera oraz nauczą Was, jak funkcjonuje system wytrzymałości i temperatury. Natomiast z działu o wznoszeniu konstrukcji dowiecie się, w jaki sposób wykorzystywać możliwe do stworzenia konstrukcje i w jaki sposób możecie to wykorzystać.

Poradnik zamykamy sekcją aneks, gdzie poruszamy zagadnienia związane ze sterowaniem, interfejsem rozgrywki i długością rozgrywki. Dowiecie się również, jakie The Forest posiada wymagani sprzętowe oraz jak możecie zaimplementować modyfikacje do gry.

The Forest: Porady na start

 1. Na początku rozgrywki przeszukajcie cały samolot. Kiedy obudzicie się po rozbiciu samolotu, nie wychodźcie od razu na zewnątrz. Przeszukajcie cały samolot w celu zdobycia zapasu leków, napojów i jedzenia. Ten mały pakiet startowy pozwoli Wam zaspokoić na kilka dni potrzeby bohatera.
 2. Uczcie się na błędach. The Forest jest grą survivalową, w której nie trudno o śmierć. Próbując owoców leśnych obserwujcie, które są trujące, natomiast walcząc z kanibalami uczcie się ataków przeciwnika oraz szukajcie najskuteczniejszych miejsc do stawiania pułapek. Eksperymentujcie i obserwujcie rezultaty, aby zdobyć doświadczenie i nie popełniać tych samych pomyłek.
 3. Zbudujcie ławkę. Kiedy znajdziecie już swoją wymarzoną lokalizację pod kryjówkę, pierwszą Waszą konstrukcją powinna być ławka. Przesiadywanie na niej pozwala bardzo małym kosztem zregenerować Waszą energię, od której jest uzależniony limit Waszej wytrzymałości, dzięki czemu będziecie mogli wykonywać więcej wymagających czynności bez odpoczynku.
 4. Używajcie znaczników flagowych. Prawie cała mapa The Forest jest pokryta jednolitym lasem. W takich warunkach bardzo łatwo jest się zgubić i nie trafić do kryjówki. Używajcie znaczników, aby niezależnie od Waszego położenia wiedzieć, gdzie znajduje się Wasze schronienie.

Więcej wskazówek i podpowiedzi znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Porady na start

The Forest: Surowce i Wyposażenie

Pierwszy rozdział poradnika do gry The Forest opisuje szczegółowo wszystkie przedmioty dostępne w grze. Poznacie z niego podstawowe surowce potrzebne do budowania struktur i wytwarzania przedmiotów oraz narzędzia, dzięki którym Wasza przygoda stanie się łatwiejsza.

 1. Surowce do craftingu - tutaj poznacie spis wszystkich podstawowych surowców oraz dowiecie się, w jaki sposób zwiększyć ich limit udźwigu.
 2. Przedmioty użytkowe - ta strona poradnika opisuje wszystkie dostępne narzędzia i możliwe do stworzenia przedmioty oraz tłumaczy, w jaki sposób można je wykorzystać.
 3. Wytwarzanie przedmiotów - informuje, jak działa mechanika wytwarzania przedmiotów. Dodatkowo znajdziecie tutaj tabelkę ze wszystkimi możliwymi do stworzenia akcesoriami i wyposażeniem.
 4. Jedzenie - z tej strony dowiecie się, na jakie kategorie dzieli się jedzenie w grze The Forest oraz jakie bonusy dają poszczególne potrawy.
 5. Zdrowie psychiczne - strona szczegółowo opisuje system kondycji psychicznej bohatera. Znajdziecie tutaj informację, w jaki sposób kontrolować poziom parametru zdrowia psychicznego oraz jaki może on mieć wpływ na rozgrywkę.
 6. Jaskinie - tutaj dowiecie się, na jakie sposoby możemy dostać się do sieci jaskiń, dlaczego warto je eksplorować oraz poznacie kilka wskazówek, z których warto skorzystać będąc pod ziemią.
 7. Umiejscowienie kryjówki - z poniższej strony dowiecie się, na jakie aspekty zwracać uwagę przy doborze lokalizacji pod budowę schronienia.
 8. Mapa świata - tłumaczy, dlaczego warto zdobyć mapę na początku rozgrywki oraz opisuje, w jaki sposób odkrywać na niej obszary.
 9. Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? - Ostatnia strona działu poprowadzi Was, w jaki sposób szybko i skutecznie zdobyć mapę świata i kompas.

The Forest: Mechanizmy rozgrywki

Rozdział traktuje o podstawowych mechanikach i powiązaniach między zachodzącymi procesami w grze The Forest. Zapoznacie się z takimi parametrami jak zdrowie bohatera, wytrzymałość czy temperatura ciała.

 1. Zdrowie - tutaj dowiecie się, w jaki sposób modyfikować poziom zdrowia, jak zwiększyć jego limit oraz co się stanie, jeżeli zostaniecie ogłuszeni przez przeciwnika.
 2. Energia i wytrzymałość - na tej stronie poznacie różnicę między energią a wytrzymałością. Strona informuje również, jak zwiększyć poziom energii oraz jakie czynności powodują obniżenie tego parametru.
 3. Temperatura - pod tym linkiem znajdziecie podstawowe informacje dotyczące systemu temperatury w grze. Dowiecie się, w jaki sposób kontrolować temperaturę ciała bohatera oraz w jaki sposób zabezpieczyć się przed wychłodzeniem.

The Forest: Wznoszenie konstrukcji

W poniższej części poradnika znajdziecie wszystkie informacje dotyczące konstrukcji i budowli. Poznacie typy budynków oraz dowiecie się, jakie płyną korzyści z niektórych instalacji.

 1. Wprowadzenie - pierwsza strona działu przedstawia, na jakie grupy dzielą się konstrukcje i jakie pełnią funkcję.
 2. Ogniska - opisuje możliwe do postawienia typy ognisk oraz informuje, czym się od siebie różnią.
 3. Podstawowe budowle - Na tej stronie poznacie podstawowe części konstrukcji, które pozwalają tworzyć skomplikowane budowle.
 4. Schronienia - tutaj znajdziecie listę schematów wszystkich kryjówek w grze The Forest.
 5. Magazyny - dowiecie się tutaj, jak magazynować zbierane surowce oraz jakie rozróżniamy typy magazynów.
 6. Ściany, schody, ogrodzenia - pod tym linkiem znajduje się spis wszystkich elementów konstrukcyjnych potrzebnych do tworzenia własnych budowli.
 7. Pułapki - z poniższej strony nauczycie się, jakie rozróżniamy typy pułapek oraz w jaki sposób ich używać.
 8. Jedzenie - zaznajomicie się tutaj z konstrukcjami, które pozwalają produkować i magazynować żywność i czystą wodę.
 9. Konstrukcje obronne - strona opisuje konstrukcje, których celem jest obrona przed kanibalami o ochrona kryjówki.
 10. Łodzie - tutaj dowiecie się, jak zbudować łódź, jakie są ich typy oraz jakie są plusy używania łodzi jako schronienia.
 11. Meble - na tej stronie zapoznacie się z wszystkimi dostępnymi meblami w grze oraz zaznajomicie się z bonusami wynikającymi z ich budowy.
 12. Dekoracje - zapoznacie się tutaj z dekoracjami kosmetycznymi, które pozwolą wam upiększyć wasze schronienie.
 13. Domki na drzewach - opisuje dostępne schematy domków na drzewie i tworzenie mostów między platformami.
 14. Odstraszacze - tłumaczy, czym są odstraszacze, w jaki sposób odblokować zakładkę z nimi oraz co powodują.
 15. Sygnał SOS i Family - ostatnia strona działu traktuje o budynkach specjalnych.

The Forest: Przeciwnicy

W sekcji Przeciwnicy poznacie typy kanibali, czym są mutanci, czym się od siebie różnią oraz jakie mają zachowania.

 1. Kanibale - tutaj zaznajomicie się ze wszystkimi typami kanibali oraz poznacie ich zachowania.
 2. Mutanci - na poniższej stronie znajdziecie listę przeciwników specjalnych, którzy są o wiele silniejsi od zwykłych kanibali. Zapoznacie się tutaj z ich zachowaniem oraz atakami.

The Forest: Wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Core 2 Duo E2200 2.4 Ghz / Athlon 7550 Dual Core
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce 8800 GT / Radeon HD 4830
 5. Wymagane miejsce na dysku: 5 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

The Forest: Długość gry

The Forest jest grą sandboxową, przez co czas przejścia jest zależny od wielu czynników, takich jak czas spędzony na budowie schronienia, eksploracji mapy czy miejsce rozbicia statku. Z tego względu pierwsza rozgrywka może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie Długość gry.

The Forest: Polska wersja językowa

The Forest oferuje napisy w języku polskim możliwe do wybrania w opcjach gry.

Autor Poradnika

Jakub Bugielski


Informacje o The Forest - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 43, ilustracje: 72 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Forest - poradnik do gry