Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Mody The Forest poradnik

Modyfikacje do gier sandboksowych to dzisiaj standard - łepscy gracze potrafią wymyślić niejednokrotnie takie rzeczy, o których nie śniło się nawet samym twórcom. Większe, ciekawsze i dające duże możliwości mody, stają się z czasem w pewnym sensie standardem, bez którego gra się zwyczajnie w świecie nudniej.

W tym rozdziale opisywane będą najciekawsze modyfikacje do gry, choć w obecnej wersji (0.02) jest ich jeszcze niewiele. By zainstalować modyfikację, wystarczy pobrać ją ze strony twórcy moda, wypakować, a uzyskany plik wrzucić do tej ścieżki: SteamApps\common\The Forest\theforest_data\Managed i gotowe! Teraz wystarczy uruchomić grę i cieszyć się upragnioną modyfikacją. Zachowaj oryginalny plik w razie, gdybyś chciał grać bez moda - wystarczy go wtedy przywrócić.

W tym rozdziale znajdziesz opisy modyfikacji, funkcje przez nie oferowane i dodatkowe pliki, które muszą być zainstalowane, by mod poprawnie działał. Nie znajdziesz natomiast linków do stron twórców czy tematów na forach, gdyż łatwo je znaleźć, a z biegiem czasu, podany tu link może być po prostu bezużyteczny, bo autor może zmienić adres.

No More Birds

Bardzo użyteczna modyfikacja, oferująca szereg ciekawych funkcji, spośród których niektóre zostały już zapowiedziane przez twórców, lecz nie zostały jeszcze jednak zaimplementowane. O wszystkich możesz przeczytać na stronie producenta moda (możesz to wyszukać w Google), lecz najważniejszymi są:

  • Usunięcie nadmiernej ilości ptaków w grze, która powodowała drastyczne spadki wydajności, a ptaki same w sobie nie są do niczego potrzebne, gdyż nie da się niczego robić z ich piór.
  • Przyspieszenie ładowania zapisanego stanu gry.
  • Naprawienie błędu z piłkami tenisowymi, które, po wyrzuceniu kilku sztuk, powodowały błędy i drastyczne spadki w wydajności gry i zapotrzebowaniu na zasoby komputera.
  • Dodanie trybu kreatywnego, pozwalającego na budowanie konstrukcji bez posiadania wymaganych materiałów, a także dające ci nieśmiertelność.
  • Poprawa cieniowania w grze i wydłużenie zasięgu widoczności, pozwalając ci widzieć rzeczy (np. nadciągający patrol wroga) z większej odległości.
  • Wiele, wiele innych ciekawych funkcji.

Sam mod, w momencie pisania tego rozdziału (wersja gry 0.02) oznaczony jest numerkiem 1.4, choć twórca bardzo często go aktualizuje i na nowe funkcje z pewnością nie trzeba będzie czekać zbyt długo.