Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Przedmioty użytkowe The Forest poradnik

Przedmioty użytkowe to te, których (w większości przypadków) nie da się wytworzyć samemu, a które są kluczowe dla rozgrywki. W sporej części przypadków znaleźć można jedynie jeden egzemplarz danego przedmiotu na całej wyspie.

Latarka (Flashlight)

Latarka (Flashlight, początkowo zwana w grze Plastic Torch), podobnie jak flary czy zapalniczka, służy do oświetlania terenu przed tobą. Latarka emituje najmocniejsze, najbardziej rozjaśniające światło ze wszystkich dostępnych przedmiotów w grze, lecz wymaga baterii do działania - każda z baterii pozwala latarce funkcjonować przez 10 minut. Przedmiot ten znaleźć możesz w jaskiniach lub wyciągnąć go z wnętrza walizki.

Baterie (Batteries)

Baterie (Batteries) służą jako źródło zasilania do latarki - każda z nich pozwala używać jej przez około 10 minut. Baterie znaleźć możesz wewnątrz jaskiń.

Zapalniczka (Lighter)

Zapalniczka zapewnia światło, umożliwia także odpalanie, między innymi, dynamitu. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Zapalniczka zapewnia światło, umożliwia także odpalanie, między innymi, dynamitu.

Zapalniczka (Lighter) to podstawowe (dostępne od samego początku gry) i niewyczerpalne źródło światła - niestety, związane jest to z bardzo słabym światłem dawanym przez zapalniczkę. Dodatkowo, używana ona jest do podpalania ognisk i kukieł, a także dynamitów czy koktajli mołotowa.

Magnetofon (Cassette Player)

Odtwarzacz kaset pozwala słuchać muzyki i regenerować zdrowie. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Odtwarzacz kaset pozwala słuchać muzyki i regenerować zdrowie.

Magnetofon (Cassette Player) służy do regeneracji energii - po aktywowaniu go z ekwipunku, twoja postać skorzysta z niego, przez co przez kilka minut słyszał będziesz jeden z dostępnych utworów muzycznych, a twoja energia będzie regenerowała się znacznie szybciej. Przedmiot ten możesz aktywować nielimitowaną ilość razy (wersja 1.0), przez co jest to jedna z najcenniejszych rzeczy w grze. Magnetofon znaleźć możesz wyłącznie na pokładzie łodzi.

Trzeba jednak uważać z korzystaniem z tego przedmiotu, gdyż wabi on pobliskich kanibali (a nawet mutanty) - nie warto go nadużywać.

Flary (Flare)

Flary (Flares) służą, rzecz jasna, do oświetlania - po wybraniu ich z ekwipunku emitują czerwone światło. Możesz rzucić je, by oświetlić dany teren, co pozwoli ci mieć wolne ręce (przydaje się to np. w przypadku natrafienia na wrogi patrol w nocy, a na wyposażeniu brakuje ci latarki). Flary nie mogą być ładowane do pistoletu na flary (Flare gun) - musisz uprzednio przerobić je na amunicję, łącząc pistolet na flary z flarą (daje to 1 pocisk). Możesz znaleźć ja zarówno na łodzi, jak i w jaskini.

Pistolet na flary (Flare Gun)

Flare Gun, jedna z najskuteczniejszych metod perswazji z mutantami. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Flare Gun, jedna z najskuteczniejszych metod "perswazji" z mutantami.

Pistolet na flary (Flare Gun), w przeciwieństwie do zwyczajnych flar, nie służy do oświetlania terenu, gdyż daje bardzo słabe światło. Znakomicie nadaje się jednak do walki z kanibalami - wystrzelona flara podpala trafiony cel, dotkliwie raniąc go (lecz nie zabijając), pozwalając ci uciec od starcia, bądź dobić wroga w walce wręcz. Po jednej z aktualizacji w grze (v0.65), pistolet na flary potrzebuje czasu na przeładowanie.

Topór (Axe)

Wycinka drzewa za pomocą Modern Axe. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Wycinka drzewa za pomocą Modern Axe.

Toporów w grze jest kilka - są to odpowiednio: Plane Axe, z którym startujesz (zebrać go możesz wychodząc z wraku samolotu), Crafted Axe, który możesz sam wytworzyć (przez połączenie kamienia, materiału i patyka), Modern Axe, który możesz znaleźć w jednym z obozów mutantów, a także Rusty Axe, który znaleźć możesz przy jednym z wejść do jaskini (tuż za barykadą z desek). W grze znajdują się także Climbing Axe (można przy jego pomocy wspinać się po ścianach - coś na wzór nowych części Tomb Raider), jak i Machete - ten drugi nie jest co prawda toporem, można jednak wykorzystać go do wycinki drzew. Każdy topór różni się od siebie pod względem szybkości ataku, jak i zadawanych obrażeń - niektóre będą więc dobre do walki z szybkimi kanibalami, inne lepiej sprawdzą się w walce z mutantami. Wszystkie przedmioty z tej grupy (prócz Climbing Axe) umożliwiają wycinkę drzew.

Włócznia (Spear)

Włócznia przydaje się podczas łowienia ryb. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Włócznia przydaje się podczas łowienia ryb.

W grze dostępne są dwa rodzaje włóczni - słaba włócznia (Weak Spear) i ulepszona włócznia (Upgraded Spear) to bronie do walki na bliskim dystansie, które jednak pozwalają trzymać wroga z dala od siebie. Świetnie sprawdzają się do walki z pojedynczymi kanibalami - umiejętne korzystanie z nich pozwoli uniknąć jakichkolwiek obrażeń. Jest to także najlepsza broń do łowienia ryb. Włócznię możesz znaleźć, bądź zrobić ją samemu, a następnie ulepszyć ją, by zdobyć mocniejszy wariant.

Koktajle Mołotowa (Molotov Cocktail)

Koktajle Mołotowa zna chyba każdy. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Koktajle Mołotowa zna chyba każdy.

Koktajle Mołotowa (Molotov) to najlepsza w grze broń do walki z mutantami - jedna, celnie rzucona "bomba w butelce" potrafi podpalić nawet kilku wrogów na raz, by zabić ich po kilku sekundach męczarni w płomieniach. Materiały do wytworzenia Koktajli Mołotowa (Booze i Cloth) są stosunkowo łatwe do pozyskania, więc nie powinieneś mieć problemów, by je wytwarzać. Dodatkowo, Molotov służyć ci może jako źródło światła (np. w jaskini), rozświetlające bardziej niż chociażby zapalniczka.

Pamiętaj, by odpalić (przy pomocy zapalniczki) butelkę zanim ją wyrzucisz - inaczej nie spowoduje żadnych szkód!

Bomba (Bomb)

Bomba wygląda niepozornie, ale to śmiercionośna broń. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Bomba wygląda niepozornie, ale to śmiercionośna broń.

Bomby, podobnie jak Koktajle Mołotowa, służą do walki z przeciwnikiem - choć w przeciwieństwie do alkoholowej bomby, nie podpalają wroga, a rozrywają wszystko w zasięgu na kawałki. Materiały do wytworzenia, są bardzo rzadkie, dlatego też zanim wyrzucisz bombę zastanów się dwa razy czy nie da się załatwić wroga (lub grupy wrogów) w inny sposób, by zachować cenny przedmiot.

Head Bomb

Wzmocniona wersja bomby, którą tworzy się przy pomocy zwykłych bomb i głów (Head) kanibali. Można przenosić tylko jedną sztukę tego przedmiotu, jednak zadaje ona najwyższe obrażenia z całej gry - tylko najmocniejsi mutanci przeżyją eksplozję.

Piłka tenisowa (Tennis Ball)

Piłeczka tenisowa (Tennis Ball) służy do odwracania uwagi mutantów - rzucona w pobliże przeciwnika zmusi go do sprawdzenia źródła hałasu, a wróg trafiony nią bezpośrednio zostanie zaalarmowany i będzie cię szukał. Znaleźć je możesz wewnątrz walizek, lub przy zwłokach tenisistów w jednym z obozów mutantów.

Dynamit (Dynamite)

Dynamit to potężna broń, jednak ciężko trafić we wroga. - The Forest: Przedmioty użytkowe - The Forest - poradnik do gry
Dynamit to potężna broń, jednak ciężko trafić we wroga.

Dynamit to kolejny materiał wybuchowy dostępny w grze. Znaleźć można go w głównej mierze w jaskiniach, czasami także w wioskach kanibali. Dynamit, podobnie jak koktajle mołotowa, trzeba najpierw odpalić przy pomocy zapalniczki.

Maska tlenowa (Rebreather)

Maska tlenowa to przedmiot umożliwiający oddychanie pod wodą. Znaleźć można ją wewnątrz jaskini 5, w części zalanej wodą. Umożliwia oddychanie przez 5 minut, zanim potrzebna będzie wymiana na kolejny kanister z powietrzem (Air Cannister).

Kanistry z powietrzem (Air Cannister)

Kanistry z powietrzem wykorzystywane są do zaopatrywania maski tlenowej w powietrze. Każdy wystarcza na 5 minut oddychania pod wodą. Znaleźć można je na jachcie, jak i w części jaskiń.