Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Pułapki małe, zaawansowane The Forest poradnik

W tej zakładce ulokowane są proste pułapki. - The Forest: Pułapki małe, zaawansowane - The Forest - poradnik do gry
W tej zakładce ulokowane są proste pułapki.

Małe pułapki

Konstrukcje z zakładki Small Traps to proste pułapki, które w głównej mierze służą do łapania zwierzyny, część z nich pozwala także na walkę z kanibalami i mutantami. W tej zakładce znajdziesz następujące konstrukcje:

  1. Animal Trap - pułapka służąca do łapania zajęcy (Rabbit) i jaszczurek (Lizard), można w nią złapać także inne małe gryzonie. Reaktywacja pułapki wymaga zużycia 1 patyka.
  2. Fish Trap - pułapka służąca do łapania ryb. Jak nietrudno się domyślić, ustawić ją można wyłącznie w wodzie.
  3. Leaf Pile Trap - pułapka z liści, którą można podpalić, by stworzyć ścianę ognia. Można ustawić kilka tego typu pułapek w rzędzie, by utworzyć długą barierę z ognia. Skuteczna, jeśli ustawi się ją w wejściu do bazy / fortu. Podpalić można ją przy pomocy zapalniczki, koktajli mołotowa czy ognistych strzał.
  4. Molotov Wire Trap - pułapka będąca po prostu koktajlem Mołotowa na lince. Gdy zostanie uaktywniona (przy pomocy ataku wręcz bądź dystansowego), zrzuca na ziemię koktajl Mołotowa, który podpala okoliczne cele.
  5. Explosive Wire Trap - pułapka podobna do tej opisanej wyżej, z tą różnicą, iż zrzuca na ziemie bombę. Pułapka jest ekstremalnie skuteczna - jest w stanie załatwić większość wrogów, przeżyją tylko niektóre mutanty. Trzeba jednak uważać, by nie znaleźć się w zasięgu jej rażenia.
W zakładce Advanced Traps ukryte są pułapki bardziej zaawansowane, służące do obrony przed przeciwnikami. - The Forest: Pułapki małe, zaawansowane - The Forest - poradnik do gry
W zakładce Advanced Traps ukryte są pułapki bardziej zaawansowane, służące do obrony przed przeciwnikami.

Zaawansowane pułapki

Zakładka Advanced Traps zawiera bardziej zaawansowane pułapki, które bez problemu są w stanie zabić kanibali i dotkliwie ranić mutanty. W tej zakładce znajdziesz następujące konstrukcje:

  1. Dead Fall Trap - jest to po prostu bal drewna, z nabitymi kolcami, który spada na przeciwnika w momencie aktywacji pułapki. Pułapka jest w stanie zabić nawet kilku kanibali na raz i dotkliwie ranić mutantów, nawet na wyższych poziomach trudności.
  2. Happy Birthday Trap - pułapka ta, o uroczej nazwie, to nic innego jak ściana nabita kolcami, która wyłania się z pod ziemi i dosłownie wbija w nieszczęśnika, który ją aktywował. Zakładając, że trafi, zabija każdego kanibala za jednym zamachem - jedynie mutanty na wyższych poziomach trudności są w stanie przeżyć spotkanie z tą pułapką.
  3. Noose Trap - klasyczna pułapka, którą każdy zna chociażby z kreskówek. Na ziemi rozstawiona zostaje pętla, która przywiązana jest do mechanizmu pułapki. Kanibal, który w nią wdepnie, zostaje wyciągnięty do góry, a następnie zwisa głową do dołu, bez możliwości ucieczki - jedyne, co pozostaje to rozprawienie się z bezbronnym wrogiem. Musisz uważać, gdyż kanibal może zostać oswobodzony przez swoich sojuszników. Pułapka nie działa na mutanty.
  4. Rope Swing Trap - pułapka, która instalowana jest na drzewach. W momencie aktywacji zsyła na wroga głaz, który zabija większość celów jednym ciosem - wyjątkiem są tylko niektóre mutanty, które i tak otrzymają olbrzymie obrażenia. Pułapka zostanie zniszczona, gdy ścięte zostanie drzewo, na którym została zainstalowana.