Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Ognisko | Wznoszenie konstrukcji The Forest poradnik

Zakładka Fire, służąca do wytwarzania źródeł ognia. - The Forest: Ognisko | Wznoszenie konstrukcji - The Forest - poradnik do gry
Zakładka Fire, służąca do wytwarzania źródeł ognia.

Zakładka Fire, jak nietrudno się domyślić, służy do wytwarzania różnego rodzaju ognisk. One z kolei używane są jako źródło światła, ciepła (wystarczy stać w niedalekiej odległości, by się ogrzać), a także umożliwiają pieczenie mięsa. Dodatkowo, zmniejszają one szansę na atak mutantów (gdyż boją się oni ognia), choć jednocześnie zwracają ich uwagę (szczególnie w nocy) i mogą ściągnąć na ciebie oddział zwiadowców. Możesz użyć ogniska (szczególnie Standing Fire) przy wejściu do swojej kryjówki, co powstrzyma wszystkich nieproszonych gości.

By podtrzymywać ogień wymagane są liście, bądź (w skrajnych przypadkach) pieniądze - wystarczy wrzucić je do ognia, a ten będzie się palił (im więcej wrzucisz liści, tym dłużej będzie paliło się ognisko). Ognisko trudniej utrzymać w czasie deszczu, dlatego też zawsze warto mieć ze sobą spory zapas liści.

W obecnej wersji gry (1,0) możliwe jest wzniesienie 4 konstrukcji z tego rozdziału. Są to:

  1. Basic Fire - zwyczajne, tanie i proste do stworzenia ognisko, którego jednak nie dasz rady ponownie rozpalić, więc sprawdzi się ono jako prowizoryczne źródło ciepła i światła.
  2. Fire Pit - "ulepszona" wersja poprzedniego ogniska. Jest ono kosztowniejsze do wzniesienia, jednak możesz je ponownie odpalić do dwóch razy, przez co jest wygodniejsze w użyciu.
  3. Standing Fire - służy do oświetlania pobliskiego terenu. Możesz wykorzystać je także jako pewnego rodzaju pułapkę - Mutanty będą zajmować się ogniem próbując przez nie przejść, ty zaś możesz bez problemu uniknąć ognia przechodząc pod nim za pomocą kucnięcia. Jedyne ognisko, na którym nie można piec mięsa.
  4. Bonfire - największe z dostępnych ognisk, wymagające także największej ilości surowców. Jest w stanie palić się nieprzerwanie przez około 24 godziny. Daje największy ogień ze wszystkich ognisk, trzeba więc uważać podczas jego stawiania - umiejscowienie go zbyt blisko wejścia do budynku może je skutecznie zablokować.