Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Zdrowie The Forest poradnik

Jak zwiększyć poziom zdrowia w The Forest oraz co stanie się, gdy poziom zdrowia spadnie do zera - nasz poradnik opisuje porady, które pomogą przetrwać w brutalnym świecie The Forest.

Zdrowie (Health) to jeden z głównych parametrów opisujących postać gracza w grze The Forest. Reprezentuje ilość obrażeń, którą otrzymać może, zanim zostanie pozbawiona życia, bądź przytomności. W głównej mierze nie wpływa ono bezpośrednio na rozgrywkę - wyjątkiem jest sytuacja, w której spadnie ono poniżej 10%. W takiej sytuacji ekran gracza zmieni zabarwienie na skalę szarości.

Co się stanie, gdy zdrowie spadnie do zera?

W jednym ze scenariuszy śmierci postać gracza zaciągana jest do jaskini. - The Forest: Zdrowie - The Forest - poradnik do gry
W jednym ze scenariuszy "śmierci" postać gracza zaciągana jest do jaskini.

Gdy zdrowie, reprezentowane przez czerwony pasek w rogu ekranu, spadnie do zera, nastąpi jedna z dwóch czynności:

  1. Postać gracza zostanie ogłuszona. Następnie załączy się animacja, podczas której gracz zaciągany jest przez kanibali do jednej z jaskiń. Potem można się oswobodzić i uciec z jaskini, zyskując niejako drugą szansę. Ten scenariusz nastąpi, gdy postać gracza zginie na lądzie, od jakichkolwiek obrażeń i gdy jest to pierwszy raz - ponowne opróżnienie paska zdrowia zakończy grę śmiercią postaci.
  2. Postać gracza zostanie zabita, po czym gracz traci możliwość dalszej rozgrywki - do wyboru będzie tylko wyjście do menu gry, bądź wczytanie zapisanego stanu rozgrywki. Ten scenariusz ma miejsce, gdy postać została już wcześniej ogłuszona, bądź jeśli zginie w wodzie - od utonięcia, bądź obrażeń zadanych przez rekiny.

Co zwiększa poziom zdrowia?

By zwiększyć (czy zregenerować) poziom zdrowia, należy po prostu skonsumować jeden z wielu przedmiotów w grze. Do nich należą: Aloe Vera, Booze, Marigold, Coneflower, Herbal Medicines, Meds, Snack i różne rodzaje świeżego i upieczonego mięsa. Najskuteczniejszymi w tym są Herbal Medicines+ i Meds - oba przedmioty po spożyciu odnawiają pasek zdrowia postaci do pełna.

Co zmniejsza poziom zdrowia?

Poziom punktów zdrowia zmniejsza się w grze na skutek kilku czynności, takich jak:

  1. Otrzymywanie obrażeń od przeciwników. Ilość otrzymywanych obrażeń zmniejszyć można przez korzystanie z pancerzy.
  2. Ogień - gdy postać stać będzie zbyt blisko otwartego ognia, bądź znajdzie się w zasięgu działania koktajli mołotowa, zostanie ona podpalona i otrzymywać będzie obrażenia rozłożone w czasie.
  3. Konsumowanie zatrutego i nieodpowiedniego jedzenia. Do tej grupy zaliczają się: Snowberries, Twinberries, Amanita / Jack Mushroom, a także zepsute (Spoiled) mięso i surowe części ciała kanibali.
  4. Upadek z wysokości - im wyższa wysokość, tym otrzymane obrażenia większe. Pancerz nie wpływa tutaj na ilość otrzymywanych obrażeń.