Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? The Forest poradnik

W grze The Forest nie ma domyślnie żadnego sposobu nawigowania - gracz nie posiada mapy, dzięki której odnaleźć może się w świecie gry, nie ma nawet prostego kompasu pokazującego kierunki świata. Z uwagi na to, poruszanie się po wielkiej wyspie jest ekstremalnie utrudnione, a ponowne znalezienie ciekawego miejsca wymaga fotograficznej pamięci, bądź odpowiedniego planowania. Można jednak temu zaradzić, odnajdując w grze dwa przedmioty - mapę i kompas właśnie.

Jak zdobyć mapę i kompas?

W pierwszej kolejności należy zginąć - najprościej od upadku z wysokości. - The Forest: Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? - The Forest - poradnik do gry
W pierwszej kolejności należy zginąć - najprościej od upadku z wysokości.

Normalnie znalezienie tych dwóch przedmiotów jest w początkowych godzinach rozgrywki praktycznie niemożliwe - ukryte są one w jednej z jaskiń, do której ciężko jest dotrzeć, a wewnątrz natrafić można na sporo przeciwników. Dużo prostszym sposobem jest wykorzystanie mechanizmu śmierci w grze, a dokładniej ogłuszenia, które następuje po pierwszej "śmierci". Postać gracza zaciągnięta jest wtedy przez kanibali do jaskini, skąd następnie trzeba uciec. Szczęśliwym trafem jest to zawsze ta sama jaskinia i to ta, w której jest mapa i kompas!

Po śmierci gracz trafia do jaskini. - The Forest: Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? - The Forest - poradnik do gry
Po "śmierci" gracz trafia do jaskini.

Proces rozpocząć można na samym starcie gry - wtedy też szansa wpadnięcia na wrogów w jaskini jest niewielka. Znajdź miejsce, w którym łatwo możesz zginąć. Dobrym będzie wysokie urwisko - zeskocz z niego kilka razy, by zbić punkty zdrowia do zera i wywołać animację zaciągania postaci do jaskini. Po przebudzeniu, odpal zapalniczkę, by rozświetlić otoczenie, złap siekierę i oswobodź postać.

Droga prowadząca do mapy i kompasu. - The Forest: Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? - The Forest - poradnik do gry
Droga prowadząca do mapy i kompasu.

Gdy wylądujesz na ziemi, udaj się na wprost od miejsca lądowania (widać to na powyższym obrazku). Wejdź w niewielki korytarz, przejdź nim kilka metrów i zwróć uwagę na przedmioty leżące na ziemi - będzie tam sporo monet (Coins), a obok nich poszukiwana przez ciebie mapa i kompas. Teraz wystarczy tylko zwrócić i podążać przed siebie, by wkrótce dotrzeć do wyjścia z jaskini i cieszyć się nowymi przedmiotami!

Jak działa mapa i kompas?

Kompas, jak nietrudno się domyślić, pozwala określać kierunki świata. - The Forest: Mapa, kompas - jak szybko zdobyć? - The Forest - poradnik do gry
Kompas, jak nietrudno się domyślić, pozwala określać kierunki świata.

Metoda działania mapy może niektórych zadziwić - w momencie podniesienia jej, będzie to po prostu kawałek białego płótna, który nie daje graczowi żadnych informacji. Mapa zapełniana będzie wraz z przemieszczaniem się po wyspie - postać gracza niejako "notuje" co i gdzie widziała. Przydaje się to szczególnie podczas przemierzania jaskini. Kompas z kolei działa w "normalny" sposób - pokazuje po prostu kierunki świata. Oba przedmioty muszą być też uprzednio wyekwipowane, by można było z nich korzystać.