Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Jaskinie The Forest poradnik

Do jaskini możesz trafić na dwa sposoby - albo wejść do nich sam, znajdując uprzednio wejście, bądź zostać tam zaciągnięty siłą (gdy pierwszy raz zginiesz, nie umierasz, lecz zostajesz zaciągnięty w głąb jaskini).

Poruszanie się po jaskini jest problematyczne, gdyż brakuje w niej jakiegokolwiek źródła światła (po za twoim, z latarki, zapalniczki czy flar). Sprawę utrudnia fakt, że początkowo brakuje jakiekolwiek mapy, czy nawet kompasu, dlatego, by się z niej wydostać, będziesz musiał trochę pobłądzić.

Pamiętaj o kilku rzeczach, będąc w jaskini:

  1. Jeśli zostałeś tu zaciągnięty siłą (tj. "umarłeś"), zanim zaczniesz planować ucieczkę, poszukaj jakiegoś jedzenia (bądź zjedz coś z ekwipunku), gdyż twoje zdrowie i głód są wyczerpane.
  2. Poruszaj się cały czas "na kucaka", gdyż w ten sposób możesz się skradać, nie idąc przy tym szczególnie wolniej. Powód jest prosty - jaskinie roją się od kanibali, którzy jednak są w pewnym letargu i nie reagują na ciebie, dopóki nie zaczniesz hałasować. Nie myśl nawet o poruszaniu się sprintem - na otwartym terenie być może przegonisz wrogów, lecz w jaskini, z zerową widocznością, zaraz przystawi cię jakaś ściana, a wrogowie ukatrupią.
  3. Nie strzelaj flarami i nie rzucaj Koktajlami Mołotowa / Bombami na lewo i prawo, gdyż prawie na pewno ściągniesz uwagę kilku grup kanibali i zostaniesz zabity.
  4. Możesz używać zapalniczki czy latarki do lepszej nawigacji, gdyż wrogowie cię nie ujrzą - mogą cię co najwyżej usłyszeć.
  5. Pamiętaj, że jaskinia, prócz bycia upierdliwą pułapką, to prawdziwa skarbnica rzadkich przedmiotów, takich jak pistolet na flary (Flare Gun), obwody (Circuit Board), czy monety (Coins). Jeśli masz możliwość, poświęć trochę czasu na przeszukanie jaskini - uważaj tylko, by nie napatoczyć się na Spider czy Octopus Mutanta.

W grze jest przynajmniej pięć wejść do dwóch różnych jaskiń: dwa z nich znajdują się na plaży (jedno bardzo blisko twojej "wymarzonej" kryjówki koło łodzi), a 3 ukryte głęboko w lesie. Z uwagi na brak mapy, ciężko jest je pokazać w tym poradniku, dlatego też będziesz zmuszony odnaleźć je na własną rękę.