Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Jedzenie | Surowce i wyposażenie The Forest poradnik

W dzienniku przetrwania podejrzeć można wszystkie rodzaje jedzenia dostępne w grze. - The Forest: Jedzenie | Surowce i wyposażenie - The Forest - poradnik do gry
W dzienniku przetrwania podejrzeć można wszystkie rodzaje jedzenia dostępne w grze.

Jedzenie jest bardzo ważnym elementem gry The Forest, gdyż nie zaspokojenie głodu przez długi okres może skutkować twoją śmiercią. W grze istnieje multum źródeł pożywienia, jednych gorszych, acz łatwiejszych do zdobycia, innych lepszych, choć jednocześnie trudniejszych do uzyskania.

W grze masz dostęp do następujących typów jedzenia:

  • Berries - jagody występują w dwóch rodzajach, jadalnych i trujących. Jadalne jagody mają jasnoniebieski kolor i rosną w kiściach (6 sztuk). Trujące jagody mają ciemnoniebieski kolor i rosną w parach, lub mają kolor biały/szary i rosną w podobnych kiściach do tych jadalnych (z tą różnicą, że jest tam 5 owoców, zamiast 6). Jadalne jagody przywracają niewielką ilość zdrowia i głodu, a trujące powodują odnoszenie obrażeń przez kilka sekund. Normalnie nie da się przenosić jagód (zostają skonsumowane, gdy tylko je zbierzesz) - można temu zaradzić, tworząc przedmiot o nazwie Pouch (receptura w rozdziale "Wytwarzanie i ulepszanie przedmiotów").
  • Snack - różnego rodzaju batoniki, które możesz znaleźć wewnątrz walizek, w jaskiniach i w obozach. Po zjedzeniu regenerują do pełna energię i zaspokajają małą część paska głodu.
  • Soda - napoje w puszkach, które, podobnie jak batoniki, znaleźć możesz wewnątrz walizek, w jaskiniach i obozach. Po skonsumowaniu, przywracają energię do pełna. Napoje można także kupić za gotówkę (Cash) w automatach z napojami, w finałowej lokacji, Laboratorium.
  • Booze - alkohol, w przeciwieństwie do reszty rzeczy możliwych do skonsumowania, ma działanie negatywne, tj. zmniejsza twoją energię, jednocześnie zaspokajając do 50 punktó(połowa paska) pragnienia. Znaleźć go możesz w tych samych miejscach, co batoniki i napoje w puszkach, a dodatkowo, możesz natrafić na butelki z trunkiem wyrzucone na plaży.
  • Meat - mięsa królików, jaszczurek, jeleni, krokodylów, żółwi, dzików i ryb możesz zdobyć polując na te właśnie zwierzęta. Króliki, jelenie, dziki i jaszczurki znaleźć możesz w lesie, biegające pomiędzy drzewami (z jaszczurek dodatkowo wypada skóra, którą możesz założyć jako prowizoryczny pancerz). By zdobyć ryby, najlepiej zaopatrzyć się we włócznie (w poprzednim rozdziale opisane zostało gdzie ją znaleźć), wybrać ją i za jej pomocą "zaatakować" rybę, przez co zostanie ona nabita na włócznie. Potem wystarczy ją tylko zebrać do ekwipunku. Wszystkie rodzaje mięs upiec można nad ogniskiem, wysuszyć (dzięki Drying Rack) bądź dodać do potrawki (Stew)
  • Meds - tabletki zdecydowanie nie należą do "normalnych" pokarmów, jednak przydatne są, by szybko zregenerować połowę paska zdrowia (np. w przypadku ataku mutantów). Znaleźć je możesz w walizkach i w okolicy rozbitego samolotu.