Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Surowce do craftingu The Forest poradnik

Ekwipunek przedstawiający część z dostępnych w grze przedmiotów. - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry
Ekwipunek przedstawiający część z dostępnych w grze przedmiotów.

W The Forest, jak w każdej grze sandboksowej pozwalającej na wytwarzanie przedmiotów, znajdują się surowce do wydobycia, porozrzucane po całym terenie gry. Znalezienie ich, a także odpowiednie wykorzystanie (czyt. wytworzenie przedmiotów) to mus, jeśli chcesz mieć choć cień szansy na przetrwanie w grze. Co więcej, część z surowców przydaje się także do ulepszania przedmiotów, o czym jednak poczytać można w oddzielnym rozdziale.

Bale (Log)

Upadające na ziemie, ścięte drzewo. - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry
Upadające na ziemie, ścięte drzewo.

Drewno, a właściwie Kłody czy Bale (Log), jest jednym z surowców, służących do tworzenia podstawowych przedmiotów w grze, jak choćby różnego rodzaju kryjówek, pułapek czy murów. By je wydobyć, musisz ściąć duże drzewo (o pniu grubości człowieka) za pomocą siekiery (niezależnie od rodzaju siekiery, wymagało to będzie takiej samej ilości uderzeń - 16). W zależności od wielkości drzewa, otrzymasz od 2 do 5 Kłód. By "zmusić drzewo", by spadło w upragnionym przez ciebie kierunku (np. w dół zbocza prowadzącego do twojej kryjówki) wystarczy w nie wbiec w momencie, gdy rozpocznie się animacja upadania drzewa.

Normalnie przenosić można maksymalnie dwie bale drzewa - nie trafiają one do ekwipunku, jak reszta surowców, lecz są przenoszone w rękach. By móc transportować ich większą ilość, potrzebny jest przedmiot Log Sled - stworzyć go można łącząc 21 patyki (Stick). Dzięki temu będziesz w stanie transportować aż 12 bali.

Kamień (Stone)

W The Forest nie musisz wydobywać kamieni ze skał. - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry
W The Forest nie musisz wydobywać kamieni ze skał.

W przeciwieństwie do innych gier, w The Forest nie musisz rozbijać wielgachnych skał lub drążyć tuneli, by wydobyć kamień (Stone) - są one porozrzucane po całej wyspie i wystarczy je tylko zebrać. Kamienie, podobnie jak drewno, używane są do konstrukcji budowli (kryjówki, pułapki), jak i bardziej zaawansowanych źródeł ognia. Mogą być także wykorzystane jako (dość słaba) broń do walki wręcz.

Normalnie przenosić można maksymalnie pięć kamieni, potem postać odmówi podniesienia kolejnych. By temu zaradzić, możesz stworzyć Rock Bag (mieszając 1x Boar Skin, 3x Rope i 1x Cloth), bądź Log Sled (łącząc 22x Stick). Pierwszy przedmiot pozwala nosić 10 kamieni, drugi transportować 22.

Materiał (Cloth)

Materiał lezący na ziemi - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry

Materiał lezący na ziemi.

Materiał (Cloth) wykorzystywany jest w procesie tworzenia licznych przedmiotów (między innymi Koktajli Mołotowa czy procy), potrzebny jest także do ulepszania przedmiotów. Materiał znaleźć można w walizkach rozrzuconych po wyspie, w wioskach kanibali, w jaskiniach czy nawet jako element dekoracyjny kukieł (Effigy) stawianych przez wrogów.

Alkohol (Booze)

Alkohol leżący na ziemi. - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry
Alkohol leżący na ziemi.

Alkohol (Booze) wymagany jest przy produkcji Koktajli Mołotowa (Molotov), jak i Bomb. Butelki z alkoholem znaleźć możesz wewnątrz walizek - zarówno dookoła fragmentu samolotu, gdzie rozpoczynasz rozgrywkę, jak i na pobliskiej plaży. Alkohol możesz także spożyć, lecz jest to niewskazane - skonsumowana butelka zmniejsza twoją energię.

Alkohol wykorzystywany jest także do ulepszania broni - dzięki niemu będziesz w stanie stworzyć broń, która będzie zapalać wroga przy trafieniu.

Patyk (Stick)

Patyki pozyskać jest bajecznie łatwo. - The Forest: Surowce do craftingu - The Forest - poradnik do gry
Patyki pozyskać jest bajecznie łatwo.

Patyki (Stick), będące kolejnym podstawowym surowcem, można zdobyć na dwa sposoby - podnosząc je z ziemi (lub wyciągając z małych sadzawek), bądź ścinając małe drzewka lub krzewy. Patyki wymagane są (zazwyczaj w sporej ilości) do dużej części przedmiotów. Możesz także użyć go do walki, lecz zadaje on bardzo małe obrażenia.

Zostało jeszcze 64% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie