Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Mapa świata gry The Forest poradnik

Korzystanie z mapy jest w grze bardzo utrudnione. - The Forest: Mapa świata gry - The Forest - poradnik do gry
Korzystanie z mapy jest w grze bardzo utrudnione.

Akcja gry The Forest toczy się na fikcyjnej wyspie, znanej po prostu jako "Peninsula". Wyspa wypełniona jest po brzegi różnorodnymi terenami - gęstymi lasami, olbrzymimi polanami, a nawet skutą lodem i nękaną burzami śnieżnymi częścią górską, ulokowaną w północnej części wyspy. Prócz samej wyspy, gracz ma także możliwość zwiedzenia rozległego systemu jaskiń ulokowanego pod jej powierzchnią. Nawigowanie po tym rozległym terenie utrudnione jest przez fakt, iż gra nie daje graczowi domyślnie do rąk mapy (ani nawet mini-mapy) czy kompasu, przez co nie ma możliwości odnalezienia się w świecie gry, a dotarcie do kluczowych miejsc jest bardzo trudne.

Remedium na ten problem jest możliwość zdobycia mapy i kompasu - proces ten opisany został w rozdziale "Jak szybko zdobyć mapę i kompas". Jednakże by nie było zbyt prosto, twórcy gry przygotowali mapę w taki sposób, by trzeba było zapisywać ją własnoręcznie. Gdy gracz zdobywa mapę, jest to po prostu puste, białe płótno - wraz z eksplorowaniem wyspy, na płótno nanoszone są odkryte miejsca, przez co mapa generowana jest w czasie rzeczywistym.

Dla tych, którzy nie chcą marnować czasu na żmudne odkrywanie mapy na własną rękę, bądź chcą poznać wszystkie sekrety wyspy, społeczność przygotowała (i ciągle nad nią pracuje) interaktywną mapę. Tam zaznaczać można własnoręcznie, według własnych upodobań, które punkty (reprezentujące lokalizację konkretnych przedmiotów) zostaną na nią naniesione. Dzięki temu w prosty i szybki sposób namierzyć można interesujące nas przedmioty czy atrakcje.

Mapa dostępna jest pod tym adresem: https://theforestmap.com/#522.0,1.9