Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Forest - poradnik do gry

The Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Forest: Mutanci, przeciwnicy The Forest poradnik

Mutanci to druga grupa przeciwników, których napotkasz w The Forest. Przeciwnicy ci są znacznie groźniejsi, niż którykolwiek z kanibali - zadają kilkukrotnie większe obrażenia, są wytrzymalsi, często poruszają się bardzo szybko i wymagają sposobu, by ich zabić. Na szczęście spotkać można ich początkowo wyłącznie w jaskiniach - na powierzchni pojawiają się dopiero wtedy, gdy gracz zabije naprawdę pokaźną ilość kanibali.

Jeden z mutantów, Virginia. - The Forest: Mutanci, przeciwnicy - The Forest - poradnik do gry
Jeden z mutantów, Virginia.

Armsy (Octopus mutant)

Armsy znany był początkowo jako Octopus mutant. Jest to wróg posiadający trzy pary rąk, znacznie wyższy od głównego bohatera czy kanibali. Przeciwnik ten posiada bardzo dużo punktów zdrowia i zadaje wysokie obrażenia - w większości przypadków dwa ataki wystarczą, by zabić postać gracza niechronioną przez żaden pancerz.

Wróg atakuje wymachując swoimi rękami na wszystkie strony, przez co znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest załatwienie go z odległości przy wykorzystaniu broni palnej. Przy odrobinie wprawy da się walczyć z nim wręcz, jednak trzeba uważać - nawet, jeśli uda ci się zablokować atak, otrzymasz część obrażeń. Wróg ma też tendencję do atakowania zabudowy gracza (co czyni bardzo skutecznie, gdyż jest w stanie zrównać z ziemią każdą konstrukcję w kilka sekund) - gdy pojawi się koło bazy, lepiej jest odciągnąć go na zewnątrz i tam z nim walczyć.

W grze występuje też drugi wariant tego mutanta - Blue Armsy - który ma niewielką szansę na pojawienie się. Wizualnie nie różni się on znacząco od regularnego mutanta, gdyż posiada po prostu niebieską skórę, jednak wyposażony jest w większą pulę punktów zdrowia i zadaje większe obrażenia.

Virginia (Spider mutant)

Virginia to znana z wcześniejszych wersji gry Spider mutant. Wróg przypomina nieco Armsy, z tym, iż posiada trzy pary rąk zamiast nóg. Podobnie jak wspomniany mutant, zadaje duże obrażenia i jest w stanie przyjąć na siebie sporo ciosów, przez co jest w stanie zabić gracza 1-2 ciosami (jeśli nie jest on wyposażony w pancerz). Unikalną cechą Virginii jest możliwość "rodzenia" nowych mutantów - Mutant Baby - które opisane zostały w dalszej części tego rozdziału. Jak Armsy, wróg jest w stanie bardzo szybko niszczyć budynki gracza - lepiej jest odciągnąć mutanta od bazy.

Wróg wykorzystuje kilka różnych ataków. Gdy gracz zbliży się do mutanta, ten wykona atak przy pomocy nóg, z kolei gdy się od niego oddali, przeprowadzi szarżę, która zadaje spore obrażenia. Trzymając wroga na dystans musisz cały czas uważać na szarżę - wystarczy cały czas być w ruchu i odskoczyć, by uniknąć obrażeń. Jak w przypadku większości mutantów, Virginię lepiej pokonać przy wykorzystaniu broni dystansowej, bądź koktajli mołotova.

W grze występuje też drugi wariant tego mutanta - Blue Virginia - który ma niewielką szansę na pojawienie się. Wizualnie nie różni się on znacząco od regularnego mutanta, gdyż posiada po prostu niebieską skórę, jednak wyposażony jest w większą pulę punktów zdrowia i zadaje większe obrażenia.

Cowman

Trzeci rodzaj mutanta, którego spotkać można w grze, to po prostu zdeformowany grubas, który wykorzystuje swoją tuszę do atakowania gracza. Może wykonać szarżę, podczas której jest w stanie dostosować swoją trasę przebiegu (przez co może trafić gracza, który próbuje odskoczyć), jak i wyskoczyć w powietrze i spaść na ziemię, raniąc gracza znajdującego się w miejscu trafienia. Wróg zadaje duże obrażenia i jest wytrzymały na ciosy.

Nie daj się zwieść cielsku wroga - podczas szarży jest w stanie bardzo szybko się poruszać, bez problemu doganiając postać, która biegnie sprintem. Z tego też powodu nie warto przed nim uciekać, gdy dojdzie już do starcia - lepiej jest wykorzystać broń dystansową, koktajle mołotova, bądź bomby, by zająć się nim z bezpiecznej odległości. Tak jak Armsy i Virginia, wróg jest w stanie bardzo szybko (jednym ciosem) niszczyć budynki gracza - lepiej jest odciągnąć mutanta od bazy.

Mutant Baby

Kolejny typ mutanta, na którego natrafisz w grze, to zdeformowane niemowlę. Mutant ten jest znacznie mniejszy od kanibali i porusza się powoli, ciągnąć swoje ciało po ziemi. Nie daj się jednak zwieźć, gdyż przeciwnicy ci są w stanie "wystrzelić się" w stronę gracza, zadając olbrzymie obrażenia, jeśli trafią w cel. Podczas walki ze zmutowanymi niemowlakami najlepiej jest po prostu cały czas trzymać blok, kontratakując po nieudanym ciosie wroga. Ich olbrzymie obrażenia równoważone są przez beznadziejną wytrzymałość - giną od jednego ciosu każdą bronią.

Zachowanie mutantów

Mutanci, przynajmniej na chwilę obecną, walczą jedynie wręcz, także nie musisz obawiać się niespodziewanych ataków dystansowych. Jeżeli dojdzie do walki, warto pamiętać o kilku rzeczach:

  • Staraj się poruszać na boki, niejako krążąc wokół wroga (lub wrogów). Najgorszym co możesz zrobić to szarżowanie na wroga i wymachiwanie na oślep bronią.
  • Obserwuj zachowanie wrogów - jeśli wróg odskoczy do tyłu, natychmiast uciekaj w bok! Oznacza to, że wróg przygotowuje się do szarży, która (zakładając że wróg cię trafi) zada olbrzymie obrażenia, szczególnie, jeśli nie posiadasz pancerza. Wrogowie częściej korzystają z tego ataku gdy znajdują się w odległości kilku metrów od celu (czyli od ciebie).
  • Staraj się walczyć na równym, otwartym terenie i, jeśli to możliwe, pozbawionym roślinności (a w szczególności wysokich drzew). Powód jest prosty - walcząc w lesie trudniej ci jest dostrzec wrogów, przez co mogą oni atakować niejako z zaskoczenia, wyskakując zza jakiegoś krzaka.
  • Jeśli jesteś w stanie skutecznie blokować ataki, możesz próbować walczyć z mutantami w zwarciu, blokując ich ciosy (standardowo za pomocą prawego przycisku myszy) i wyprowadzając kontry.
  • Korzystaj z broni dystansowych, koktajli mołotowa (Molotov) czy pistoletu na flary (Flaregun). Broń dystansowa pozwoli ci spokojnie atakować wroga z bezpiecznej odległości, koktajle mołotowa czy pistolet na flary z kolei sprawią, iż wróg ulegnie podpaleniu i będzie otrzymywał obrażenia rozłożone w czasie. Bomb używaj na mutantów, którzy jeszcze cię nie wykryli - trafienie bombą mutanta, który na ciebie szarżuje, nie należy do najłatwiejszych.