Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 14 czerwca 2022, 16:24

autor: Dariusz "DM" Matusiak

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najciekawsze gry pokazane w czasie pseudo-E3 - wybór redakcji

Zamiast targów E3 otrzymaliśmy coś w rodzaju E3 w formie zestawu paru konferencji, z wieloma nieobecnymi wydawcami. Mimo mniejszego niż zwykle rozmachu oraz braku zaskakujących zapowiedzi i tak znaleźliśmy parę ciekawych pozycji.

Za nami kolejny czerwcowy maraton prezentowania nowości w grach, bez spajających wszystko w jedną całość targów E3. Mało tego, w tym roku zabrakło również obecności dwóch wielkich gigantów, czyli konferencji Ubisoft Forward oraz EA Play. W takich okolicznościach nietrudno było Microsoftowi zabłysnąć swoją listą tytułów, będącą niejako punktem kulminacyjnym pokazów obok Summer Game Fest Geoffa Keighleya oraz PC Gaming Show, choć nie można też nie wspomnieć o jak zwykle pomysłowej prezentacji Devolver Digital.

Ogólnie jednak zademonstrowano głównie nowe materiały ze znanych już od dawna produkcji. Zabrakło jakichś zaskakujących zapowiedzi tytułów AAA lub wyczekiwanych powrotów popularnych marek. Mile zaskoczyły za to mniejsze propozycje mniejszych wydawców – na czele z intrygującym zwiastunem nowej gry polskiego studia. Pamiętajmy, że już niedługo odbędą się targi gamescom, i to w swojej normalnej odsłonie – z publicznością. Być może jakieś ciekawe projekty zostaną ujawnione właśnie wtedy. Póki co przedstawiamy te pozycje, które zaintrygowały nas do tej pory.

The Alters

  1. Gatunek: przygodowa
  2. Producent: 11 bit studios
  3. Platforma: PC
  4. Planowana data premiery: nieogłoszona

Jedną z większych niespodzianek wśród prezentowanych zwiastunów był na pewno trailer gry The Alters polskiego studia 11 bit. Krótki filmik przyjemnie zaskoczył pamiętnym przebojem Black and white grupy Kombi, choć to akurat nie pierwszy taki zabieg tych deweloperów. Wcześniej, przy This War of Mine, słyszeliśmy Dziewczynę o perłowych włosach oraz Zegarmistrza światła. Gra ma jeszcze jeden polski akcent – bohatera nazywającego się Jan Dolski. Cała reszta owiana jest chwilowo tajemnicą.

Możemy w każdym razie liczyć na intrygującą fabułę w klimatach science fiction. Jan nie jest żadnym superbohaterem ani wojownikiem, tylko prostym robotnikiem. Po awaryjnym lądowaniu na obcej planecie w celu przetrwania tworzy alternatywne wersje samego siebie – tytułowych alterów. W ciekawej i rozrywkowej formie gra ma stawiać trudne pytania o to, jak kształtujemy własną przyszłość przez niby nic nieznaczące decyzje, jak wszystkie te wybory wpływają na nas i nasze życie. Brzmi ciekawie, choć nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać sama rozgrywka.

Dlaczego warto czekać?

11 bit studios dało się poznać jako twórcy dobrych gier. The Alters wygląda na ich najambitniejszy do tej pory projekt. Bardzo ciekawie zapowiada się fabuła i pomysł na różne wersje tego samego bohatera, różne drogi kształtowania swojej przyszłości. To temat, który wydaje się dość trudny do ugryzienia i łatwo go spłycić jakimiś banałami, ale jeśli stoi za tym 11 bit, powinien wyjść z tego kawał naprawdę interesującej gry.

  1. Więcej o grze The Alters
E3 2021
TWOIM ZDANIEM

Czy tęsknisz za E3?

Tak, czuję lekki niedosyt po Summer Game Fest 2022.
74,6%
Nigdy nie interesowało mnie to wydarzenie.
16,1%
Nie, Summer Game Fest 2022 dało mi wystarczająco dużo wrażeń.
9,3%
Zobacz inne ankiety
The Last of Us: Part I

The Last of Us: Part I

A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem

Starfield

Starfield

Diablo IV

Diablo IV

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Forza Motorsport

Forza Motorsport

Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki
Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki

Sezon ogórkowy rozpoczęty, ale nie oznacza to braku gier! Jest wręcz odwrotnie, nowych produkcji nie brakuje, tylko nie uświadczycie w lipcu głośnych premier długo wyczekiwanych tytułów. Zamiast tego trzeba będzie zadowolić się mniejszymi debiutami.

Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić
Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić

Najgłośniejsze premiery skutecznie odciągają uwagę od tych mniejszych, ale nie mniej ciekawych produkcji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier, które zostały pominięte.

Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy
Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy

Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się ten czas w branży, gdy brakuje głośnych premier i musimy zadowolić się tym, co jest. Wbrew jednak pozorom w czerwcu plony mogą okazać się niezwykle obfite! Zwłaszcza jeśli chodzi o gry indie.