Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 listopada 2021, 18:17

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Mistrzowie drugiego planu w grach - najciekawsi NPC dekady

Po głównych bohaterach z gier przyszedł czas na wspominki postaci drugoplanowych. Niby pobocznych, drugorzędnych, ale nierzadko bardzo istotnych dla fabuły, bez których opowiadane historie nie byłyby takie same.

Szczurnik – Middle-earth: Shadow of Mordor

Strażniku! I to się właśnie nazywa współpraca!

Czegoś takiego nie widzieliśmy w filmie, ale od czego są gry. W Shadow of Mordor główny bohater spotyka przyjaźnie nastawionego orka Uruk-hai o imieniu Szczurnik (Ratbag). Czyni go to niezwykle wyjątkową postacią, bo ork wspierający strażnika Gondoru to z pewnością niecodzienne zjawisko. Szczurnik czerpie jednak z tej współpracy wymierne korzyści, bo nie dość, że Talion oswabadza go z niewoli, to jeszcze Ratbag wierzy, iż strażnik pomoże mu stać się przywódcą orków w hierarchii Uruk-hai. W zamian za to obiecuje Talionowi wywabić przywódcę Czarnych Kapitanów – Czarną Dłoń Saurona.

Niestety, pomaganie Talionowi okazuje się zgubne w skutkach dla Szczurnika. Ale trudno zapomnieć, jak ciekawą osobowość i unikatowy charakter miał ten niewielki ork, jak swoimi tekstami potrafił rozbawić gracza. Jest on też na swój sposób bardzo oryginalny jako postać. Nie powiela nudnych klisz i schematów, tylko wnosi trochę świeżości do nieco skostniałego uniwersum Śródziemia.

Zostało jeszcze 57% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

God of War

God of War

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut

Mass Effect 3

Mass Effect 3

BioShock Infinite

BioShock Infinite

Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę
Najważniejsze gry dekady - 17 tytułów, które zmieniły branżę

Najważniejsze nie znaczy najlepsze. Są gry, które niekoniecznie zapamiętaliśmy my, ale zapamiętała je cała branża gier, a nawet wręcz zmieniła się pod ich wpływem. Oto najważniejsze tytuły minionej dekady.

Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier
Bohaterowie dekady - wybraliśmy najciekawsze postaci z gier

W dobrych grach w większości przypadków wcielamy się w wyrazistych, zapadających w pamięć bohaterów. Prezentujemy więc doborowe towarzystwo jednych z najlepiej wykreowanych głównych postaci z gier ostatniej dekady.