Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lutego 2024, 15:45

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Najlepsze gry w Xbox Game Pass - 2024

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje dostępne w usłudze Microsoftu.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

  1. Rok wydania: 2022
  2. Producent: Traveller’s Tales / TT Games
  3. Gatunek: platformówka 3D, gra akcji
  4. Dostępność na platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, chmura
  5. W skrócie: kolejna gra ze znanej i lubianej serii LEGO

Abonament Game Pass kupisz tutaj

O czym jest LEGO Star Wars: The Skywalker Saga?

The Skywalker Saga nie jest pierwszą grą LEGO osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen, ale jedyną tak kompletną. Produkcja ta obejmuje bowiem fabułę dziewięciu, czyli na tę chwilę wszystkich, głównych filmów należących do cyklu zapoczątkowanego w 1977 roku. Co ciekawe, każdą z trylogii można poznawać w dowolnej kolejności – na starcie odblokowany jest pierwszy epizod wszystkich serii filmowych.

Dlaczego warto zagrać?

To kolejna świetna platformówka z serii LEGO. Bawią się przy nich znakomicie nie tylko młodsi, ale również dorośli gracze. Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach trybu współpracy grali ze sobą przedstawiciele różnych pokoleń. Najbardziej zainteresowani The Skywalker Saga będą oczywiście fani Gwiezdnych wojen. Z uwagi na to, że jest to kompletna edycja, zawierająca filmową historię od A do Z, jest to także dobre wprowadzenie do nieznanego wcześniej uniwersum.

W grze znalazło się miejsce dla dziesiątek bohaterów znanych z wielkiego ekranu i setek sekretów do odkrycia. Pod tym względem jest to prawdopodobnie największa gra z cyklu LEGO. Gameplay sprowadza się do znanej formuły – eksplorujemy kolejne lokacje (da się latać Sokołem Milenium), bierzemy udział w starciach (można strzelać z blastera, wywijać mieczem świetlnym) i rozwiązujemy dość proste zagadki. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu żadnych nowości. W The Skywalker Saga rozbudowy doczekał się m.in. system walki – od teraz można tworzyć combosy.

  1. Więcej o grze LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Against the Storm

Against the Storm

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Resident Evil 2

Resident Evil 2

SnowRunner

SnowRunner

Dune: Spice Wars

Dune: Spice Wars

Forza Motorsport

Forza Motorsport

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Wartales

Wartales

Gears 5

Gears 5

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.