Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 24 lutego 2023, 15:35

Najlepsze gry na Xbox i PC Game Pass - 2023

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Xbox Game Pass to z pewnością jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się światu gier. Pomysł na abonament, czyli miesięczną opłatę za dostęp do pełnych wersji wielu produkcji, nie jest może specjalnie odkrywczy czy nowy, ale trzeba przyznać, że usługa firmy Microsoft wyróżnia się na tle podobnych subskrypcji innych wydawców. Przede wszystkim zapewnia o wiele większą różnorodność tytułów dużej liczby studiów deweloperskich, nie ograniczając się do paru sztandarowych marek. Dzięki temu w każdym miesiącu możemy liczyć na kolejne pozycje do sprawdzenia – zarówno nowe, jak i starsze.

Co więcej, w przypadku wybrania usługi na PC lub oferującej wszystkie możliwości wersji Ultimate otrzymujemy jeszcze dostęp do portfolio firmy Electronic Arts w jej abonamencie EA Play. Główną wadą Game Passa jest natomiast tymczasowa obecność wielu gier w pakiecie. Co jakiś czas wybrane produkcje znikają z oferty, więc opłacenie abonamentu na wiele miesięcy naprzód z powodu jakiejś gry nie jest gwarancją, że zawsze będziemy mieć do niej dostęp (za wyjątkiem tytułów Microsoftu z Xbox Games Studios).

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Przebogata zawartość Xbox Game Passa sprawia, że uruchamiając go po raz pierwszy, można doznać „efektu Netflixa”, czyli mieć spory kłopot z wyborem gry do zainstalowania i przetestowania. Przedstawiamy Wam zatem najlepsze produkcje, które warto sprawdzić w tej usłudze. Weźcie jednak pod uwagę, że część z nich może być dostępna tylko na komputerach PC, a część tylko na konsolach Xbox. O tym, gdzie da się zainstalować daną grę, informujemy w ramce.

AKTUALIZACJA 2023

Na listę trafiły dwie świeże produkcje. Jedna z nich to zupełna nowość, a druga to gra, która miała premierę już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno trafiła do Xbox Game Pass. Zarówno Hi-Fi Rush, jak i Mount and Blade 2: Bannerlord, bo o nich mowa, wskoczyły na miejsca tytułów usuniętych z usługi, tj. Hitman Trilogy i What Remains of Edith Finch. Aktualizacją tekstu zajął się Mateusz „rassi” Ługowik.

Xbox Game Pass - najlepsze gry w 2023 roku

Abonament Xbox Game Pass otwiera dostęp do wielu świetnych produkcji, w tym największych hitów AAA. W usłudze nie brakuje też perełek w postaci znakomitych tytułów niezależnych. Postanowiliśmy przejrzeć całą listę i wybrać dla Was najlepsze gry Xbox Game Pass w 2023 roku.

 1. Forza Horizon 5
 2. Halo: The Master Chief Collection
 3. Microsoft Flight Simulator
 4. WH40K Darktide
 5. Gears 5
 6. SnowRunner
 7. Trek to Yomi
 8. Doom Eternal
 9. Ori and the Will of the Wisps
 10. Chivalry 2
 11. LEGO Star Wars Skywalker Saga
 12. Yakuza 0
 13. No Man’s Sky (NMS)
 14. Life is Strange: True Colors
 15. Mount and Blade 2: Bannerlord
 16. Hi-Fi Rush
 17. Psychonauts 2
 18. Assassin’s Creed Origins (AC Origins)
 19. A Plague Tale: Requiem

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Trek to Yomi

Trek to Yomi

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

SnowRunner

SnowRunner

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Gears 5

Gears 5

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

Hitman Trilogy

Hitman Trilogy

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.