Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 maja 2021, 12:09

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Uczciwe gry na Androida - płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.

Ciężkie jest życie gracza, który chce traktować gry mobilne fair. Wiele aplikacji próbuje nas zwyczajnie... powiedzmy, że wykorzystać. I po wszystkim nie zostawia nawet drobnych w portfelu, żebyśmy kupili sobie coś ładnego. Wszechobecne są timery, paywalle oraz reklamy. I sugestie, że jak nie dajemy rady, to za drobną opłatą możemy sobie ułatwić życie. W kompletnie niepotrzebnej, marnującej nasz czas apce, bez której zapewne znaleźlibyśmy coś ciekawszego do roboty i... ej, wcale nie wydałem kilku stów na Hearthstone’a. To zupełnie co innego, to gra kolekcjonerska...

Każdy z nas próbował grać na komórce. To przecież potencjalnie fajne odmóżdżacze, tradycja stara jak Snake na Nokię 3310. I wiecie co? Wciąż zdarzają się dzieła, które zapewniają to odprężenie, oderwanie się od otaczającej nas, aktualnie dość przygnębiającej rzeczywistości i po prostu chwilę rozrywki. Albo i całe godziny. Tytuły, za które płacimy raz i dostajemy kompletny produkt. Niczym na przenośnych konsolach (choć z trochę wredniejszym sterowaniem). Specjalnie dla Was wyszukaliśmy pozycje tego typu.

Uważacie, że czegoś tu brakuje? Napiszcie o tym w komentarzu! Możliwe, że z przyjemnością zagramy w to sami.

UWAGA, SZALONE CENY!

Ceny w sklepach z aplikacjami mobilnymi niesamowicie często ulegają zmianie. Dlatego nawet jeśli odstraszy Was jakaś kwota – trzymajcie rękę na pulsie, bo za tydzień interesująca Was gra może być już o 50% tańsza.

AKTUALIZACJA MAJ 2021

Do zestawienia dodaliśmy Titan Questa: Legendary Edition i Dead Cells. Zaktualizowaliśmy też ceny pozostałych tytułów.

Wayward Souls

  1. Gatunek: roguelike action-RPG
  2. Producent: Rocketcat Games
  3. Cena: 34,99 zł
  4. Skąd pobrać: Google Play (Android), App Store (iOS)

Zaczynamy nieco gorzkim akcentem. Uspokajam, Wayward Souls to świetna gra. Niestety, była tak często piracona, że Rocketcat Games zwątpiło w sens rozwijania tego tytułu. Przy okazji zyskujecie odpowiedź na pytanie, dlaczego przez długi czas tak trudno było o dobry, kompletny produkt na telefony z Androidem. Istniało duże ryzyko, że mimo popularności się on nie zwróci.

A samo Wayward Souls? U podstaw rozgrywki leżą tu założenia rodem z „rogalików” – przemierzamy losowo generowane lochy z pewnymi punktami węzłowymi i liczymy na to, że nasz bohater nie zginie zbyt szybko. Awansuje on na kolejne poziomy, od czasu do czasu zdobywa lepszy sprzęt – ale na zasadzie znajdziek, nie typowego lootu wypadającego hurtowo z rozgromionych wrogów. Do wyboru mamy kilka klas, z których każdą walczy się zdecydowanie inaczej. Wojownik potrafi wytrzymać więcej, czarodziejka musi utrzymywać dystans względem wrogów, ale za to jej rozwój na dłuższą metę bardziej się opłaca.

Co więcej, na odkrycie czeka prosta, bezpretensjonalna historyjka, którą poznajemy kawałek po kawałku, składając w całość ze strzępów informacji i scen – trochę jak w Dark Souls, do których to gier Wayward Souls nawiązuje także pomysłowymi i trudnymi starciami z bossami. Całość opatrzono ładną, pixelartową grafiką ze świetnymi animacjami podkreślającymi intensywność walki.

Wayward Souls to produkcja idealna na smartfony z Androidem i iOS-em, z jednej strony prosta w założeniach, z drugiej sporo od nas wymagająca i oferująca wiele satysfakcji.

  1. Wayward Souls w sklepie Google Play
Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Stardew Valley

Stardew Valley

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Baldur's Gate: Enhanced Edition

Life is Strange

Life is Strange

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

Final Fantasy VI

Final Fantasy VI

Wayward Souls

Wayward Souls

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free to play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście
14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.