Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 stycznia 2020, 11:45

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry RPG w 2020 roku – nie tylko Cyberpunk 2077 i Vampire

Czas na zapowiedź tego, co tygryski lubią najbardziej. RPG. Rok 2020 będzie obfitować w gry fabularne wszelkiego kształtu i rodzaju. Zresztą – wiemy, na co przede wszystkim czekacie. Tak, Cyberpunk 2077 też znajduje się na naszej liście.

Persona 5 Royal – świetne staje się jeszcze lepsze

  1. Typ: jRPG
  2. Premiera: 31 marca 2020
  3. Platforma: PS4
  4. Twórcy: Atlus

O ile Dragon Ball Z: Kakarot to dość uniwersalne anime w wersji soft, o tyle Persona 5 Royal to gratka dla miłośników współczesnego, rozwiniętego i zakręconego jak korkociąg podejścia do japońskiej animacji. Podstawowa edycja tytułu podbiła serca graczy – u nas trochę mniej, choć w pewnych kręgach cieszy się ogromnym uznaniem. Royal dostarcza rozbudowaną wersję doświadczenia z tej odsłony.

Znów pokierujemy licealistą, który po drobnym incydencie zostaje przeniesiony do szkoły w Tokio. Tam ze znajomym z innej klasy odkrywa aplikację na smartfony, która przenosi do innych wymiarów. Nastolatki formują drużynę, która za dnia wygląda jak zbieranina licealistów, ale nocą tłucze maszkary i przestępców oraz odkrywa rozmaite tajemnice. Persona 5 to takie odlotowe, przygotowane po japońsku połączenie teen dramy, sensacji i fantastyki w różnych odcieniach, także tej nacechowanej grozą.

W wydaniu Royal poznamy nową członkinię owej zakręconej paczki – czerwonowłosą gimnastyczkę, która trafia do szkoły w tym samym czasie co główny bohater. Odegra ona istotną rolę w nieco zmienionej wersji historii. Podczas rozgrywki będziemy balansować między życiem zwykłego, szarego ucznia a przygodami w niesamowitej rzeczywistości. Czeka nas walka, eksploracja oraz rozbudowane interakcje z bohaterami i światem. Tak jak w pierwowzorze – tylko wszystko będzie odrobinę bardziej pogłębione.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

NiOh 2

NiOh 2

Biomutant

Biomutant

Darkest Dungeon II

Darkest Dungeon II

Torchlight Frontiers

Torchlight Frontiers

15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później
15 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2020 roku lub później

MMORPG jeszcze nie umarły i wbrew wszelakim opiniom trzymają się całkiem nieźle. Przyglądamy się, jakie nowe produkcje powinniśmy otrzymać w okolicach 2020-2021 roku.

Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać
Top 100 gier RPG wszech czasów - najlepsze RPG-i, które trzeba znać

Top 10, Top 20? Dzisiaj czas na top 100! Zapraszamy do przeglądu największego zestawienia w dziejach gry-online.pl, opracowanego na bazie głosów naszych autorów, redakcyjnych debat i średniej ocen użytkowników serwisu.