Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 sierpnia 2019, 11:30

Nie tylko Cyberpunk 2077 – polskie gry, na które warto czekać

W polskim segmencie gier wysokobudżetowych niepodzielnie królują na razie Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. Ale jest wiele innych tytułów, o których nie jest tak głośno, choć zapowiadają się całkiem nieźle.

Spis treści

Last Oasis

Każdy, kto oglądał któregokolwiek Mad Maxa, wie doskonale, że w czasach apokalipsy porządna bryka to połowa sukcesu. - Nie tylko Cyberpunk 2077. Nadchodzące polskie gry, o których mogliście nie słyszeć - dokument - 2019-08-14
Każdy, kto oglądał któregokolwiek Mad Maxa, wie doskonale, że w czasach apokalipsy porządna bryka to połowa sukcesu.
  1. Data premiery: 3 września 2019 (wczesny dostęp)
  2. Platforma: PC
  3. W skrócie: survivalowe MMO, kojarzące się z Mount & Blade

Niektórzy gracze na sam dźwięk wyrażenia „niezależny postapokaliptyczny survival” wpadają w stan kataleptyczny i trudno im się dziwić – w ostatnich latach mieliśmy takich gier aż nadto. Dlaczego więc ktokolwiek miałby zainteresować się kolejną produkcją wrocławskiego Donkey Crew?

Bo Last Oasis na zrębach klasycznych rozwiązań tworzy ciekawą wariację na temat zniszczonego przez kataklizm świata, w którym nieliczne obszary, gdzie może funkcjonować człowiek, nieustannie się zmieniają, zmuszając ludzi do powrotu do nomadycznego trybu życia. Tutaj nie ma bezpiecznych przystani, a ciągłe przemieszczanie się z miejsca na miejsce ma niebagatelny wpływ na ekonomię, kształtowaną zresztą przez samych graczy. To nieprzyjazny świat, w którym w każdej chwili grozi nam napad ze strony agresywnych bestii oraz żądnych łupów przeciwników i gdzie bez surowców pozwalających na stworzenie własnego pojazdu jesteśmy wprost skazani na śmierć. Na razie jednak to tylko wizja, a przed deweloperami znacznie większe zagrożenie – widmo klątwy wczesnego dostępu.

OSŁY REKRUTUJĄ

Dość zaskakująca jak na studio niezależne jest długa lista wakatów na stronie Donkey Crew. Wrocławski zespół poszukuje między innymi artystów 3D oraz specjalistów od interfejsu i technologii PhysX. Jeśli jesteście zainteresowani pracą w branży, być może warto spróbować.

  1. Więcej o grze Last Oasis

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w ambitnych tematach. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Najważniejsze polskie gry 2019 roku – czy znajdzie się eksportowy hit?
Najważniejsze polskie gry 2019 roku – czy znajdzie się eksportowy hit?

Polska stała się w ostatnich latach fabryką gier wideo z kilkuset studiami deweloperskimi. To oznacza, że co roku na rynek trafiają dziesiątki lepszych i gorszych gier znad Wisły. Przyjrzyjmy się, jakie tytuły dadzą nam powód do dumy w roku 2019.

Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell
Raport z zielonego piekła. Jak rodził się sukces polskiego Green Hell

Odwiedziliśmy warszawskie studio Creepy Jar, które ze swoim debiutanckim survivalem Green Hell zdołało nie tylko odnieść komercyjny sukces, ale i uniknąć większości pułapek, czyhających na gry debiutujące we wczesnym dostępie.