Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPC
Okładka Last Oasis (PC)

Last Oasis PC

Last Oasis to postapokaliptyczny survival sandbox, w którym wcielamy się w nomadów żyjących na wielkich, prymitywnych machinach kroczących. Gracze walczą i współpracują ze sobą, by przetrwać w świecie zniszczonym przez kataklizm klimatyczny.

Akcji | TPP | postapokalipsa | sandbox | survival | multiplayer | polskie | indie | kooperacja

PC Windows
Okładka Last Oasis (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Last Oasis to postapokaliptyczny survival przeznaczony do rozgrywki wieloosobowej. Podobnie jak w przypadku innych produkcji tego typu, zadaniem gracza jest przetrwanie w niesprzyjających dla niego warunkach. Za produkcję oraz wydanie gry odpowiada studio Donkey Crew.

Fabuła

Akcja Last Oasis osadzona została w dalekiej przyszłości, gdzie Ziemię nawiedził ogromny kataklizm, który zniszczył Księżyc i wstrzymał ruch obrotowy planety. W wyniku tego zdarzenia planeta podzieliła się na dwa ekstremalnie różne środowiska: jedną stronę stanowi pustynia, druga natomiast skuta jest lodem. Między obiema strefami znajduje się niewielki obszar zdatny do zamieszkania. Z racji, że stale się on przemieszcza, część ocalałych z kataklizmu zbudowała ruchome miasto - Flotyllę. Ludzie, którzy nie znaleźli schronienia w Flotylli, podzielili się na klany, stale rywalizujące ze sobą o wpływy oraz zasoby. Zamieszkują one Oazy, czyli obszary, na których znajdują się duże zasoby niezbędnych do przetrwania surowców. Flotylla regularnie wysyła w celu ich pozyskania swoich mieszkańców – w tym gracza.

Mechanika

Last Oasis nie różni się w swoich założeniach od innych nastawionych na kooperację survivali. Gracz zostaje zrzucony do jednej z wielu dostępnych Oaz; każda z nich charakteryzuje się unikalnym środowiskiem. Z racji, że strefa bezpieczna jest w ciągłym ruchu, należy stale przemieszczać się między kolejnymi Oazami. Służą do tego celu specjalne chodzące maszyny, które możemy własnoręcznie zbudować, pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości gromadzonych w czasie rozgrywki surowców. W celu usprawnienia działania na określonym terenie, gracze mogą tworzyć także stacjonarne bazy, w których znajdą schronienie i będą mogli skutecznie się obronić. Mniejsze elementy ich konstrukcji można przenieść potem do mobilnej siedziby.

Świat w Last Oasis nie należy do najbezpieczniejszych: oprócz zagrożeń ze strony środowiska, gracze muszą stawiać czoła również innym graczom. Do dyspozycji oddany został cały arsenał różnego rodzaju broni, tak do walki bezpośredniej jak i dystansowej. Wraz z rozwojem postaci można zwiększać jej zdolności w zakresie władania poszczególnymi rodzajami oręża.

Istotną rolę odrywa także handel między Oazami. Nie ma on z góry narzuconego schematu dostępnych szlaków ani cen – jak one przebiegają, oraz jak przedstawia się popyt i podaż na dany towar, zależy tylko i wyłącznie od graczy. Handel może być bardzo opłacalny, ale i ryzykowny – każda karawana może zostać przejęta przez przeciwnika lub kompletnie rozbita, dlatego trzeba dbać o ich bezpieczeństwo.

Tryb gry

Last Oasis to gra nastawiona wyłącznie na mulitiplayer. Bardzo istotną rolę w świecie gry odgrywają tzw. Klany, tj. grupy graczy, których łączą te same cele. Tworząc duże ugrupowania, można szybciej gromadzić surowce i rozbudowywać swoją chodzącą flotę, w ten sposób zdobywając wpływy w świecie gry.

Kwestie techniczne

Last Oasis oferuje dość realistyczną trójwymiarową oprawę graficzną. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj różnorodność poszczególnych Oaz oraz projekty machin kroczących.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Last Oasis

Wymagania wiekowe Last Oasis

16+

Wymagania sprzętowe Last Oasis

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Last Oasis zyskuje na popularności mimo ciężkiego startu
Last Oasis zyskuje na popularności mimo ciężkiego startu

wiadomość7 kwietnia 2020

Last Oasis, produkcja polskiego studia Donkey Crew łącząca elementy survivalu i MMO, nie miała najlepszego początku. Jednak po pokonaniu problemów technicznych zaczyna zyskiwać na popularności.

Polskie MMORPG Last Oasis z datą wczesnego dostępu
Polskie MMORPG Last Oasis z datą wczesnego dostępu

wiadomość13 marca 2020

Polskie studio Donkey Crew ujawniło datę premiery Last Oasis we Wczesnym dostępie Steama. Mieszanka MMORPG z survivalem będzie dostępna na platformie Valve jeszcze w tym miesiącu.