Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2020, 14:40

autor: Pri

Last Oasis zyskuje na popularności mimo ciężkiego startu

Last Oasis, produkcja polskiego studia Donkey Crew łącząca elementy survivalu i MMO, nie miała najlepszego początku. Jednak po pokonaniu problemów technicznych zaczyna zyskiwać na popularności.

Wczesny dostęp do gry Last Oasis od studia Donkey Crew wystartował 26 marca 2020 roku. Od tamtej pory producenci zmagali się z niestabilnością serwerów, co uniemożliwiło wielu graczom rozgrywkę. Teraz, kiedy problem został rozwiązany, gra zaczyna cieszyć się popularnością.

Last Oasis zyskuje na popularności mimo ciężkiego startu - ilustracja #1
Wczesny dostęp został otwarty dla graczy 26 marca.

Premiera Last Oasis we wczesnym dostępie szybko okazała się porażką. Serwery nie wytrzymywały obciążenia i padały. W innych przypadkach gracze po kilku minutach byli wyrzucani przez aplikację z rozgrywki. W związku z problemami technicznymi po trzech dniach deweloperzy zdecydowali się zamknąć serwery.

5 kwietnia na platformie Steam pojawiła się w końcu informacja, że twórcom udało się rozwiązać problem, a serwery zostały otwarte na nowo. Deweloperzy wyjaśnili także, co powodowało przeciążenie i wyrzucanie graczy z rozgrywki. Okazało się, że był to zaledwie wynik dłuższego ciągu przyczynowo-skutkowego, który spowodował utworzenie się błędnego koła ciągle powtarzających się przeciążeń i restartów serwerów.

Problem jednak został rozwiązany, a gracze okazali się bardzo wyrozumiali. Po ponownym otwarciu serwerów gra odżyła, szybko zyskując na popularności. Można to zobaczyć chociażby po wynikach zaprezentowanych w serwisie Steam Charts.

Last Oasis zyskuje na popularności mimo ciężkiego startu - ilustracja #2
Czyżby mimo niefortunnego startu Last Oasis wciąż mogło odnieść sukces?

Produkcja w końcu, po przejściu problemów technicznych i fatalnym otwarciu wczesnego dostępu, odbija się od dna. Najbliższy czas, feedback graczy i reakcja polskiego producenta na uwagi mogą okazać się znaczące dla dalszych losów tytułu.

Last Oasis to tytuł utrzymany w konwencji postapokaliptycznej i łączący w sobie elementy survivalu i MMO. Jeżeli ktoś chciałby własnoręcznie zapoznać się z grą i pomóc w jej rozwoju, można zakupić ją na platformie Steam.

  1. Strona gry na platformie Steam
  2. Oficjalna strona studia Donkey Crew