Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 14:36

autor: Entelarmer

Polskie MMORPG Last Oasis z datą wczesnego dostępu

Polskie studio Donkey Crew ujawniło datę premiery Last Oasis we Wczesnym dostępie Steama. Mieszanka MMORPG z survivalem będzie dostępna na platformie Valve jeszcze w tym miesiącu.

Polskie studio Donkey Crew ujawniło datę premiery Last Oasis we Wczesnym dostępie Steama. Tytuł wrocławskiego zespołu trafi na platformę Valve 26 marca, ponad rok po rozpoczęciu zamkniętych beta-testów. Twórcy udostępnili też nowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Czym jest Last Oasis? Krótka odpowiedź brzmiałaby „polskim MMORPG”, ale nie jest to cała prawda. Zespół Donkey Crew postanowił połączyć schemat znany z masowych gier sieciowych z mechaniką gier typu survival. W grze trafimy do świata, w którym Ziemia przestała się obracać wokół własnej osi, co miało katastrofalne skutki. Resztki ludzkości zmuszone są prowadzić koczownicze życie, uciekając przed palącym słońcem i próbując przetrwać na spopielonych pustyniach lub lodowych pustkowiach. W efekcie rozgrywka obraca się wokół znajdowania niezbędnych zasobów i wytwarzaniu przedmiotów, czego ukoronowaniem są maszyny kroczące zbudowane z drewna. Gra zaoferuje też unikatowy system walki i sporo uzbrojenia, które przyda się w walce z innymi graczami, piratami i gigantycznymi czerwiami. Co ważne, choć Last Oasis umożliwi tworzenie klanów, nie zabraknie też aktywności dla osób preferujących samotną zabawę.

Polskie MMORPG Last Oasis z datą wczesnego dostępu - ilustracja #1
Polskie survival MMO wkrótce trafi na Steama.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje pełna wersja Last Oasis. Autorzy mają za sobą długie testy, ale chcą też dodać kolejne elementy wymagające sprawdzenia. Obejmuje to nowe mechaniki rozgrywki oraz rozmaite poprawki, jak również sporo dodatkowej zawartości, mającej podtrzymać zainteresowanie tytułem. Miejmy nadzieję, że Donkey Crew będzie miało więcej szczęścia niż z Of Kings and Men.