Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 grudnia 2016, 11:39

Krytykowane, ale kochane – nisko ocenione gry, które zdobyły serca graczy

Znacie to uczucie, gdy Wasza ulubiona gra jest mieszana z błotem przez recenzentów? My też, dlatego zrobiliśmy zestawienie pozycji, które dostały od krytyków niezbyt wysokie oceny, a mimo to dziś cieszą się wielkim uznaniem.

Spis treści

Postal 2

Postal 2 w liczbach:

  1. Średnia ocen wg Metacritic: 50% / 59% (Share the Pain)
  2. Średnia ocen wg GameRankings: 59% / 61% (Share the Pain)
  3. Pozytywne recenzje na Steamie: 95%
  4. Ocena czytelników GRYOnline.pl: 8,1

Skoro przy omawianiu Leisure Suit Larry: Reloaded pojawiło się odwołanie do moralności, w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć również tej pozycji – od trzynastu lat spędzającej sen z powiek wszystkim pogromcom gier wideo.

Postal 2 powstał w jednym celu – by wzbudzić jak najwięcej kontrowersji – i zrealizował ten zamysł doskonale. Niektórzy krytycy w uznaniu dla kunsztu deweloperów ze studia Running with Scissors przyznali nawet ich dziełu najniższą możliwą notę. Inni recenzenci, mniej wrażliwi na punkcie gorszących scen, ograniczyli się do wytknięcia miernej SI, frustrujących ekranów wczytywania, niedopracowanej mechaniki strzelania czy praktycznie nieistniejącej fabuły. Co i tak wystarczyło, by odsunąć produkcję poza zasięg wszelkich nagród i innych zaszczytów. Tymczasem gracze...

Cóż, gracze mogli tylko pokochać wszystko, co kontrowersyjne – od niewybrednego humoru (wyśmiewającego zjawiska typowe dla amerykańskiego społeczeństwa) po legendarną już wręcz brutalność. Innymi słowy, nastąpiło mniej więcej to samo, co przy Deadpoolu, tyle że w skali podniesionej do kwadratu.

  1. Postal 2 w encyklopedii gier GRYOnline.pl

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Którą z wymienionych gier cenisz najbardziej?

Farming Simulator 2013
1,3%
Original War
8,4%
Postal 2
12%
Piraci z Karaibów
3,3%
Hammer & Sickle
0,7%
Mount & Blade: Ogniem i mieczem
6,9%
The I of the Dragon
1,8%
Goat Simulator
1%
Euro Truck Simulator
2,8%
Deadpool: The Video Game
4,1%
Leisure Suit Larry: Reloaded
0,7%
Gothic 3
56,2%
Contrast
0,8%
Zobacz inne ankiety
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze
Nieoszlifowana klasyka. Gry pełne błędów, które pokochali gracze

Nie każda klasyka interaktywnej rozrywki trafia na sklepowe półki w idealnym stanie technologicznym. Czasami to właśnie produkcje najmniej dopracowane zdobywają serca graczy swoją historią i klimatem, potrafiącym odwrócić uwagę od wszechobecnych błędów.

Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone
Hejt graczy – 13 niezłych gier, które zostały znienawidzone

Czasem gracze przyznają grom wyższe oceny niż krytycy – a czasem dzieje się zgoła odwrotnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacjom, gdy tytuł jest dobry, a mimo to gracze nie zostawiają na nim suchej nitki.

Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze
Feniksy – gry, które twórcy naprawili po premierze

„Gry jako usługi” to nie tylko mikrotransakcje, niedobór zawartości czy rozwodniona warstwa fabularna. To także szansa na naprawę tego, co nie działało i zmianę irytujących kaczątek w dające sporo radości łabędzie.