Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The I of the Dragon (PC)
OkładkaThe I of the Dragon (PC)

The I of the Dragon PC

The I of the Dragon to gra akcji z elementami cRPG. Gracz kieruje poczynaniami młodego smoka, który staje w obronie ludzkości przed hordami krwiożerczych bestii. Mityczny gad nie tylko potrafi latać, ale także włada rozmaitymi magicznymi zaklęciami.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | smoki

The I of the Dragon Premiera PC

12listopada2002

pudełko PL

6sierpnia2004

producent: Primal Software wydawca: Strategy First wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Dawno, dawno temu, w baśniowej krainie, gdzie magia nie była niczym niezwykłym, ludzie żyli w pokoju i harmonii od wielu setek lat. Aż pewnego dnia, stało się coś strasznego. Setki krwiożerczych bestii wyległo ze swych plugawych nor i zaatakowało niczego nie spodziewających się ludzi. Wielkie miasta w kilka godzin legły w gruzach, obrona stała się beznadziejna i wydawało się, że już nic nie powstrzyma napierających kreatur. W obliczu całkowitego unicestwienia cywilizacji Starszyzna zdecydowała się przeprowadzić starożytny rytuał „przywołania”. No i stało się. Przywołano właśnie twoją duszę graczu i umieszczono ją ciele młodego smoka, jednego z ostatnich jakie istnieją. Twoim zadaniem jest pokonanie najeźdźców i wysłanie ich tam skąd przybyli.

W naszej walce dobra ze złem możemy korzystać z trzech smoków, każdy charakteryzujący się innym wyglądem i cechami; oraz z bardzo bogatego zbioru zaklęć podzielonych na trzy szkoły magii: Fire, Air oraz Earth, dające w sumie ponad 60 różnych czarów, w tym: „Magic Missile”, „Raise Volcano oraz „Earthquake”. Na dodatek jako dusza możemy dowolnie opuszczać ciało smoka i przejmować kontrolę nad inną żywą istotą, potworem, człowiekiem, a nawet drzewem. Łącznie w The I of the Dragon przeciwstawimy się ponad 40 rodzajom krwiożerczych bestii. Akcja gry toczy się w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem cyklu dobowego, tj. dzień i noc, a obszar po lub nad którym się poruszamy mierzy ponad 10 mil kwadratowych (12 terytoriów, ponad 100 rodzajów terenu, m.in. lasy, pola, wzgórza, wysokie góry, itd.).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1417 głosów czytelników.

The I of the Dragon cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe The I of the Dragon: 12+

The I of the Dragon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 1.5 GB HDD