Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Wolfenstein II: The New Colossus XBOX ONE

Kolejna odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin, kontynuująca wątki rozpoczęte w poprzedniej części serii. Tym razem B.J. Blazkowicz rozprawia się z nazistami na terenie okupowanych Stanów Zjednoczonych.

Akcji, FPP, science fiction, FPS, alternatywna historia, strzelanki, lata 60. i 70. XX wieku.

Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360214Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360213Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360212Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360211Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360210Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360209Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360208Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360207Wolfenstein II: The New Colossus - screen - 2017-11-27 - 360206

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Wolfenstein II: The New Colossus | XONE

27października2017

27października2017

premiera PL

27października2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Wolfenstein II: The New Colossus (XONE)
Wolfenstein II: The New Colossus

W 2009 roku, w szwedzkim mieście Uppsala zostało założone studio Machine Games. Zespół, którego szeregi zasilali byli pracownicy firmy Starbreeze, szybko trafił pod skrzydła koncernu ZeniMax Media. Nowy właściciel powierzył mu trudne zadanie – debiutanckim projektem ekipy miała być bowiem kolejna odsłona kultowego cyklu Wolfenstein, którego korzenie sięgają wczesnych lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Z uwagi na fakt, że autorzy nie byli nowicjuszami, ze swoich obowiązków spisali się na medal – opracowany przez nich Wolfenstein: The New Order zdobył uznanie graczy i recenzentów, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki sprzedaży. W związku z powyższym skandynawscy deweloperzy otrzymali zielone światło na stworzenie jego bezpośredniej kontynuacji, która pojawiła się nie tylko na pecetach i konsolach Sony oraz Microsoftu (mowa o PlayStation 4 i Xboksie One – w przeciwieństwie do poprzednika tytuł nie trafił na PlayStation 3 oraz Xboksa 360), lecz również na konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Akcja Wolfenstein II: The New Colossus rozpoczyna się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii, a dokładnie – w 1961 roku. Wybudzony ze śpiączki B.J. Blazkowicz i jego przyjaciele trafiają na teren okupowanych przez nazistów Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na terror, jaki Niemcy (z Frau Engel na czele) sieją w Ameryce, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak ponownie chwycić za broń i stanąć do walki z agresorem. Na szczęście Blazkowicz i jego świta nie są sami – pomagają im Horton oraz Grace, czyli liderzy miejscowego ruchu oporu.

Należy odnotować, że podobnie jak wcześniejsza gra z cyklu, opisywana pozycja prezentuje alternatywną wersję historii, w której Niemcom udało się opracować i wykorzystać na polu bitwy Wunderwaffe – cudowną broń, jaka zapewniła im zwycięstwo w II wojnie światowej.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformie Xbox One Wolfenstein II: The New Colossus zasadza się na niemal identycznym schemacie, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika. W dalszym ciągu filarami zabawy są przemierzanie rozległych etapów (odwiedzamy między innymi Roswell, Nowy Meksyk oraz Nowy Orlean), realizacja kolejnych celów misji i eliminacja zastępów zróżnicowanych przeciwników. W toku przygody na naszej drodze stają zarówno żołnierze piechoty, jak i uzbrojone po zęby, retrofuturystyczne roboty.

Główny bohater nie jest oczywiście bezbronny – w starciach robi użytek z rozbudowanego arsenału. Wśród dostępnych narzędzi mordu pojawia się nie tylko klasyczna broń palna (pistolety, karabiny maszynowe), lecz również bardziej wymyślne giwery pokroju Laserkraftwerku (strzelającego promieniem lasera zdolnym do dezintegracji oponentów) oraz Dieselkraftwerku (czyli napędzanego paliwem granatnika umożliwiającego jednoczesną eliminację całych grup adwersarzy).

Co ciekawe, nic nie stoi także na przeszkodzie, by prowadzić ostrzał z dwóch pukawek jednocześnie – oczywiście pod warunkiem, że posiadamy wystarczającą liczbę amunicji. Warto odnotować, że po raz kolejny autorzy postanowili zrezygnować z regeneracji zdrowia na rzecz oldskulowego systemu apteczek.

Kwestie techniczne

Wolfenstein II: The New Colossus może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości, robiącą właściwy użytek z możliwości technologicznych silnika id Tech 6. W porównaniu z wcześniejszą grą spod znaku Wolfenstein podrasowano przede wszystkim tekstury i efekty specjalne, jakie towarzyszą wymianie ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.85 / 10 na podstawie 15 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.5 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Wolfenstein II: The New Colossus

Klasyfikacja PEGI Wolfenstein II: The New Colossus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wolfenstein II: The New Colossus doczekał się triala
Wolfenstein II: The New Colossus doczekał się triala

wiadomość22 listopada 2017

Jeżeli nie przekonały Was do zakupu recenzje strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus, to być może uda się to zrobić udostępnionej dziś wersji trial.

Wolfenstein II: The New Colossus – znamy daty premier DLC
Wolfenstein II: The New Colossus – znamy daty premier DLC

wiadomość13 listopada 2017

Firma Bethesda zdradziła daty premier dodatków do Wolfenstein II: The New Colossus. Pierwsze z czterech DLC wchodzących w skład przepustki sezonowej ukazało się tydzień temu, a następne zadebiutują w grudniu, styczniu oraz marcu.

Assassin's Creed Origins i Wolfenstein II za PUBG. Top 10 Steam (22 - 28 października)
Assassin's Creed Origins i Wolfenstein II za PUBG. Top 10 Steam (22 - 28 października)

wiadomość30 października 2017

PUBG nie daje szansy na zwycięstwo nawet tak silnym markom jak Assassin's Creed czy Wolfenstein. Niechybnie znak czasów. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką bestsellerów Steama.

Wolfenstein II: The New Colossus trafia na sklepowe półki
Wolfenstein II: The New Colossus trafia na sklepowe półki

wiadomość27 października 2017

Dziś ma miejsce premiera gry Wolfenstein II: The New Colossus. Produkcja studia MachineGames, która zbiera jak dotąd doskonałe oceny, jest dostępna na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Na której platformie Wolfenstein II działa i wygląda najlepiej?
Na której platformie Wolfenstein II działa i wygląda najlepiej?

wiadomość26 października 2017

Wolfenstein II: The New Colossus jutro wyląduje na sklepowych półkach. Sprawdźmy więc, jak najnowsze dzieło studia Machines Games prezentuje się na poszczególnych platformach.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz