Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2018, 17:48

autor: Góral

Wolfenstein 2 na Switcha ukaże się w czerwcu

Miłośnicy FPS-ów posiadający konsolę Nintendo Switch powinni zarezerwować sobie wolne pod koniec czerwca, gdyż własnie wtedy zadebiutuje konwersja gry Wolfenstein II: The New Colossus.

Wolfenstein 2 na Switcha ukaże się w czerwcu - ilustracja #1

Poznaliśmy datę premiery strzelanki Wolfenstein II: The New Colossus w wersji na konsolę Nintendo Switch – tytuł ukaże się 29 czerwca. Doczekaliśmy się też nowego, efektownego zwiastuna z fragmentami rozgrywki. Tytuł mogliśmy już jednak zobaczyć w akcji wcześniej, gdyż kilka tygodni temu opublikowano trwający przeszło dwadzieścia minut materiał, więc zachęcamy do jego obejrzenia, jeżeli przeoczyliście tego newsa.

Produkcja oryginalnie stworzona przez ekipę Machine Games jest przenoszona na Switcha we współpracy ze studiem Panic Button. To sprawdzona firma, która wcześniej pracowała przy konwersjach Dooma i Rocket League na tę konsolę. Nowa wersja ma działać w 30 klatkach na sekundę i niższej rozdzielczości, niż ma to miejsce na Xboksie One i PlayStation 4 (nie wspominając o PC-tach). Mimo wszystko Wolfenstein II: The New Colossus na sprzęcie firmy Nintendo prezentuje się naprawdę nieźle, a wrażenia zapewne będą jeszcze lepsze podczas zabawy na małym ekranie urządzenia.

Wolfenstein II: The New Colossus jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2014 roku Wolfenstein: The New Order. Podczas zabawy poznajemy dalsze przygody B.J. Blazkowicza, który walczy z nazistami na terenie Stanów Zjednoczonych. Zabawa opiera się na tych samych patentach co wcześniej – można więc próbować zrobić rzeźnię, nie dając się zabić, można nieco ułatwić sobie zadanie skradając się, da się korzystać z jednej lub dwóch broni naraz itd. Znana formuła nie przejadła się jednak ani trochę i zaowocowała wysokimi ocenami w mediach.