Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2018, 18:40

autor: Vergil

Znamy konkrety na temat DLC do Pillars of Eternity 2

Pillars of Eternity II: Deadfire doczeka się trzech rozszerzeń. Ekipa Obsidian Entertainment podzieliła się z nami informacjami na temat warstwy fabularnej każdego z tych DLC.

Majowa premiera Pillars of Eternity II: Deadfire zbliża się wielkimi krokami. Najwyższa pora, by ekipa Obsidian Entertainment odsłoniła karty związane z rozszerzeniami, których na przestrzeni kolejnych miesięcy doczeka się ta produkcja. Tytuł otrzyma trzy dodatki; choć każdy z nich zostanie wyceniony na 10 dolarów (co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą rzędu 35 złotych), chętni będą mogli zaopatrzyć się od razu w przepustkę sezonową, wycenioną na 25 dolarów (około 86 złotych). Pierwszy z nich, czyli Beast of Winter, zadebiutuje w lipcu 2018 roku; kolejny, ochrzczony mianem Seeker, Slayer, Survivor, trafi do sprzedaży we wrześniu; ostatni, czyli The Forgotten Sanctum, sprawdzimy natomiast w listopadzie. Poniżej znapoznacie się z informacjami na temat atrakcji przygotowywanych przez deweloperów.

Na nieco ponad dwa tygodnie przed premierą Pillars of Eternity II: Deadfire autorzy odsłonili karty dotyczące rozszerzeń, których w przyszłości doczeka się ta produkcja. - Znamy konkrety na temat DLC do PoE 2 - wiadomość - 2018-04-24
Na nieco ponad dwa tygodnie przed premierą Pillars of Eternity II: Deadfire autorzy odsłonili karty dotyczące rozszerzeń, których w przyszłości doczeka się ta produkcja.

Beast of Winter

W Beast of Winter prowadzone przez nas drużyny trafią na wyspę zamieszkiwaną przez tajemniczy kult wieszczący rychłe nadejście końca świata; jego członkowie będą ukrywać pewien starożytny sekret, którego odkrycie przypadnie nam w udziale. DLC pozwoli nam odwiedzić równoległy wymiar, zwany „The Beyond”, gdzie spotkamy starożytne dusze i wyzwania określane przez twórców mianem „diabelskich”.

Seeker, Slayer, Survivor

Kolejny add-on, czyli Seeker, Slayer, Survivor, skoncentruje się na starciach z przeciwnikami. Twórcy przeniosą nas na jeszcze jedną wyspę, na której nasz zespół śmiałków zostanie poddany rozmaitym próbom testującym ich zdolności bojowe; my z kolei będziemy musieli wykazać się umiejętnościami taktycznymi. Wszystko po to, by odzyskać starożytne relikty.

The Forgotten Sanctum

W ostatnim DLC zatytułowanym The Forgotten Sanctum gracz będzie mógł udzielić pomocy magom z Eory i przy okazji odkryć sekrety „utracone przez pokolenia”... lub wręcz przeciwnie. Twórcy roztaczają przed nami wizję wzięcia udziału w wydarzeniach, których konsekwencje mają być odczuwalne na całym archipelagu Deadfire.

Jak widać, kupcom na archipelagu Deadfire niestraszny jest zakaz handlu w niedzielę – zawsze znajdzie się jakiś zabłąkany wojownik szukający nowego miecza. - Znamy konkrety na temat DLC do PoE 2 - wiadomość - 2018-04-24
Jak widać, kupcom na archipelagu Deadfire niestraszny jest zakaz handlu w niedzielę – zawsze znajdzie się jakiś zabłąkany wojownik szukający nowego miecza.

Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire w wersji na komputery osobiste odbędzie się 8 maja 2018 roku. Warto odnotować, że polskim wydawcą gry jest firma Cenega, dzięki czemu produkcja trafi nad Wisłę z polskimi napisami. Tytuł zmierza również na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, na których ma się pojawić pod koniec roku.