Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2018, 10:10

Wolfenstein II The New Colossus - pierwszy gameplay z wersji na Switch

Dzięki konwentowi PAX East możemy wreszcie zobaczyć, jak w akcji prezentuje się Wolfenstein II: The New Colossus w wydaniu na Nintendo Switch, przygotowywanym przez studio Panic Button. Zapisy rozgrywki pokazują, że konwersja zmierza w dobrym kierunku.

Konwersja gry na Nintendo Switch zapowiada się obiecująco. - Wolfenstein II The New Colossus - pierwszy gameplay z wersji na Switch - wiadomość - 2018-04-08
Konwersja gry na Nintendo Switch zapowiada się obiecująco.

Posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4 już od października zeszłego roku mogą cieszyć się grą Wolfenstein II: The New Colossus. Natomiast osoby preferujące Nintendo Switch wciąż czekają na swoją wersję. Co więcej, do tej pory nie mogli nawet zobaczyć, jak to wydanie prezentuje się w akcji. Teraz uległo to zmianie podczas konwentu PAX East.

Na imprezę z grywalną wersją konwersji ma Switch stawili się jej autorzy, czyli ludzie ze studia Panic Button. Kanał GameXplain dzięki temu mógł nagrać trwający 24 minuty zapis rozgrywki z drugiego rozdziału kampanii.

Konwersja budzi spore zainteresowanie, gdyż pierwowzór na pecety i pozostałe konsole jest produkcją imponującą pod względem wizualnym. Dlatego ciekawiło nas, jak będzie prezentowało się wydanie na znacznie słabszą platformę sprzętową, jaką jest Switch.

Okazuje się, że Wolfenstein II: The New Colossus całkiem nieźle zniósł tę przeprowadzkę. Oczywiście, autorzy musieli zdecydować się na sporo kompromisów. Na Switch gra działa w 30 klatkach na sekundę, a rozdzielczość oraz jakość tekstur są wyraźnie gorsze niż w przypadku wydań na Xboksa One i PlayStation 4. Mimo to całość i tak prezentuje się ładnie. Produkcja powinna okazać się jedną z najbardziej atrakcyjnych graficznie gier dostępnych na najnowszą konsolę firmy Nintendo.

Warto przy okazji obejrzeć inny filmik przygotowany przez Kanał GameXplain, który pokazuje różnice między wydaniem na Switch a wersją na PlayStation 4.

Dobra jakość konwersji nie dziwi, gdyż odpowiedzialne za nią studio Panic Button jest tym samym zespołem, który wcześniej przeniósł na Switch najnowszą odsłonę cyklu Doom. Ten port również okazał się zaskakująco udany, więc i tym razem możemy spodziewać się dobrych rezultatów.

Przypomnijmy na koniec, że wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie Wolfenstein II: The New Colossus trafi na Nintendo Switch. Będąca wydawcą gry firma Bethesda Softworks na razie ograniczyła się do stwierdzenia, że premiera nastąpi w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Wolfenstein II: The New Colossus – mocarny kolos
  3. Wolfenstein II: The New Colossus - poradnik do gry