Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2018, 10:47

autor: Riddick

Wolfenstein III w nowej formule?

Projektant z MachineGames, Andreas Ojerfors, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer zdradził, że w nowej produkcji z serii Wolfenstein możemy spodziewać się zmian w formule gry.

Blazkowicz, musimy poważnie pogadać o zmianie formuły. - Wolfenstein III w nowej formule? - wiadomość - 2018-05-31
Blazkowicz, musimy poważnie pogadać o zmianie formuły.

Serwis Eurogamer przeprowadził wywiad z Andreasem Ojerforsem, projektantem ze studia MachineGames, które odpowiada za trzy ostatnie gry w uniwersum Wolfenstein (Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood oraz Wolfenstein II: The New Colossus). Ojerfors zdradził, że w razie prac nad trzecią odsłoną serii studio chciałoby spróbować czegoś nowego i pobawić się sprawdzoną formułą gry.

Wybrane gry z serii Wolfenstein:

  • Castle Wolfenstein, pierwsza gra z serii, 1981 rok
  • Wolfenstein 3D, pierwsze wystąpienie B.J. Blazkowicza, 1992
  • Wolfenstein RPG, jedyna część serii niebędąca FPS-em, 2009
  • Wolfenstein: The New Order, 2014
  • Wolfenstein: The New Colossus, 2017
Hola, hola, gdzie się wybierasz? Przecież nadal będziemy pierwszoosobową strzelanką akcji. - Wolfenstein III w nowej formule? - wiadomość - 2018-05-31
Hola, hola, gdzie się wybierasz? Przecież nadal będziemy pierwszoosobową strzelanką akcji.

Słowa projektanta z MachineGames brzmią dość enigmatycznie i nie zdradzają konkretów. Zapewnił on jednak, że ewentualne zmiany w formacie Wolfensteina nie wynikają z konieczności, a z tego, że studio po prostu chciałoby to zrobić. Czy Wolfenstein III przestanie być pierwszoosobową strzelanką akcji? Ojerfors uspokaja, że nawet gdyby kolejną grą studia miał być Tetris 2, to i tak będzie FPS-em.

Oby zmiany planowane przez MachineGames nie poszły o krok za daleko - w sprawdzonych rozwiązaniach nie zawsze warto mącić. W każdym razie na efekty przyjdzie nam poczekać, Ojerfors stwierdził bowiem, że w razie prac nad nowym Wolfensteinem nie należy spodziewać się ujawnienia tytułu szybciej niż na E3 2020.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach