Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 maja 2018, 10:38

autor: Czarny Wilk

Jamie Foxx zagra główną rolę w ekranizacji Spawna

Aktor znany z filmów Django, Baby Driver i Ray wcieli się w popularnego w latach dziewięćdziesiątych antybohatera z piekła rodem. Za ekranizację Spawna z Jamiem Foxxem w roli głównej odpowiada twórca komiksowego pierwowzoru, Todd McFarlane.

Prace nad Spawnem, kolejną adaptacją popularnych w latach dziewięćdziesiątych komiksów o mrocznym antybohaterze dysponującym piekielnymi mocami, przyspieszają. Serwis Deadline donosi, że tytułową rolę zagra Jamie Foxx, aktor znany między innymi z filmów Django, Baby Driver i Ray, który prywatnie jest wielkim fanem Hellspawna.

Jamie Foxx jest olbrzymim fanem postaci i przez lata zabiegał o tę rolę. - Jamie Foxx zagra główną rolę w ekranizacji Spawna - wiadomość - 2018-05-30
Jamie Foxx jest olbrzymim fanem postaci i przez lata zabiegał o tę rolę.

Film zostanie wyreżyserowany przez twórcę komiksowego pierwowzoru, Todda McFarlane’a, dla którego będzie to reżyserski debiut. Produkcja celować ma w dojrzałego odbiorcę i powstanie przy bardzo skromnym budżecie na poziomie kilkunastu milionów dolarów. Co ciekawe, ojciec Spawna wcale nie zamierza trzymać się kurczowo materiału źródłowego, który sam zresztą stworzył. Nie zamierza on ani zaprezentować genezy bohatera, ani nawet… pokazywać go zbyt często na ekranie:

W najstraszniejszych filmach, od Szczęk, przez Coś Johna Carpentera, po Klątwę i The Ring, potwór nie mówi. Kiedy prezentowałem swój pomysł wytwórni Blumhouse, patrzeli na mnie spod byka. Moje podejście dziwi ludzi z powodu dzisiejszego przemysłu komiksowego i dlatego, że na dźwięk słowa „superbohater” od razu myślą o kimś jak Kapitan Ameryka. A mi zależy, żeby nie podchodzić do tego jak do kolejnego Kapitana Ameryki, lecz jak do filmu Carpentera albo Hitchcocka. To nie jest facet w obcisłym stroju, to nie jest bohater, który uratuje damę w opałach.

Liczę, że na koniec filmu widownia zada pytanie – czy to jest duch, który staje się człowiekiem, czy człowiek, który zmienia się w ducha? Mam w planach całą trylogię i nie chcę, żeby jej pierwsza część była opowieścią o genezie postaci. Jestem mentalnie zmęczony genezami bohaterów.

Komiksy Spawn skupiają się na postaci Ala Simmonsa, członka tajnego oddziału CIA, który zostaje zdradzony przez swoich współpracowników i zabity. W piekle Simmons zawiera pakt i w zamian za możliwość powrotu do świata żywych i ponownego zobaczenia żony staje się Hellspawnem, przerażającą istotą, która przyspiesza przejście na tamten świat złoczyńców i degeneratów. Postać została powołana do życia w 1992 roku i przez długi czas cieszyła się sporą popularnością. W 1997 powstały adaptacje przygód Spawna - jedna w formie serialu animowanego produkcji HBO i druga jako film kinowy z Michaelem Jay White’em w roli głównej. W 2003 wydano również grę komputerową Spawn: Armageddon.