Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNPS2XBOX
Okładka Spawn: Armageddon (GCN)
OkładkaSpawn: Armageddon (GCN)

Spawn: Armageddon

Spawn: Armageddon to przygodowa gra akcji rozgrywana w pełni trójwymiarowym środowisku. Pozycja ta powstała w oparciu o najlepiej sprzedające się komiksy autorstwa Todda McFarlane’a. Spawn: Armageddon wyprodukowała firma Point of View, a wydaje je Namco.

Akcji | komiksy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spawn: Armageddon Premiera

24lis2003

PS2 XBOX

30lis2003

GCN

Spawn: Armageddon to przygodowa gra akcji rozgrywana w pełni trójwymiarowym środowisku. Pozycja ta powstała w oparciu o najlepiej sprzedające się komiksy autorstwa Todda McFarlane’a. Spawn: Armageddon wyprodukowała firma Point of View (The Scorpion King, SpyHunter), a wydaje je Namco.

Wcielając się w demonicznego super-bohatera Spawna, podejmujemy ryzykowną krucjatę wymierzoną przeciwko nieczysto grającym siłom Nieba i Ziemi. Chcąc zaprowadzić porządek i równowagę militarną obu królestw, popełnimy wiele mordów, a wszelkie zło stanie się nic nie wartym truchłem.

Osiągnięcie celu nie jest wcale takie proste. Świadczyć o tym może chociażby liczba trzydziestu poziomów umieszczonych w siedmiu różnorodnych środowiskach (nowoczesne miasto, piekło, a nawet umieszczona na orbicie okołoziemskiej świątynia zła). Spotkamy na nich kilkadziesiąt rodzajów wrogów, a część z nich można usunąć jedynie przy użyciu odpowiedniej broni (m.in. topór, miotacz plazmy, czy też sławne łańcuchy). Koniec każdej z krain wieńczy walka z potężnym bossem chroniącym portal prowadzący do kolejnego etapu rozgrywki. Warto odnotować, iż za historią oraz bestiariuszem stoi sam autor obrazkowych opowieści, pan Todd McFarlane. Natomiast wszechobecna posoka oraz wulgarne słownictwo dyskwalifikują Spawn: Armageddon jako grę dla młodszych posiadaczy konsol.

Rozgrywce towarzysz efektowna oprawa graficzna oraz ostra, przyprawiająca o ból głowy muzyka. Większość z przedmiotów, które spotykamy na swej drodze jest w pełni interaktywna (można wykorzystać je w walce z przeciwnikiem, jak i zwyczajnie zniszczyć).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spawn: Armageddon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Spawn: Armageddon Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Memory Card
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • Memory Card
PS2
XBOX
GCN